Kasprowy w kwietniu

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Kasprowy w kwietniu

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2010, 15:47

Witam czy możecie mi przybliżyć jak wygląda (mniej więcej) trasa na Kasprowy przez Liliowe w połowie kwietnia, może ktoś był niedawno?. W zimie chodziłem tylko po Beskidach no a Tatry to troszkę inna bajka. Jak wygląda Przełęcz Liliowe w tym momencie, chodzi o to czy na taką trasę potrzebne są raki (na pewno są przydatne ale czy można się bez nich jakoś obejść ? czy lepiej sobie odpuścić). Naturalnie jeśli zagrożenie lawinowe będzie większe jak obecnie to trasa będzie zmieniona bo na przełęczy to chyba spore prawdopodobieństwo, że może zejść lawina, więc będzie po prostu tylko Kasprowy lub jakaś inna tras np Rusinowa :] Co do tych raków to jeśli okażą się niezbędne lub będziecie radzić by lepiej mieć je przy sobie (wiadomo warunki mogą sie zmienić z godziny na godzine) to czy można gdzieś wypożyczyć taki sprzęt ? :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2010, 17:06

Wczoraj jak schodziłem to ogłosili lawinową 3. Śniegu jest dużo i jest przepadający. Widziałem wczoraj wiele małych lawinek co leciało z Zawratowej Turni Granatów i Kościelców. Obecnie w Tatrach za ciekawie nie jest. Przydał by się mróz by związał to wszystko.
Oscar

Post autor: Oscar » 09 kwietnia 2010, 17:58

Na grani zapewne będzie lód, ale tam szeroko jest, problem moze być z podejściem i zejściem z Beskidu ale w sumie to króciótki odcinek.

W sklepie Alpin Sport przy ul. Krupówki 11 była kiedyś wypożyczalnia raków i czekanów, teraz nie widzę akurat tego sprzętu w ich ofercie, ale wypozyczalnia nadal działa. Najlepiej zadzwoń albo napisz maila i zapytaj.

http://www.alpinsport.pl/sklep/1/alpin_sport.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 10:56

Brian OConnor pisze:Wczoraj jak schodziłem to ogłosili lawinową 3. Śniegu jest dużo i jest przepadający.
Przy takich warunkach, to najgorsze jest podejście na Kasprowy z każdej strony, nawet od Doliny Gąsienicowej. Chyba, że wyjazd/zjazd planowany jest kolejką na Kasprowy. Jak jest dalej, opisał Ci Oscar.

Brian OConnor pisze:Przydał by się mróz by związał to wszystko.
Eee, niech topnieje wszystko i szybko w cholerę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 12:09

Waldek pisze:Eee, niech topnieje wszystko i szybko w cholerę.
Wypluj to słowo :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 12:45

Brian OConnor pisze:Wypluj to słowo :kukacz:
A czemuż to :oczynoela: ?

Przynajmniej w połowie lipca niech nie będzie już śniegu na Orlej Perci i szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz Pod Chłopkiem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 12:47

Waldek pisze:A czemuż to :oczynoela: ?
Bo jeśli chodzi o tatry to je wole zimą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 13:09

Brian OConnor pisze:Bo jeśli chodzi o tatry to je wole zimą.
O, to dobrze, nie ma konfliktu interesów :D .
La lubię latem, ale i zimą też. Być może nastąpią kiedyś takie czasy, że będę sobie smyrał zimą po górach, jak Ty.
Na razie zostają mi tylko doliny, "wyżej gdzie się da bezpiecznie", i rejony o które pyta się autor wątku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 kwietnia 2010, 13:36

Waldek pisze:La lubię latem, ale i zimą też.
No ja je w lecie też lubię bo nie powiedziałem że nie ale jakoś zimę wolę bardziej, no i czasu zimą mam więcej.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2010, 9:31

Czyli lepiej sobie darować, hmmm no cóż chyba za późno się wybrałem by zobaczyć śnieg :]
A co powiedzie na Rusinową i Gęsią Szyję? Albo inaczej gdzie można o tej porze roku w miarę bezpiecznie pochodzić ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2010, 22:19

krzysiek_78 pisze:Czyli lepiej sobie darować, hmmm no cóż chyba za późno się wybrałem by zobaczyć śnieg :]
Nie za późno. Ale żeby to robić wygodnie, to tak. Po prostu rano śnieg jest zmarznięty, a w dzień topnieje, robi się miękki, więc co chwilę będziesz się zapadał. Trochę męczące i na dłuższą metę denerwujące.
A co powiedzie na Rusinową i Gęsią Szyję?
Nie byłem, ale oglądałem zdjęcia tych którzy byli. Świetne widoki na Tatry Wysokie. Jak się zdecydujesz, to żeby Ci pogoda dopisała, szczególnie pod względem widoczności.

Z innych propozycji: może Tatry Zachodnie: Grześ, Wołowiec?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 kwietnia 2010, 22:41

krzysiek_78 pisze:A co powiedzie na Rusinową i Gęsią Szyję?
Na Rusinową Polanę wydaje mi się, że bez problemu, szczególnie od Wierchu Poroniec. Możesz poczytać i ewentualnie zobaczyć zdjęcia, gdy byłam tam w lutym.
viewtopic.php?t=3729 . Dzień czwarty to Rusinowa Polana od Wierchu Poroniec i Gęsia Szyja, dzień ósmy to tylko Rusinowa przez Wiktorówki.

Słyszałam, że w Tatrach ciągle jest troszkę mrozu, więc może nie będzie źle.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2010, 4:52

Naturalnie czytałem o tej wyprawie (każdy dzień) jak tylko się pojawiła :) . No z tym śniegiem to taki żart bo będzie on tam jeszce dłuuuuugo. Miałem na myśli w miarę bezpieczne chodzenia po ośnieżonych stokach, a to chyba lepiej w środku zimy kiedy jest wszystko zmrożone a nie teraz na wiosnę :/ no cóż zobaczymy jak to będzie. Przypuszczam że decyja padnie dopiero przed samym wyjazdem, jeśli naturalnie pogoda dopisze i dojdzie do tego wyjazdu
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 kwietnia 2010, 10:38

krzysiek_78 pisze:Miałem na myśli w miarę bezpieczne chodzenia po ośnieżonych stokach, a to chyba lepiej w środku zimy kiedy jest wszystko zmrożone a nie teraz na wiosnę
Z Wierchu Poroniec na Rusinową Polanę idziesz praktycznie po płaskim więc grozić Wam może jedynie błoto, nie niebezpieczeństwo :)
ODPOWIEDZ