Usunięto krzyż z Rysów

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2010, 9:31

Mariusz G. pisze: Histeryczna moda na upamiętnianie wszystkiego i wszystkich doprowadzi w końcu do takiego cyrku jak np. w Korei Pn. gdzie przy każdym prawie drzewie , gdzie raczył zrobić siku Wujek Kim jest miejsce pamięci.
Najgorzej jak wujek Kim wpada z wizytą do fabryki zatrudniającej kilkaset osób... fabrykę się zamyka i robi się muzeum, a ludzie nie mają pracy...wiem, że i tak nie mają ale i tak masakra....

Nie polemizując z Nikim chciałbym wyrazić swoje zdanie - niezależnie, czy jest to krzyż, kajdanki, tabliczka reklamowa czy puszka po piwie upamiętniająca wypicie browara na szczycie - wszystkie tego rodzaju "prezenty" nie powinny ZAŚMIECAĆ szczytów górskich. Tablica informacyjna z nazwą szczytu, kierunek i czas do następnego i to wszystko. Moje zdanie. Dziękuję.

Pozdrawiam <M>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2010, 11:30

Jola R pisze:
Mariusz G. pisze:do dobrych obyczajów GS należy nie wdawanie się w dyskusje natury politycznej czy religijnej
Właśnie miałam to napisać, dzięki Mariusz G. za przypomnienie :brawo: :)

Tego rodzaju dyskusje zostawiamy sobie panowie na spotkania w realu, o ile zechcecie wtedy w tę tematykę się wdawać
Gratuluję czujności i pryncypialności! Szkoda tylko, że nie wykazałaś ich trochę wcześniej, kiedy należało reagować na chamstwo – te prymitywne niby żarty o „moherach”. To określenie rozpropagował nasz Bardzo-Znany-Polityk więc śmiało można by postawić zarzuty o dyskusji politycznej. Brak chamstwa również powinien być „dobrym zwyczajem” na tym forum.

Ale do rzeczy. Też nie jestem entuzjastą umieszczania krzyża gdzie się komu podoba i z każdej okazji. We wszystkim wskazany jest umiar. Krzyże w górach nie przeszkadzają mi zupełnie i mam nadzieję, że zdjęcia przypomniane przez Patrycję to nie jest kolejka oczekujących do usunięcia….
Nikt mi nie wmówi że chłopcy z TPN usunęli krzyż z Rysów powodowani zamiłowaniem do porządku czy też chęcią ochrony krajobrazu. To był „wyczyn” czysto koniunkturalny, zachowali się jak typowe chorągiewki na wietrze. Na wiadomy krzyż są za cieńcy i za krótcy – to wyżyli się na tym. Usunęli krzyż, a trójnóg i pozostały bajzel zostawili. Gdyby trzeba było postąpić odwrotnie na pewno nie chciało by się im taszczyć d**** na Rysy.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 28 sierpnia 2010, 11:40

Kochani uważam temat za zamknięty. Nie dopuszę do dalszej jałowej dyskusji. Zamieściłem link dla informacji i tylko dla niej. Temat blokuje, nie chcę dalej wywoływać wzajemnych uprzedzeń.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Zablokowany