Zakopane

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2012, 21:10

Dowodziła, że w wyniku odniesionych ran doznała urazu psychicznego. Musiała też, by wrócić do zdrowia, przejść długą rehabilitację.
Ciekawa historia. Zauważyć można, że po zdarzeniu jej się z głową pogorszyło. Domagałbym się zaświadczenia, iż wcześniej była w pełni sił mentalnych. Niech przedłoży papier z psychiatryka, że nic nie miała z głową gdy ignorowała wszelkie ostrzeżenia, weszła na prywatną posesję i podeszła do uwiązanego na łańcuchu owczarka niemieckiego. Może to dziedziczna choroba (do sprawdzenia całe drzewo genealogiczne, poczynając od wpływowego ojca) :twisted:

Ps: brawa dla psa, poznał się na babsku, mógł tylko chapnąć pokazując kto rządzi w zagrodzie, ale lepiej od sądu wyczuł naciągaczkę :brawo:
Ostatnio zmieniony 29 marca 2012, 8:00 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2012, 7:41

Nic tylko wchodzić na cudze posesje i podkładać się psom, dobry pomysł na zarobek :). Miała szczęście, że właściciel nie poczęstował jej po staropolsku chlebem i solą .... z dwururki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2012, 14:47

podepnę sie pod temat, wie ktoś gdzie mozna zostawić samochód w Zakopcu na 3 dni co by go nikt nie scholował ?
Vision

Post autor: Vision » 14 czerwca 2012, 15:15

Zależy czy za $ czy za free chcesz go tam zostawić ;) Teoretycznie można w wielu miejscach. Na ulicy też przestoi czy na jakimiś parkingu pod sklepem ale bezpieczniej to chyba na jakiejś prywatnej posesji zostawić, ja w Kuźnicach za 3 noce (czyli tak jakby 4 dni) zapłaciłem 50 zł i przynajmniej się o niego nie martwiłem ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2012, 15:21

za kaskę, tak do dyszki za dobę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 czerwca 2012, 13:33

jak wygląda sytuacja z noclegami w schroniskach, będę w Tatrach 6-8 lipca pierwszy nocleg w schronisku na Ornaku, drugi na Chochołowskiej, myślicie że dostanę miejsce czy lepiej wczesniej zarezerwować ?
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Chmielo » 17 czerwca 2012, 14:40

No raczej trzeba,lecz na żywioł też można....na wrzesień ja już w maju rezerwowałem w schroniskach tatrzańskich...więc.... :kukacz:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Tilia » 17 czerwca 2012, 17:07

np.w Chochołowskiej nawet w Sylwestra były miejsca a w Domu Turysty,gdzie nocowałam w lipcu,było prawie pusto...ale pewnie,że lepiej zadzwonić wcześniej i się upewnić.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 października 2014, 21:20

Wylądowałam służbowo w Zakopanem i chcieliśmy po zajęciach odwiedzić lokal na Krupówkach lub w pobliżu, o którym jakiś czas temu pisaliście, że fajny, klimatyczny itp. Problem w tym, że nie pamiętam, co to za lokal? Jak się nazywa? Podpowiedzcie, proszę, to jeszcze będziemy mieli szansę jutro odwiedzić.
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 24 października 2014, 21:36

Fajnie, klimatycznie i w miarę tanio jak na Zakopane jest w Żabim Dworze.
na ul.Strążyska 26
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Inga » 24 października 2014, 22:31

Dżola Ry pisze:Wylądowałam służbowo w Zakopanem i chcieliśmy po zajęciach odwiedzić lokal na Krupówkach lub w pobliżu, o którym jakiś czas temu pisaliście, że fajny, klimatyczny itp. Problem w tym, że nie pamiętam, co to za lokal? Jak się nazywa? Podpowiedzcie, proszę, to jeszcze będziemy mieli szansę jutro odwiedzić.
Jolu, ja polecam "Europejską" (górne Krupówki) :) wybierzcie się tam w sobotę wieczorem. Wrażenia niezapomniane :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 października 2014, 8:57

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to Olbrachtówka, tanio i dobrze dają jeść.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta

Post autor: Malgo » 25 października 2014, 11:52

Moim zdaniem ciekawie i klimatycznie jest w Stek Chałupie :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2014, 13:08

Dla mnie Żabi dwór rządzi. W każdy urlop w Zakopanem właśnie tam się stołuję. Nawet kwaterę dobieram tak aby była blisko :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 października 2014, 22:04

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi! :)
Inga pisze:Jolu, ja polecam "Europejską" (górne Krupówki) :) wybierzcie się tam w sobotę wieczorem. Wrażenia niezapomniane :)
Popędziliśmy tam, gnani ciekawością, co też za wrażenia nas czekają, ale tylko dowiedzieliśmy się, jakie to wrażenia - nie udało nam się ich doświadczyć :( ;) :lol:

Zarezerwowane były wszystkie miejsca!
Były jeszcze co prawda 2 wolne stoliki, ale w całym lokalu pozostało tylko 1 (słownie - jedno!) wolne krzesło :lol: Nie zmieściliśmy się we trójkę na nim :lol:
Czyżby to jakiś renesans dancingów? ;)

PiotrekP pisze:Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to Olbrachtówka, tanio i dobrze dają jeść.
Dokładniej "Obrochtówka" - bardzo nam się spodobała! Placki ziemniaczane pyszne, wystrój bardzo bogaty ("mydło i powidło"), ale klimatyczny. A najbardziej nam się podobała akustyka. Aż zwróciła naszą uwagę. Ładna muzyka sączyła się z głośników, niezbyt ciche rozmowy prowadzone były przy sąsiednich stolikach, a my słyszeliśmy się doskonale.

Malgo pisze:Moim zdaniem ciekawie i klimatycznie jest w Stek Chałupie :)
Tu przyszliśmy na piwo i też nam się podobało na naszym balkonowym pięterku :)

Królik pisze:Fajnie, klimatycznie i w miarę tanio jak na Zakopane jest w Żabim Dworze.
na ul.Strążyska 26
guska076 pisze:Dla mnie Żabi dwór rządzi. W każdy urlop w Zakopanem właśnie tam się stołuję.
No niestety... Z żalem tym większym, że 2 osoby poleciły, musieliśmy odpuścić, bo to zbyt daleko od naszej kwatery było :/ Zostawiliśmy na następny raz :)

A tak poza tym, to takie delegacje to ja rozumiem! Czwartek i piątek cały nam zajęli (i tak pogoda była paskudna :D), ale za to w weekend byliśmy już wolni i wykorzystaliśmy to oczywiście, szczególnie przy tak cudnej pogodzie :)

Relację chyba napiszę (ale kiedy?!), na razie tylko zajawka ;)
Załączniki
2.jpg
2.jpg (192.17 KiB) Przejrzano 745 razy
1.jpg
1.jpg (164.4 KiB) Przejrzano 745 razy
Odpowiedz