Propozycja tras - 3/4 dni w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Propozycja tras - 3/4 dni w Tatrach

Post autor: Anonymous » 24 sierpnia 2010, 15:08

Witajcie.

Prosiłbym Was, bardziej doświadczonych w Tatrach o pomoc w wyborze tras na 3/4 dni.
Wybieram sie w Tatry 16 wrzesnia. W planie było wejscie na Swinicę oraz fragment Orlej Kozi Wierch- Granaty - niestety w Murowańcu nie ma wolnych miejsc a nie chcemy startowac z Zakopca codziennie, więc ten wariant odpada.

Jade z osobą która nie wiem jak jest kondycyjnie ale myslę ze nie bedzie źle. U mnie kondycja jest dobra.

Moze mozecie polecic jakies trasy w innej czesci tatr ładne widokowo ale takze aby nie były"emeryckie":) ?
Anonymous

Re: Propozycja tras - 3/4 dni w Tatrach

Post autor: Anonymous » 24 sierpnia 2010, 22:52

DawidW pisze:nie chcemy startowac z Zakopca codziennie, więc ten wariant odpada.
Moze mozecie polecic jakies trasy w innej czesci tatr ładne widokowo ale takze aby nie były"emeryckie":) ?
nie z Zakopca - nie emeryckie - ładne widokowo

no to tylko w Tatry Słowackie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 8:17

DawidW pisze:niestety w Murowańcu nie ma wolnych miejsc a nie chcemy startowac z Zakopca codziennie, więc ten wariant odpada.
w Murowańcu są miejsca nie ma tylko możliwości rezerwacji bo już wszystko zajęte. Ale.....mają pule na każdy dzień dla szwędaczy-meldują od dziesiątej.
Meldują jednak tylko na jeden dzień przez co o 10tej możesz stanąć w kolejce z osobami które tam defakto mieszkają a zeszły w papciach jeszcze raz się zameldować. Coprawda na podłodze spać nie wolno ale spokojnie za zbity ryj was nie wywalą zawsze się znajdzie jakiś kąt ławka czy coś :) Ja będę tam między innymi przed 15tym to jak coś to napiszę co i jak.

A odnośnie propozycji jabola to się zgadzam się.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 11:21

DawidW pisze:Murowańcu nie ma wolnych miejsc a nie chcemy startowac z Zakopca codziennie
Zawsze można iść do Piątki na glebę a stamtąd orlą też można zrobić! Właśnie takie mamy plany na wrzesień!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 13:17

A myślałeś może o Tatrach zachodnich??
Ładnie jest na Starorobociańskim.. a najlepsza baza wypadowa jest w Toporowej Cyrchli.. idziesz niecałe 2h i jestes na hali gąsienicowej.. a z tatad mozna isc wszedzie...
polecam Kościelec ;]
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 25 sierpnia 2010, 17:29

tatromanka pisze:jest w Toporowej Cyrchli.. idziesz niecałe 2h i jestes na hali gąsienicowej
a zkuźnic ile na gąsienicową idziesz? a na pewno ładniejsze widoki

moje propozycje to: przełęcz pod chlopkiem
krzyżne w kierunku murowaniec - piątka
koscieliska - ornak - starybocian - konczysty - trzydniowianski
koscielec tez niczego sobie
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 20:38

nadi184 kiedy orlą robicie, bo ja też mam w planie na wrzesień, a ekipa mi się posypała, a samemu to nie bardzo...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 22:34

gruby planujemy wyjazd 8-12 wrzesień! idziemy do piatki, bo w murowańcu wszystko zajęte :( Fajnie! Dołańczaj do nas!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 22:46

gruby tutaj jest zaproszenie na ten wyjazd, tylko cos troszkę martwe... :zly:

viewtopic.php?t=4439
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2010, 10:00

nadi184 dzieki
Anonymous

10 propozycji

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2010, 11:26

Na stronie logo24 pojawiło się miłe dla oka zestawienie (nie tylko Tatry):

http://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,830 ... gory_.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2010, 13:41

dziękuje za propozycje - przemysle wszystkie :)
ODPOWIEDZ