Czwartek 28.10.2010 Film Cisza TVN

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 28 października 2010, 23:06

straszne!!!!! ich wychowawca i rodziny???????? czy,kiedykolwiek, będą jeszcze umieli normalnie żyć???????
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Mirek

Post autor: Mirek » 28 października 2010, 23:25

Ptoszek pisze:
Elizz pisze:kurrrrna, reklamy
no to TVN i tak sporo wytrzymali ale za to pewnie nadrobia...
mirek pisze:Królik powiedział/-a:
KU................WAAAAAAA !!!!! Zapomniałem. dopiero tera żem włączył TVN... Niech to szlag

Nie wiele straciłeś.
Spodziewałem o wiele więcej..
Ja też.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 28 października 2010, 23:42

mirek pisze:
Ptoszek pisze:
Elizz pisze:kurrrrna, reklamy
no to TVN i tak sporo wytrzymali ale za to pewnie nadrobia...
mirek pisze:Królik powiedział/-a:
KU................WAAAAAAA !!!!! Zapomniałem. dopiero tera żem włączył TVN... Niech to szlag

Nie wiele straciłeś.
Spodziewałem o wiele więcej..
Ja też.
ej to miał być dramat wiec nie zrobią jakiegos super extra czegoś bo straciłoby cały sens. Dla mnie film bomba i ta nuta Dżemu
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 28 października 2010, 23:44

Smutny, ale chyba można było się tego spodziewać.Przecież powstał na podstawie wspomnień tych, którzy przeżyli, faktów i życia wielu rodzin po traumatycznych wydarzeniach, które pewnie jeszcze u wielu z nich trwają. :(
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 29 października 2010, 7:10

Film był mocny - nie zrobili jakiegoś łzawego pseudodramatu, chociaż można było iść na łatwiznę.
Dobrze pokazane były motywy, zaangażowanie tych dzieciaków i obawy ich rodziców, a potem straszne oczekiwanie na informacje o tym czy żyją.
Były dwie bardzo mocne sceny:
- gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana. Jeden z rodziców pyta ile potrwa ta przerwa i kiedy wznowią akcję. A TOPRowiec na to, że to już koniec akcji ratowniczej i na następny dzień mogą już co najwyżej szukać ciał. Wtedy dopiero do rodziców dociera, że to już naprawdę koniec.
- pokazane jak ciało jednego z chlopców - Wojtka, z rakami i czekanem unosi się w wodach Czarnego Stawu.

Brakowało pokazania tego, że tuż po zejściu lawiny TOPR szybko zmienił stopien zagrożenia lawinowego z "2" na "3".
Tolerancja dla niejednoznaczności.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 29 października 2010, 8:01

Jak dla mnie mocny film. Bardzo dobrze oddał to, co działo się z ludźmi przed i po tragedii. Film nie do końca o tematyce górskiej, bardziej nastawiony na odczucia.
Dariusz Meiser pisze:pokazane jak ciało jednego z chlopców - Wojtka, z rakami i czekanem unosi się w wodach Czarnego Stawu
To była faktycznie wzruszająca scena.
Można tylko współczuć zarówno tym co przeżyli jak i tym co zginęli. Dla każdej osoby wydarzenie to było wielkim dramatem i według mnie film doskonale to oddaje.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 października 2010, 8:15

Podobał mi się! To co pisaliście - bez melodramatyzowania, dobra gra aktorów nawet w najtrudniejszych momentach, czyli np.
Dariusz Meiser pisze:gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana
Ciekawe ile w tym fikcji, ile prawdy? (jeśli chodzi o losy rodzin, ludzi, nie wypadek)
Pati

Post autor: Pati » 29 października 2010, 8:39

Dariusz Meiser pisze:gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana. Jeden z rodziców pyta ile potrwa ta przerwa i kiedy wznowią akcję. A TOPRowiec na to, że to już koniec akcji ratowniczej i na następny dzień mogą już co najwyżej szukać ciał. Wtedy dopiero do rodziców dociera, że to już naprawdę koniec
Dla mnie ta scena była najbardziej dosłowna.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 29 października 2010, 8:55

Dla mnie też
Patrycja pisze:Dariusz Meiser powiedział/-a:
gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana. Jeden z rodziców pyta ile potrwa ta przerwa i kiedy wznowią akcję. A TOPRowiec na to, że to już koniec akcji ratowniczej i na następny dzień mogą już co najwyżej szukać ciał. Wtedy dopiero do rodziców dociera, że to już naprawdę koniec

Dla mnie ta scena była najbardziej dosłowna.
Film bardzo dobry, obraz Wojtka pływającego jeszcze wiosną w Czarnym Stawie zostanie w mojej pamięci. Podobało mi się zakończenie, jak rodziny dzieciaków poszli na Rysy, chcieli zobaczyć, czego ich pociechy tam szukały...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 października 2010, 9:20

Królik będą powtrzać to się załapiesz.
Film dobry i z mocnymi scenami, które tu opisaliście. Daje wiele do myślenia, jednak góry czasami przypominają nam o ich potędze i nieprzewidywalności. Uczą pokory. Niewyobrażalna tragedia dla rodzin i organizatora wycieczki. Ostatnia scena jest dobra, daje wiarę i optymizm. Muzyka Dżemu to dopełnienie reszty.

PS. Dzisiaj właśnie idziemy na koncert Dżemu.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 października 2010, 10:31

PiotrekP pisze:Muzyka Dżemu to dopełnienie reszty.
To było genialne wykorzystanie tej muzyki - niezwykle "zwiększyła moc" tej sceny!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2010, 11:04

Jak usłyszałem w tle muzykę Dżemu to aż ciarki mnie przeszły po ciele.
Dariusz Meiser pisze: - gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana.
Nie wyobrażam sobie być na miejscu Tych ratowników

Wiem że film była bardziej nastawiony na pokazanie tragedii rodzin. Mi brakowało scen gdzie jest pokazane że wędrówka zima to nie jest taka łatwa sprawa. Same skałki na początku filmu a później ścianka kończąc na pokazaniu ich podejścia nad Czarnym Stawem to moim zdaniem troszkę mało.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 29 października 2010, 11:05

PiotrekP pisze:Królik będą powtrzać to się załapiesz.
Film dobry i z mocnymi scenami, które tu opisaliście. Daje wiele do myślenia, jednak góry czasami przypominają nam o ich potędze i nieprzewidywalności. Uczą pokory. Niewyobrażalna tragedia dla rodzin i organizatora wycieczki. Ostatnia scena jest dobra, daje wiarę i optymizm. Muzyka Dżemu to dopełnienie reszty.

PS. Dzisiaj właśnie idziemy na koncert Dżemu.
Zgadzam się - genialnie dopasowany utwór Dżemu.
Ale z całym szacunkiem dla obecnego wokalistyu - Dżem bez Ryśka to jak Stonesi bez Jaggera :(
Tolerancja dla niejednoznaczności.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 29 października 2010, 11:23

PiotrekP pisze:PS. Dzisiaj właśnie idziemy na koncert Dżemu.
Ale Wam zazdroszczę. Cały czas czekam, kiedy w Łodzi zagrają i nie mogę się doczekać :)
Dariusz Meiser pisze:Ale z całym szacunkiem dla obecnego wokalistyu - Dżem bez Ryśka to jak Stonesi bez Jaggera :(
Maciek Balcar ma swój klimat i po dłuższym wsłuchaniu się w jego wokal można stwierdzić, że Dżem nadal ma swój niezapomniany charakter. Oczywiście Rysiek był bezkonkurencyjny ale Ryśka już nie ma. Mnie osobiście podoba się głos Balcara.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 29 października 2010, 17:56

no dobra, teraz szczerze, kto ryczał? :>
ODPOWIEDZ