Zakaz na Krupówkach w końcu:)

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 22 lutego 2011, 10:26

Niech sobie sprzedają, dla niektórych to jedyne źródło dochodu...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2011, 11:29

Szarlotka pisze:Także te straganiki i tłum traktuję jak wyczynowy bieg z przeszkodami dla rozgrzewki. Gry zręcznościowe wymiękają.
Ha, to ja usłyszałem podobne hasło tuż po tegorocznym sylwestrze, w Chatce AKT: "Mój coroczny powrót samochodem do Świeradowa wygląda tak, że prowadząc go mam wrażenie iż znajduję się w jakiejś grze komputerowej...".
Ktoś z naprzeciwka dodał: "dobrze, że nie pojawił się napis Game over" :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2011, 11:39

Mnie się na krupówkach podoba,kto nie chce nie musi tam chodzic :D niech sobie sprzedają co tam chcą :P
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 lutego 2011, 15:14

Bez Krupówek nie było by Zakopanego :>
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 22 lutego 2011, 15:20

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Zakopane bez kramów na Krupówkach. To tak jakby zabrać Smoka Wawelskiego z Krakowa ;)
Szczerze wątpię, żeby to przeszło, gdyż jakby nie było miasto na tym zarabia. Kramikarze płacą dosyć spore sumy za wynajęcie takiego stoiska...
Mi to nie przeszkadza. Co innego, gdyby rozłożyli swoje stoiska np. wzdłóż szlaku na Giewont ;) W mieście niech sobie handlują.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 22 lutego 2011, 15:34

Zgadzam się z Wami/ i84 niech sobie handlują, ale żeby to chociaż coś wspólnego miało z kulturą górali, pamiątki zakopiańskie, są atrakcją dla wielu turystów, też zagranicznych, niech poznają naszą kulturę.... regionalne rękodzieło ... Ale żeby takie plastikowe tandetne chińskie zabawki? automaty do gry na środku Krupówek, poobklejane chatki góralskie pstrokatymi reklamami/ banerami ? Albo te plastikowe lody świderki jako reklamy.... najczęściej jeszcze tak brudne, że do zakupu lodów na pewno nie zachęcają ;) Mi się to nie podoba i nie lubię chodzić po Krupówkach. Ostatnio (w lecie) udało mi się tam być przed 8.00 rano :> wtedy było ładnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2011, 15:48

Katarynka pisze:automaty do gry na środku Krupówek
sam tam grałem w kosza he he he :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lutego 2011, 18:36

Też popieram.....co innego jak by chcieli zrobić bazar np w Dolinie 5 stawów.....a tak,przynajmniej jest gdzie wieczorem wyskoczyć na.... :p gofra
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 23 lutego 2011, 20:36

Tu raczej chodzi o to żeby zniwelować do zera osoby, które handlują tam bez żadnych zezwoleń, które mają na swoich kramach tkz "mydło i powidło", i takie osoby odbierają klientów handlarzom z prawdziwych góralskich kramów, którzy płacą nie małe pieniądze za miejsce na krupówkach. A jeśli chodzi o banery reklamowe itp. to niestety jest wina tylko i wyłącznie architekta miasta który na to pozwolił, ale to nie jest tylko problem Zakopanego.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 24 lutego 2011, 10:58

A mi czasem miło popatrzeć na różne udziwnienia u ludzi...w zasadzie mamy kryzys i każdy orze jak może.....aby nie byli nachalni za bardzo......a władza niech się bardziej zajmie kieszonkowcami i oszukańcami....niż ludźmi,którzy coś chcą zarobić by przeżyć....
Na szlakach w górach zero handlu!!!!!!......a Krupówki to Krupówki.....zawsze handel tam był....i niech pozostanie :spoko:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2011, 14:32

Na szlakach w górach zero handlu!!!!!!
Ale tę babcię ze szlaku przez dolinę Chochołowską, wiecie z takiej chatki drewnianej tam na początku szlaku prawie po prawej, to zostawcie!!!! Ona jest fantastyczna i ma najlepsze serki!!!! ;)


PS. Do admina: To w żadnym wypadku nie jest reklama xD
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2011, 16:09

Ostatnio zmieniony 06 marca 2011, 22:04 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2011, 16:12

eee tam, na Krupówkach tłumy, ktoś tu chyba ściemnia ?
Załączniki
DSCN0988.JPG
(62.91 KiB) Pobrany 987 razy
DSCN0987.JPG
(64.14 KiB) Pobrany 987 razy
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 28 lutego 2011, 18:35

Zbyszek podejrzewam, że to okolice 7-8 rano :) Wtedy to ja uwierzę :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 28 lutego 2011, 18:54

całkiem udany retusz :lol:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
ODPOWIEDZ