"Niedźwiedź 'zabójca' sieje postrach w Tatrach"

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2010, 9:25

Ja nie za bardzo rozumiem te teorie o agresywności niedźwiedzia wywołanej dokarmianiem: dziś na szlaku turyści nie zostawili mi konserw --> zaatakuję jakiegoś drwala? Może jakiś zoolog mógłby się wypowiedzieć :)

Jasne, że pewnie miś wracałby w miejsca, gdzie turyści zostawiali śmieci, ale rzucać się na ludzi, i to wykonujących 'dość' głośne prace przy wycince drzewa?

No i co z tego, że przewiezie się go w inne partie gór, jak zmusić go, by w nich pozostał?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2010, 13:58

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2010, 10:00

Bardzo ciekawe, swoją drogą nie sądziłam że onet.pl aż tak interesuje się niedźwiedziami :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 kwietnia 2011, 10:49

Obrazek
- Pierwsze tropy pojawiły się w pobliżu niedźwiedzich gawr - mówi Filip Zięba, specjalista ds. fauny w TPN. Ale jak dodaje, jest to już czas budzenia się tych zwierząt. Tym bardziej, że zachęca je do tego niemal wiosenna pogoda. Słońce mocno przygrzewa, a śnieg w reglach już dawno zniknął. Jest więc co jeść. Na razie, jak mówi Zięba, z gawr wyszły głównie samce. - Chociaż w rejonie Doliny Roztoki zaobserwowaliśmy niedźwiedzicę z małymi- dodaje Paweł Skawiński, dyrektor TPN.
http://www.gazetakrakowska.pl/podhale/z ... ,id,t.html
Nadal chrapią mocno w swych norkach świstaki. Te wyjdą na świat dopiero po 20 kwietnia, choć parkowcy nie wykluczają, że i one w tym roku mogą obudzić się wcześniej, bo wiosna w Tatrach zaczęła się wyjątkowo wcześnie.
:D :D :D
ODPOWIEDZ