Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 13:45

w ostatnią niedzielę w końcu udało mi się rozpocząć "przygodę" z orlą percią. Już od paru lat się tam wybierałem i niestety dopiero teraz mi się udało. Na mój "orli" debiut wybrałem odcinek skrajny granat - krzyżne. Było troszkę śniegu, ale nie to było najgorsze - w połowie odcinka dopadła mnie burza z ulewnym deszczem i gradobiciem. Na szczęscie jednak udało mi się przejść ten szlak bez żadnych niemiłych przygód :)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 09 lipca 2009, 13:55

Khatz Gratuluję .Jak już wystartowałeś z OP to teraz musisz to ciągnąć i zakończyć powodzenia
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 lipca 2009, 14:02

Khatz pisze:w ostatnią niedzielę w końcu udało mi się rozpocząć "przygodę" z orlą percią
To jak będziesz miał chwilkę wolnego to zapraszam na Orlą w dniacg 31.07-02.08. Wybieram się z kumplem i dołączy do nas na 100% Colorado. Także jak będziesz miał ochotę i wolny czas to zapraszam bo w planach jest przejście całej Orlej. Reszta w dziale zaproszenia. :)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 09 lipca 2009, 15:57

Tez mam w planach przejście Orlej. W zeszłym roku poniekąd już zaczęliśmy : przeszliśmy odcinek od czarnego stawu do Zawratu. Atak planujemy jakoś w okolicach: 13-14.08.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 16:03

Khatz pisze:a mój "orli" debiut wybrałem odcinek skrajny granat - krzyżne. Było troszkę śniegu,
Rozumiem, że przeszedłeś cały odcinek?
Czyli przynajmniej na tym odcinku śnieg nie jest już problemem. Ucieszyła mnie ta wiadomość.
Khatz pisze:w połowie odcinka dopadła mnie burza
To było na odcinku z łańcuchami?

tom-pi4: miałem jechać jutro ale rezygnuję. Pogoda średniawa się zapowiada. Zobaczę pod koniec przyszłego tygodnia...
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 lipca 2009, 19:48

Waldek: albo jak masz czas to się wstrzymaj i jeżeli nic nie robisz w terminie 31.07-02.08. to zapraszam z nami na Orlą. Im więcej osób tym będzie fajniej. Na razie jest nas trójka :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 lipca 2009, 20:13

Master pisze:W zeszłym roku poniekąd już zaczęliśmy : przeszliśmy odcinek od czarnego stawu do Zawratu.
orla to się zaczyna od Zawratu, równie dobrze mógłbyś napisać że orlą zacząłeś od Kuźnic
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 20:52

tom-pi4 pisze:Waldek: albo jak masz czas to się wstrzymaj i jeżeli nic nie robisz w terminie 31.07-02.08.
Czasu dużo, tylko czy starczy mi cierpliwości...
Nic nie przesądzam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 20:56

Waldek pisze:Rozumiem, że przeszedłeś cały odcinek?
Czyli przynajmniej na tym odcinku śnieg nie jest już problemem. Ucieszyła mnie ta wiadomość.
Przeszedłem cały ten odcinek, śnieg był tylko w jednym miejscu - nie powiem żebym nie miał z tego powodu żadnego problemu, ale też nie było to nie do przejścia :)
A co do burzy to złapała mnie dokładnie na odcinku z łańcuchami :/
Co do wszelkich propozycji wypadu - niestety w najbliższym czasie nie planuje żadnych wypadów w góry - może we wrześniu coś się uda.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 20:58

Khatz pisze:Przeszedłem cały ten odcinek, śnieg był tylko w jednym miejscu - nie powiem żebym nie miał z tego powodu żadnego problemu, ale też nie było to nie do przejścia
Wielkie dzięki za odpowiedź :3: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 21:02

Jeszcze małe zdjęcie tego śniegu: http://www.fototube.pl/obrazek,oerla_sniegjp.jpg.html
:) mam nadzieję że link zadziała itp :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2009, 21:09

Khatz pisze:mam nadzieję że link zadziała itp
Zadziałał.
Nie pamiętam dobrze odcinka, ale mam nadzieję, że łańcuch jest nad śniegiem i prowadzi nieprzerwanie aż do zejścia ze śniegu (zgodnie ze szlakiem).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2009, 6:57

Niestety muszę Cię zmartwić, mniej więcej w połowie "śnieżnego odcinka" (idąc od góry) łańcuch chowa się pod pokrywą śniegu i trzeba sobie radzić bez niego. :/
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 15 lipca 2009, 19:00

Czy zna ktoś aktualną sytuację na Orlej na odcinku od Krzyżnego do Granatów? Chodzi mi głównie o zalegający śnieg.
Byłbym wdzięczny o aktualną sytuację, bo wybieram się tam w ten piątek.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2009, 19:28

tatromaniak13 pisze:Czy zna ktoś aktualną sytuację na Orlej na odcinku od Krzyżnego do Granatów? Chodzi mi głównie o zalegający śnieg.
Jest tylko w miejscu, gdzie Khatz zrobił prezentowane zdjęcie; jednak łańcuchy są już wydłubane i wystają ponad śnieg, więc spokojnie można iść.

tom-pi4: obiecałem Ci zdjęcia śniegu z Orlej Perci, ale nic z tego nie wyszło, bo tylko w dwóch miejscach idziesz po śniegu (nie więcej niż 10 m każde): pierwsze jw, a drugie pomiędzy Zawratem a Kozią Przełęczą (tu jest na poziomym odcinku, bezpiecznym, bez zabezpieczeń). Tego śniegu jest tyle, że nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Także wbijaj się śmiało na Orlą, choćby teraz.
ODPOWIEDZ