Krzyżne - Granaty lub na P.p Chłopkiem

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Krzyżne - Granaty lub na P.p Chłopkiem

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2011, 9:44

Witam, czy ktoś był może ostatnio na trasach Krzyżne - Granaty lub na P.p Chłopkiem ? Mam zamiar wybrać się w weekend i chciał bym wiedzieć czy trasy są już w miarę bezpieczne czy też zalega tam jeszcze sporo śniegu ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2011, 13:10

Troszkę śniegu jest,ale nie są to bardzo duże ilości. :)
Snieg wystepuje tylko miejscami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2011, 14:17

OK, WIELKIE DZIĘKI, CZYLI WARTO SIĘ WYBRAĆ :D
K4R

Post autor: K4R » 09 czerwca 2011, 11:32

Przełęcz pod Chłopkiem bym sobie odpuścił jeszcze .
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 09 czerwca 2011, 11:38

Wtorek pisze:Troszkę śniegu jest,ale nie są to bardzo duże ilości.
Snieg wystepuje tylko miejscami.
czy to dotyczy też Przełęczy pod Chłopkiem?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 czerwca 2011, 14:32

K4R pisze:Przełęcz pod Chłopkiem bym sobie odpuścił jeszcze .
Dlaczego? Masz jakieś aktualne informacje na temat pokrywy śnieżnej na tym szlaku? Ewentualnie jakieś aktualne foto?
K4R

Post autor: K4R » 14 czerwca 2011, 21:28

tom-pi4 pisze:
K4R pisze:Przełęcz pod Chłopkiem bym sobie odpuścił jeszcze .
Dlaczego? Masz jakieś aktualne informacje na temat pokrywy śnieżnej na tym szlaku? Ewentualnie jakieś aktualne foto?
Nie mam , ale domyślam się że może być podobnie jak w latach ubiegłych a w tym okresie (koniec maja/początek sierpnia ) mogą występować yam spore płaty śniegu bardzo utrudniające wędrówkę .
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 25 czerwca 2011, 22:02

krzysiek_78 pisze:Mam zamiar wybrać się w weekend i chciał bym wiedzieć czy trasy są już w miarę bezpieczne czy też zalega tam jeszcze sporo śniegu ?
Krzysiek_78 byłeś? jak tam warunki na Granatach?
też mi się marzą/panują :)
impossible is nothing
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 czerwca 2011, 20:34

Breti pisze:Krzysiek_78 byłeś? jak tam warunki na Granatach?
też mi się marzą/panują :)
My byliśmy w piątek i było elegancko, żadnego śniegu. Przeszliśmy od Koziego do Skrajnego Granatu. Ale w sobotę spadło tam troszkę śniegu i już pewnie jest ślizgawica. Jak dzisiaj byliśmy na Szpiglasowej to helikopter TOPR-u w tych okolicach kołował :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 czerwca 2011, 12:17

Witam wszystkich forumowiczów :)

Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem i aby nie zakładać nowego tematu jeśli mogę podepnę się pod ten.
W najbliższą sobotę startuję w Tatry i mam w planie 2 trasy:
Zawrat (od hali gąsienicowej)-Świnica- Kościelec
Rysy od strony Polskiej z wejściem na słowacki szczyt (2503)
I tu moje pytanie dla tych co niedawno chodzili tymi trasami: jak wygląda ze śniegiem na tych szlakach?
Rok temu przeszedłem cała Orlą zaczynając i kończąc w Zakopanem ( cały dzień to zajęło, ale jaka satysfakcja :P ) oraz Przełęcz pod Chłopkiem (nic strasznego w dobrej pogodzie :) ) i stąd jeszcze jedno pytanko do bardziej doświadczonych tatromaniaków :D : jak się mają trudności wejścia na Świnicę czy Kościelec względem Orlej ? Są jakieś cięższe miejsca itp?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 27 czerwca 2011, 12:26

Michał88 Zapraszam do działy "Przedstaw się" to taka nasza nowa świecka tradycja.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 27 czerwca 2011, 12:47

Nie byłam na żadnej z wymienionych przez Ciebie tras tras, ale po weekendzie spędzonych w Tatrach stwierdzam, że na chwilę obecną warunki są kiepskie. Po sobotnich i niedzielnych opadach śniegu jest bardzo bardzo ślisko. Świeży śnieg bardzo utrudnia dreptanie i trzeba uważać. Co prawda żaden ze mnie wyjadacz, ale wczoraj zdobycie Koziego Wierchu kosztowało mnie trochę wysiłku i dużo koncentracji. Śnieg pojawił się po już o ok 30 minutach od wyjścia ze schronu w "5" a samo podejście na szczyt było ciężkie w takich warunkach...
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 czerwca 2011, 1:50

No niestety nie byłem pogoda jednak odstarszyła :( wybraliśmy opcję inną, nocnne wejście na Babią na wschód słońca. Granaty zostawiam na pewne warunki
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 28 czerwca 2011, 8:30

Michał88 pisze:jak się mają trudności wejścia na Świnicę czy Kościelec względem Orlej ? Są jakieś cięższe miejsca itp?
jeśli przeszedłeś Orlą Perć to łańcuchy przerobiłeś więc na Świnicę wejdziesz bez żadnych problemów - tylko nie wiem jak w tych warunkach pogodowych to wygląda
ja szłam na Świnicę od Kasprowego - wydaje mi się że od tej strony jest łatwiej - mnie nie sprawiło to przejście żadnych trudności - tyle że miałam super pogodę
na Kościelcu nie byłam więc się nie wypowiadam...
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 czerwca 2011, 12:43

Więc z tego co widzę pozostaje się jedynie martwić o pogodę i ilość śniegu.. ale bynajmniej teraz sprawdzę na co stać moje nowe buty :P Na szlaku na Kościelec z tego co czytałem nie ma żadnych łańcuchów itp, ale na Chłopku też nie było więc to nie problem.
Dzięki za odpowiedzi. Może jeszcze ktoś się wypowie? :)
ODPOWIEDZ