Parking Palenica Białczańska

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Parking Palenica Białczańska

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2011, 8:03

Witam, planuje wejście na Rysy, z tego co wiem trzeba poświęcić na nie około 12 godzin, trasa standardowa Palenica - Moko - Rysy - Moko - Palenica, i mam pytanie odnośnie parkingu i wejścia do TPN od której godziny jest czynny parking i od której godziny można Legalnie wejść do TPN-u ?
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 07 czerwca 2011, 8:24

TomekCe pisze:od której godziny jest czynny parking
od 0:00 do 24:00 :lol: czynny całą dobę
TomekCe pisze:od której godziny można Legalnie wejść do TPN-u
od świtu do zmroku, ale od Palenicy wchodzi się też w nocy przy czołówkach
i nikt nic nie mówi
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2011, 8:49

Nie wiem co w tym śmiesznego adamek ale dziękuję za odpowiedź :zoboc:
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 07 czerwca 2011, 13:05

parking nie jest ogrodzony, dlatego można wjechać tam o każdej porze. Co do wejścia do Parku bez biletu, też kiedyś się nad tym zastanawialam czy ktoś może wymagać okazania, ale nigdy nie słyszałam żeby ktoś dostał za brak biletu mandat. Kasy są otwarte od 8
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 07 czerwca 2011, 14:04

Malgo2malgo pisze: parking nie jest ogrodzony

A parkingowy? W jakich godzinach można go minąć? Mnie chyba nigdy się nie udało.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2011, 14:19

Malgo2malgo :) Czyli mam się nie przejmować jeżeli podjadę do Palenicy o 5:00 i tam nikogo nie będzie ? Czy tak jak pisze adamek na parkingu zawsze ktoś jest 24h na dobę ?
Pati

Post autor: Pati » 07 czerwca 2011, 14:21

zbig9 pisze:Malgo2malgo powiedział/-a:
parking nie jest ogrodzony

A parkingowy? W jakich godzinach można go minąć? Mnie chyba nigdy się nie udało.
Malgo2malgo szlaban z tego co pamiętam to rozstawiają, a parking też jest za ogrodzeniem.
Parkingowy dybie na kasę 24h na dobę. Żeby gdzie indziej byli tak dokładni...
TomekCe pisze:Czyli mam się nie przejmować jeżeli podjadę do Palenicy o 5:00 i tam nikogo nie będzie ? Czy tak jak pisze adamek na parkingu zawsze ktoś jest 24h na dobę ?
Oni tam śpią z tego co mi wiadomo...
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 czerwca 2011, 14:48

zbig9 pisze:Mnie chyba nigdy się nie udało.
Patrycja pisze:Oni tam śpią z tego co mi wiadomo...
Teoretycznie tak jest ale jak byłem zimą zeszłego roku w lutym to jak wracaliśmy nie było nikogo.
Patrycja pisze:Parkingowy dybie na kasę 24h na dobę.
Tak samo jak w marcu tego roku, jak przyjechałem na Palenicę przed 22 to też nikogo nie było i po prostu zostawiłem auto. Fakt później Pan mnie skasował przy wyjeździe ale stałem tam 4 dni, a zapłaciłem 30 zł :)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 07 czerwca 2011, 15:44

tom-pi4 pisze:Tak samo jak w marcu tego roku, jak przyjechałem na Palenicę przed 22 to też nikogo nie było i po prostu zostawiłem auto. Fakt później Pan mnie skasował przy wyjeździe ale stałem tam 4 dni, a zapłaciłem 30 zł :)
Za wcześnie wracałeś Tomku :) ..... z tego co wiem,jak ładna pogoda następnego dnia to parkingowi już są prawdopodobnie z samego rana by nikt za darmo nie postawił autka :zly:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 czerwca 2011, 15:47

Chmielo pisze:Za wcześnie wracałeś Tomku :)
Ale moje auto tam stało przez 4 dni bez przerwy ;)
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 07 czerwca 2011, 18:58

zbig9 pisze:A parkingowy? W jakich godzinach można go minąć? Mnie chyba nigdy się nie udało.
w kwietniu o 18.00 już go nie było :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2011, 20:11

Malgo2malgo pisze:Kasy są otwarte od 8
W Palenicy znacznie szybciej :zoboc:
ODPOWIEDZ