Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Chmielo » 11 września 2012, 20:58

Jaka sytuacja do wędrowania jest na Orlej Perci i na Rysy?? śnieg już leży gdzieś?? jakie warunki ogólnie w Tatrach Wysokich Panie i Panowie?? :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 11 września 2012, 21:23

warunki bardzo dobre, wczoraj na Chłopku bylo idealnie, na Rysach też bo widziałem szlak z naprzeciwka.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 7:09

W niedzielę warunki w Gąsienicowej i na szczytach w okolicy klasycznie letnie. Ino Beskid jesiennie zrudział.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 12 września 2012, 7:39

Na jutro (czwartek) zapowiadają załamanie pogody :|
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:15

Zdjęcia faktycznie robią wrażenie,aż mnie ciarki przeszły. Ale jeśli zapowiadają załamanie pogody,to też pytanie czy jest sens ryzykować taką wyprawę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:17

Możecie tego spamowicza zbanować ? Człek przez takich ... traci potem konkretne wypowiedzi.

:-) Pati
Tauzen
Turysta
Turysta

Post autor: Tauzen » 18 września 2012, 17:04

Może kolega lubi sobie pogaworzyć.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 września 2012, 17:37

Tauzen pisze:Może kolega lubi sobie pogaworzyć.
to niech zmieni nick i sobie gaworzy do woli
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Tauzen
Turysta
Turysta

Post autor: Tauzen » 19 września 2012, 19:52

Z mojej strony to była ironia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 11:53

Na Orlą latem lepiej startować z D5SP czy z Murowańca ??
O której najlepiej wyruszyć żeby w ciągu jednego dnia całość zrobić ??

Tempo mam dobre, fajnie byłoby po drodze posiedzieć to tu, to tam.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator

Post autor: adamek » 24 lutego 2013, 13:16

dwa lata temu zrobiliśmy w kilka osób trasę od Murowańca. Start o 5 rano i z powrotem w Murowańcu byliśmy ok. 17-18. Po drodze robiliśmy sobie dłuższe przerwy z ponad godzinną drzemką na Krzyżnym.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 13:22

dzięki, o to mi chodziło :wino1:
a czy w Murowańcu dalej jest tak, że dopiero od 10 abo 11 można zaklepać miejsce do spania ?
Awatar użytkownika
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: adrians_osw » 24 lutego 2013, 21:15

Da się nawet zaczynając z parkingu na Palenicy obskoczyć w jeden dzień :) Co do Murowańca to z tego co pamiętam o 9:00 były zapisy na miejsca do spania.
--->>> Moja galeria <<<---
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 21:36

87 pisze:Na Orlą latem lepiej startować z D5SP czy z Murowańca ??
Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Dlatego warto raz przejść się z Piątki innym razem z Murowańca :) Porównując trasa z Piątki ma w sumie 1-2h krótsze podejście i zejście, łatwiej o nocleg, ale w razie załamania pogody (np. burzy) masz tylko dwa zejścia z OP w stronę Piątki i to na początku trasy. Awaryjne wcześniejsze zejścia lepiej wyglądają w stronę Murowańca. Nie ma się też co nastawiać, że musisz przejść całość. Nie zawsze będzie to możliwe i szybkość chodzenia nie ma tu aż takiego znaczenia.
87 pisze:O której najlepiej wyruszyć żeby w ciągu jednego dnia całość zrobić ??
Tak jak napisał Adamek wyjście skoro świt daje szanse ominąć specyficzne często zakorkowane odcinki OP, szczególnie latem w ładną pogodę.
87 pisze:a czy w Murowańcu dalej jest tak, że dopiero od 10 abo 11 można zaklepać miejsce do spania ?
Recepcja jest czynna od 9:00, czasem otwierają parę minut przed. Porannej puli już nie ma i zaklepać możesz jak są wolne miejsca lub miałeś rezerwację. W Twoim przypadku z góry na minimum 2 dni.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2013, 21:55 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator

Post autor: adamek » 24 lutego 2013, 21:53

adrians_osw pisze:Da się nawet zaczynając z parkingu na Palenicy obskoczyć w jeden dzień
ja wtedy startowałem o 2:30 z Zakopanego, o 5 byłem umówiony z resztą ekipy w Murowańcu

o 20:30 zszedłem do Zakopca i startowałem autem do domu

w sumie wyszło równe 24 godz :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Odpowiedz