wolowiec - rohacze

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

karola0133

wolowiec - rohacze

Post autor: karola0133 » 11 czerwca 2010, 10:41

Jesli ktos byl niech powie jak to tam wyglada i jesli moze wrzuci pare fotek:)
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 11 czerwca 2010, 12:25

karola0133

odp

Post autor: karola0133 » 11 czerwca 2010, 14:07

Dzieki wielkie hmm jak pogoda dopisze to moze damy rade:) :D
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 11 czerwca 2010, 14:21

A jeśli Was to interesuje to macie tutaj fotki z mojej wyprawy kwietniowej na Wołowiec przez Grzesia i Rakoń. Trasa lajtowa bez żadnych trudności :)
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 11 czerwca 2010, 14:33

tom-pi4 pisze:macie tutaj fotki z mojej wyprawy kwietniowej na Wołowiec przez Grzesia i Rakoń. Trasa lajtowa bez żadnych trudności :)
w przeciwieństwie do Rohaczy
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 11 czerwca 2010, 14:40

Dzwonek pisze:w przeciwieństwie do Rohaczy
To prawda. Wrzuciłem bo pojawiło się też pytanie o Wołowiec, a jakoś do niego dotrzeć trzeba :)
karola0133

odp

Post autor: karola0133 » 11 czerwca 2010, 14:43

No tak masz racje.. a powieccie mi nocowal ktos w Zarskiej Chacie?? jak tam jest i jakie ceny?:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 15:02

Witam wszystkich. Jeśli już o Rohaczach - to próbował ktoś przed 15 czerwca chodzić? - są jakieś problemy z TANAP-em?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 11 czerwca 2010, 15:13

jjaworski pisze:Witam wszystkich. Jeśli już o Rohaczach - to próbował ktoś przed 15 czerwca chodzić? - są jakieś problemy z TANAP-em?
Do tego czasu szlaki powyżej schronisk na Słowacji są zamknięte i podejrzewam, że jeśli nie masz legitymacji KW lub Karty Taternickiej to po spotkaniu filanca może nie być zmiłuj się :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 16:29

No właśnie od lat słyszę o tym zamknięciu szlaków na Słowacji powyżej schronisk do 15 czerwca - i właśnie takiej opinii jak napisałeś się obawiałem - ja też wątpię w to zmiłowanie :) Dzięki
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 11 czerwca 2010, 21:07

zmiłowania nie ma; to raczej kwestia złapania :zoboc:
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 12 czerwca 2010, 13:20

tom-pi4 pisze:jeśli nie masz legitymacji KW lub Karty Taternickiej to po spotkaniu filanca może nie być zmiłuj się
taaa a tacy z legitymacjami to juz mniej szkodzą przurodzie i inaczej trawki depczą.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2010, 23:07

jjaworski pisze:próbował ktoś przed 15 czerwca chodzić? - są jakieś problemy z TANAP-em?
15 już niedługo... :jupi:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 12:25

No tak - we środę już 16-ty. Wczoraj jak byliśmy na Wołowcu to widziałem , że sporo osób szło na Rohacze, zresztą duża grupa Słowaków była na Płaczliwym. Ale wędrówka naszymi zachodnimi - na wschód od Wołowca też była wczoraj bajeczna.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 13:04

Byłam wczoraj na Rochaczach, tj. 12 czerwca. Spory ruch, głównie Słowaków. Od Smutnej Przełęczy w kierunku Rochaczy minęliśmy około 30 osób, albo nawet więcej - więc sporo - nawet duże grupy. Filanca spotkaliśmy na asfalcie ze Zwierówki, jechał samochodem. Zatrzymał się i zapytał gdzie idziemy... Musięliśmy zmienić plany trasy... Rochacze już bez śniegu, idzie się bardzo przyjemnie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ