Dojazd w Tatry i pod szlak

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 17 sierpnia 2010, 23:43

Dzięki. A co z parkingiem. Gdzie się mozna zatrzymać najbliżej Doliny Chochołowskiej?
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 18 sierpnia 2010, 11:38

Jadąc od Witowa trzeba skręcic w prawo znaki są z tego co pamiętam.
Dalej to tą drózką do samego końca na wyznaczony parking, od tego miejsca dalej już nie wjedziesz.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2010, 13:08 przez heathcliff, łącznie zmieniany 1 raz.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 18 sierpnia 2010, 12:55

heathcliff pisze:Jadąc od Witowa trzeba skręcic w lewo
..a nie czasami w prawo???
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 18 sierpnia 2010, 13:07

ninik pisze:
heathcliff pisze:Jadąc od Witowa trzeba skręcic w lewo
..a nie czasami w prawo???
kłopoty z błędnikiem :oops: tak w prawo już to koryguje
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 18 sierpnia 2010, 20:12

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 14 października 2010, 11:28

to samo busy jadące z Żywca do Zawoji, zgniecione twarze na przedniej szybie może i śmiesznie wyglądają, ale skutki ostrego hamowania mogą być opłakane :(
każdy chce jechać i jak to pogodzić
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 14 października 2010, 17:17

heathcliff pisze:to samo busy jadące z Żywca do Zawoji, zgniecione twarze na przedniej szybie może i śmiesznie wyglądają, ale skutki ostrego hamowania mogą być opłakane :(
każdy chce jechać i jak to pogodzić
Dokładnie. Ja miałam przyjemność jechać takim busem
z Krakowa do Zawoi. Oprócz totalnego ścisku, dochodził
do tego ponad 30 stopniowy upał. Miałam myśli, że
zaraz nas ten kierowca zabije.
Było już naprawde nieciekawie. :roll:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2010, 14:10

Kiepskim żartem prawnym jest mandat 150 zł za przeładowanie busa (porównując taryfikator za niewłączenie świateł do 200 zł). :twisted: Ciężko namówić taksiarza na jazdę ponad stan, natomiast busiarzowi po wpadce pozostaje zrobić dodatkowy przeładowany kurs i jest na zero. Kontrole zielonych są nieciekawym doświadczeniem. Skończyć się mogą zatrzymaniem pojazdu do przybycia właściciela i wykupienia wielotysięcznej grzywny za pojazd, a tu taki bubel. W pogoni za dudkami przeładowane busy gnają na złamanie karku przez Zakopiec i okolice, nic nie robiąc sobie z pieszych turystów i innych, często niedzielnych kierowców. Niestety Polak musi się uczyć na błędach i pozostaje pytanie czy jedna tragedia coś zmieni :?:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2010, 10:33

camoscio pisze: Ja miałam przyjemność jechać takim busem
z Krakowa do Zawoi. Oprócz totalnego ścisku, dochodził
do tego ponad 30 stopniowy upał. Miałam myśli, że
zaraz nas ten kierowca zabije.
Było już naprawde nieciekawie. :roll:
Dlatego mimo , że dłużej zawsze jeżdżę z Krakowa do Makowa P. pociągiem ... wolniutko ale spokojnie i jak trafisz na miejscowych to pogadać można . ...
A z Makowa do Zawoi to już "rzut beretem" .

Do Zakopanego też z Krakowa wolę PKP mimo,że to 2 razy dłużej (prawie 4 h) ale nie grozi mi kilkugodzinny postój na zakopiance ani ,że uduszę się w przepełnionym busie.

A autkiem to ze Sląska do Zakopanego bliżej i fajniej rzeczywiście przez Zawoję ale w zimie ciężko bo trzeba podjechać na Krowiarki (przełęcz) ale od wiosny do jesieni super traska...
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 08 grudnia 2010, 20:20

No i mamy nowy RJ PKP na 2011r. Ze swej strony mogę powiedzieć, że jestem zadowolony (oczywiście - o ile nie zmienią "mojego" pociągu). W końcu przyzwoita godzina odjazdu, i co, najważniejsze - przyjazdu, bo rano.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 08 grudnia 2010, 20:47

Już jestem przerażona, ciekawe czy pozostał ten 8:15 z Warszawy Centralnej do Zakopanego.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2010, 23:33

jest o 8.20 EIC :)
Anonymous

Absurdy PKP: w Zakopanem udzielają informacji przy stoliku

Post autor: Anonymous » 30 grudnia 2010, 13:17

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pasażerów kolejarze z zakopiańskiego dworca, otworzyli na terenie poczekalni... mobilne centrum informacji. Wygląd tego miejsca zaskakuje. Jest to - ciężkie do zlokalizowania - małe biurko-stolik, za którym zasiada, miła pani w odblaskowej kamizelce. Udziela ona informacji o odjazdach pociągów. Takie eldorado nie potrwa długo. 2 stycznia 2011 r. "informacja" zostanie zamknięta. Wówczas wszyscy podróżni będą radzić sobie sami.
:shock:

http://www.gazetakrakowska.pl/podhale/z ... ,id,t.html
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Re: Absurdy PKP: w Zakopanem udzielają informacji przy stoli

Post autor: Inga » 30 grudnia 2010, 14:26

KRK pisze:
Takie eldorado nie potrwa długo. 2 stycznia 2011 r. "informacja" zostanie zamknięta. Wówczas wszyscy podróżni będą radzić sobie sami.
l
a to zaszaleli :lol: :lol: :lol:
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
ODPOWIEDZ