Dojazd w Tatry i pod szlak

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Paweld

Post autor: Paweld » 20 lipca 2010, 23:03

tom-pi4 pisze:Tak przez Częstochowę, Katowice, Kraków i Zakopianką. W nocy i nad ranem bez żadnych problemów. Jak wracaliśmy w niedzielę, było trochę gorzej, zwłaszcza pod Krakowem.
Jak jeździłem autkiem to z powrotem nie pchałem się na zakopiankę tylko na Chochołów i kierunek Namestovo i Korbielów potem Bielsko. Schodziło mi około 3,5 godzinki i byłem w Sosnowcu. Dla ludzi jadących dalej w Tychach odbicie na S-1 i do Łodzi
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 21 lipca 2010, 8:06

Paweld pisze:Jak jeździłem autkiem to z powrotem nie pchałem się na zakopiankę tylko na Chochołów i kierunek Namestovo i Korbielów potem Bielsko. Schodziło mi około 3,5 godzinki i byłem w Sosnowcu. Dla ludzi jadących dalej w Tychach odbicie na S-1 i do Łodzi
Znam doskonale tą drogę, też tamtędy zwykle wracam ale tym razem musiałem odwieźć Dori do Krakowa no i została tylko Zakopianka. Ale faktycznie przez Słowację jedzie się fajnie, bez korków i w miarę szybko (trzeba uważać na ograniczenia prędkości, bo ostro łapią).
Pati

Post autor: Pati » 21 lipca 2010, 8:57

Rudzielec pisze:A tam marudzicie. Ja zawsze jeżdżę PKP i podróż zajmuje mi średnio 13-17 godzin z przesiadkami, a pierwszy dzień nie ma prawa iść w odstawkę
To ile 'amunicji' bierzesz na drogę? :D Czas sobie trzeba czymś zająć ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2010, 10:37

Patrycja pisze:To ile 'amunicji' bierzesz na drogę?
To zależy czy jadę sama, czy z kimś ;)
Bo jak mam towarzystwo, to ze dwie- trzy sztuki na dobry sen, a jak sama, to nic, żeby do wc nie musieć wychodzić, zostawiając plecak :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2010, 21:30

Ja zawsze autkiem śmigam przez Zawoje i Chochołów bez problemów z Sosnowca:) droga ładna i ciekawa -przez Babia:)
K4R

Post autor: K4R » 25 lipca 2010, 16:26

Zmieniły się ceny przejazdów busami od tamtych wakacji ?
Głownie chodzi mi o trasy
Zakopane-Chochołowska ( w zeszłym roku chyba 5 zł)
Zakopane-Palenica ( w zeszłym roku chyba 8 zł)
Zakopane-Kuźnice ( w zeszłym roku chyba 3 zł)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 25 lipca 2010, 18:55

K4R pisze:Zmieniły się ceny przejazdów busami od tamtych wakacji ?
Ceny biletów bez zmian (przynajmniej na początku lipca tak było :) )
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 04 sierpnia 2010, 12:38

K4R pisze:Zakopane-Chochołowska ( w zeszłym roku chyba 5 zł)
Zakopane-Palenica ( w zeszłym roku chyba 8 zł)
Zakopane-Kuźnice ( w zeszłym roku chyba 3 zł)
Zakopane-Chochołowska 3,5 zł
reszta bez zmian
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2010, 15:30

Elizz pisze:Zakopane-Chochołowska 3,5 zł
Hmm to kurde wiosną było 5zeta. Elizz a nie czarowałaś kierowcy :lol: ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2010, 15:31

Cowboy pisze:Ja zawsze autkiem śmigam przez Zawoje i Chochołów bez problemów z Sosnowca:) droga ładna i ciekawa -przez Babia:)
Dokładnie. Najszybsza droga od nas.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 04 sierpnia 2010, 15:41

laynn pisze:
Elizz pisze:Zakopane-Chochołowska 3,5 zł
Hmm to kurde wiosną było 5zeta. Elizz a nie czarowałaś kierowcy :lol: ?
a co ja czarownica? ;) serio serio, jeździłam parę razy Zakopane - Witów, Witów - Zakopane (Chochołowska po drodze), to jeszcze strefa za 3,5 zł
laynn pisze:
Cowboy pisze:Ja zawsze autkiem śmigam przez Zawoje i Chochołów bez problemów z Sosnowca:) droga ładna i ciekawa -przez Babia:)
Dokładnie. Najszybsza droga od nas.
czyli za Suchą lepiej nadłożyć i skręcić na Zawoję, niż krótszą przez Nowy targ? Wychodzi szybciej?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2010, 15:55

Elizz pisze:czyli za Suchą lepiej nadłożyć i skręcić na Zawoję, niż krótszą przez Nowy targ? Wychodzi szybciej?
Ja tak kiedyś jeździłem.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 04 sierpnia 2010, 21:55

jak z suchej to ja jade zawsze drogą 28 do drogi nr.7 i chwilke pózniej jakies 6km dalej odbijam na droge 958 przed czarny dunajec do witowa.
tak sie dostaniesz najszybciej
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 04 sierpnia 2010, 23:48

Elizz pisze:czyli za Suchą lepiej nadłożyć i skręcić na Zawoję, niż krótszą przez Nowy targ? Wychodzi szybciej?
Zdecydowanie. Trasa jest mało oblegana. My wracaliśmy tędy w ostatni weekend wakacji a także z weekendu majowego i sierpniowego i za każdym razem jechało się super. Żadnych korków. A poza tym jest dużo ładniejsza :D
A jeśli ktoś jeździ od strony Żywca i Stryszawy to jest jeszcze szybsza opcja- odbicie ze Stryszawy bezpośrednio na Zawoję (przez Przysłop)- jednak o tej drodze wiedzą raczej miejscowi ;)
szaleniec

Post autor: szaleniec » 06 sierpnia 2010, 2:27

Master pisze:A bo przeładowany pociąg o 3:40, który do celu dojeżdża o 12, jakoś nie bardzo nas przekonuje. Nie dość, że człowiek się nie wyśpi, to jeszcze pierwszy dzień idzie w zasadzie w odstawkę. Co prawda mamy też trasę alternatywną - z Łodzi osobowym do Ostrowa Wielkopolskiego, po czym TLK 'Podhalanin' do Zakopanego i na miejscu jesteśmy ok 7:50.
22.40 TLK do Krakowa i przesiadka na TLK do Zakopanego, na miejscu o 8, jechalem tak dwa tygodnie temu. Albo bezpośredni autobus o 21.45, na miescu 5.30.
ODPOWIEDZ