Rysy od słowackiej strony

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Ania xxl

wejście na Rysy

Post autor: Ania xxl » 04 września 2008, 21:18

hej, wybieramy się ze znajomymi jak co roku w Tatry.planujemy zdobyć Rysy.ale chcielibyśmy zejść po Słowackiej stronie.proszę o informację czy długo to trwa, w jakiej miejscowości się znajdziemy i jaz z tamtąd wrócić na na polską stronę.pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2008, 21:29

Po zejściu z rysów na słowacką stronę znajdziecie się w miejscowości Stribskie Pleso. Zejście w zależności od tempa trwa ze 3 godziny. Aby wrócić do Polski trzeba ze Stribskiego Plesa trzeba jechać kolejką do Starego Smokowca a stamtąd autobusem na Łysą Polanę. Ale jeśli będziecie na rysach później niż o 14 to sie na Słowację nie wybierajcie. Ja tak zrobiłem i byłem w starym smokowcu o 21 a ostatni autobus na łysa polanę był o 18.45 i musieliśmy dać po 2 dychy od osoby (a było nas 4) żeby jakiś koleś nas na granicę zawiózł.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2008, 21:25

Byłem w tym roku na Rysach od strony słowackiej w ostatni weekend sierpnia i parking kosztował mnie 160 koron za dzień... ok. 7 godzin marszu w obie strony. W szczytowych partiach Rys zimno (na szczycie temp. ujemna), mgła, silny wiatr i olbrzymie pielgrzymki.... A w schronisku prawdziwy tłok , ale dla tej herbatki zrobię wszystko. Za rok muszę ją zabrać w termos do domu! Mimo trudności opłacało się chociaż żadnych widoków na szczycie nie było można zaznać, ale za rok sobie odbiję :)

Kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 09 marca 2009, 19:43

16 czerwiec, jak mniemam. Tak było w zeszłym roku.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 marca 2009, 19:43

gruby pisze:Potrzebuje szybką odpowiedź, kiedy otwierają szlaki w Tatrach Słowackich??
"W Tatrach Słowackich od dnia 01 listopada do 15 czerwca zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne powyżej schronisk. Oznacza to, że zamknięte są również szlaki dochodzące do przejść granicznych od strony słowackiej." Źródło www.tpn.pl
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 10 marca 2009, 20:11

Ja po śniegu w czerwcu wchodziłem od Popradzkiego na Rysy 4 godziny. Wróciłem skonany okrutnie, ale było warto :jupi:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2009, 21:52

andrzejwiesia pisze:Ja po śniegu w czerwcu wchodziłem od Popradzkiego na Rysy 4 godziny. Wróciłem skonany okrutnie, ale było warto :jupi:
My też wchodziliśmy w czerwcu, roku ubiegłego, tyle, że od Czarnego :) Też ok. 4 godz, też w śniegu. I też warto było :) Ale to ostatnie, to czysto subiektywne odczucia. Mijaliśmy takich, którym do śmiechu nie było, bo troszkę sobie "pozjeżdżali" w sposób niekontrolowany.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 13 marca 2009, 15:50

Zjazdy po polskiej stronie na dupolocie są okrutnie niebezpieczne. Ja kilka lat temu zjechałem ze szczytu Babiej do samych Markowych - zaliczyłem jedem kamień bo to był maj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 marca 2009, 17:29

andrzejwiesia pisze:Zjazdy po polskiej stronie na dupolocie są okrutnie niebezpieczne
Ten człowiek, który wtedy wyjechał, nie zrobił tego celowo. Poślizgnął się i zjechał w dół Rysą. Na szczęście wyhamował jakoś czekanem.
Anonymous

szlak na Rysy

Post autor: Anonymous » 13 września 2009, 16:21

Byliśmy wczoraj na Rysach wychodząc od strony słowackiej, chcieliśmy zejść po stronie polskiej ale na widok zejścia troszkę spanikowaliśmy i wróciliśmy na słowację. Czy zejście od strony polskiej jest dużo trudniejsze? Jesteśmy chyba wrażliwi na ekspozycję. mamy lęk przestrzeni z którym walczymy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 13 września 2009, 16:28

serek  przy następnej okazji proponuję wejść od polskiej strony i jeżeli będziecie się czuli na siłach to zejść tą sama trasą lub zejść łatwiejszym szlakiem na Słowację :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ