Tatry - czerwiec

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

karola0133

Tatry - czerwiec

Post autor: karola0133 » 10 czerwca 2010, 20:42

Czesc wszystkim!
Planujemy z dziwczyna wspolny wyjazd w tatry dokladnie w poniedzialek . Chcielismy w kazdy dzien spac na innym schronisku( najlepiej na podlodze) . Naszym pierwszym mial byc murowaniec ale dzis wyczytalismy ze narazie nie ma tam mozliwosci spania na glebie! 2 obcja jest schronisko w dolinie 5 stawow co o tym myslicie?! Myslimy tez o spaniu na polu namiotowym , poniewaz planujemy w tym roku jechac na spontanie :D Wybieracie sie moze w najblizszym czasie w tatarki?! i jeszce jedno pytanie zeby miec wieksza znizke w pttk to co trzeba zrobic?~Pozdrawiamy !
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 10 czerwca 2010, 20:50

Zgodnie z przyjetym tu zwyczajem polecam dział Przedstaw się. Dobrze jest opisać swoje doświadczenia i podać miejsce zamieszkania. Warto czytać dział zaproszenia i na początek umówić się na wyjazd z jakąś doświadczoną ekipą.
karola0133

?

Post autor: karola0133 » 10 czerwca 2010, 20:58

a gdzie dokladnie may to opisac bo szukam tego dzialu i znalesc nie moge:( !
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 10 czerwca 2010, 22:11

Co do spania na glebie to może być różnie bo w większości schronisk jest tak, że jak są wolne pokoje to nie ma gleby.
karola0133 pisze:Myslimy tez o spaniu na polu namiotowym
Nie wiem jakie macie na myśli ale w samych Tatrach to raczej żadnego nie znajdziecie ZTCW :)

A tak w ogóle to Was jest kilka na tym samym nicku, czy to jedna osoba bo nadal nie kumam z kim rozmawiam :/
karola0133

Post autor: karola0133 » 10 czerwca 2010, 22:14

jest nas dwoje Karolina i Damian mamy jeden nick :) sa 3 pola namiotowe zastanawiamy sie nad tym kolo murowanca lub szalasiska . Starsznie drogo na tych schroniskach :P
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 10 czerwca 2010, 22:24

Z tego co mi wiadomo to pola te przeznaczone są dla taterników i są własnością PZA (jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi) i nie jestem pewien czy istnieje możliwość noclegów w tych miejscach pod namiotem dla osób nie posiadających przynajmniej legitymacji KW. Dobrze się zorientuj najpierw zanim pojedziecie.
No i dzięki za wyjaśnienie z imionami i tak dalej :)
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 10 czerwca 2010, 22:30

zastanawiamy sie nad tym kolo murowanca
to "pole namiotowe" już nie istnieje...
karola0133

Post autor: karola0133 » 10 czerwca 2010, 22:36

ahaaa no to ladnie.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 10 czerwca 2010, 22:43

Dzwonek pisze:to "pole namiotowe" już nie istnieje...
No właśnie jakiś czas temu gdzieś czytałem, że mieli likwidować te platformy namiotowe PZA i cały czas szukałem tego na necie ale nie mogłem znaleźć. Dzwonek dzięki za podpowiedź :)
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 10 czerwca 2010, 22:50

karola0133, jeśli wolno spytać, jakie jest Wasze tarzańskie doświadczenie?
karola0133

Post autor: karola0133 » 10 czerwca 2010, 23:02

nie duze :( nie bylo kiedy .... bylismy na swinicy granatach czerwone wierchy zima, 5 przez rostoke zima zawrat ale nie dokonca :) trzeba bylo sie wycofac . teraz plany bardziej ambitne.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 10 czerwca 2010, 23:05

uff, całkiem niezłe :)
powodzenia
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 9:39

Widzę dużą aktywność górską i internetową niektórych osób :) W Tatrach póki co mały ruch. A pogodę trzeba wykorzystać. Do zob na szlaku
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 13 czerwca 2010, 11:29

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj:
Jak wyglądają obecnie warunki na Szpiglasowej Perci i czy nie ma większego problemu przejścia Koziej Przełęczy żółtym szlakiem (oblodzenia itp)?
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
ODPOWIEDZ