Iwaniacka Przełęcz

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Iwaniacka Przełęcz

Post autor: Anonymous » 05 kwietnia 2010, 22:54

Witam,

planuje wybrac sie w ktorys weekend kwietnia na krotki spacer na poczatek sezonu. Planowana trasa, to Dolina Koscieliska (jaskinia mylna), pozniej Przelecz Iwanicka i powrot Dolina Chocholowska.

Chcialbym zapytac co mnie czeka na odcinku przez Doline i Przelecz Iwanicka. Czytalem na ktoryms forum (aczkolwiek notka byla sprzed roku) ze szlak jest slabo oznaczony, i kiepsko przygotowany. Nie bardzo wyobrazam sobie jak to bedzie wygladalo po roztopach.

Gdybys ktos ostatnio tamtedy przechodzil, to prosilbym o wsparcie dobra rada.

pozdrawiam
Oscar

Post autor: Oscar » 06 kwietnia 2010, 9:07

Szlak jest bardzo wyraźny, nie ma problemów z orientacją, obecnie zapewne bardzo błotnisto ale poza tym nie ma trudności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2010, 18:19

A chodzi o Iwaniacką przełęcz? :kukacz:
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 06 kwietnia 2010, 20:06

Na Iwaniacką Przełęcz z Kościeliskiej szedłem zimą nocą. 29 grudnia 2009. Bez problemów z orientacją.
Relacja: viewtopic.php?t=3281
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2010, 20:27

neolukas pisze:Planowana trasa, to Dolina Koscieliska (jaskinia mylna), pozniej Przelecz Iwanicka i powrot Dolina Chocholowska.
Byłem dwa tygodnie temu i sytuacja wyglądała następująco: od parkingu do Hali Pisanej większość szlaku była pod lodem, od Hali Pisanej do schroniska cały szlak pod lodem beż żadnych przerw. Nawet po bokach drogi. Z tego powodu były co najmniej duże problemy marszem, dużo uwagi trzeba było poświęcać na to, gdzie postawić stopę, a pochód był skutecznie opóźniany. Plac pod samym schroniskiem też w całości pod lodem (szlak do Smreczyńskiego Stawu też).
Od schroniska do Iwaniackiej Przełęczy lód pojawiał się sporadycznie, chyba w połowie szlaki był jeden, dłuższy odcinek, ale bez problemu można było go obejść obok szlaku, lasem. Widać było nawet ślady, którędy ktoś szedł. Dalej niż na Iwaniacką nie szedłem.
Obecnie pada śnieg w Tatrach, prognozy nie zapowiadają dalszych opadów tylko ocieplenie, więc szykuje się powtórka z opisanej sytuacji.
neolukas pisze:Czytalem na ktoryms forum (aczkolwiek notka byla sprzed roku) ze szlak jest slabo oznaczony, i kiepsko przygotowany.
Ja tam przemierzyłem go tam i z powrotem bez problemów czy błądzenia. Były dobrze widoczne ślady poprzednich przejść, zaufałem im i się nie zawiodłem.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 06 kwietnia 2010, 21:07

Szliśmy tamtędy 20 marca br. w drodze na Ornak i Starorobociański Wierch a wracaliśmy interesującą Cię Doliną Chochołowską.
Relacja i fotki z tego:
http://www.npm.pl/forum/viewtopic.php?t=2026
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 7:23

Skoro jest błąd w nazwie, to może jakiś Mode zmieni tytuł na poprawny? Albo sam autor.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 8:39

przeczytalem pol internetu, i doszedlem do wniosku ze obie nazwy funkcjonuja zamiennie i sa poprawne, dlatego tez niczego nie zmienilem :)
Pati

Post autor: Pati » 07 kwietnia 2010, 8:53

Za Wikipedią http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwaniacka_ ... 82%C4%99cz
Iwaniacka Przełęcz, Iwanicka Przełęcz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 10:13

No proszę... to tylko ja taka niedouczona ;)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 07 kwietnia 2010, 18:04

Na wszystkich mapach mam Iwaniacka. Dla mnie internet nie jest żadnym autorytetem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2010, 12:51

zbig9 pisze:Na wszystkich mapach mam Iwaniacka.
Też właśnie przeglądałem wszystkie moje mapy i mam Iwaniacka Przełęcz.
ODPOWIEDZ