Dolina Lejowa / Polana na Stołach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Dolina Lejowa / Polana na Stołach

Post autor: mariuszg » 15 marca 2010, 11:30

Witam. Latem wybieram się w Tatry poraz pierwszy z moimi wnukami. Sam też po latach. W związku z tym mam pytanie do stałych bywalców.
Z "dawnych lat" pamiętam , że kiedyś istniał wariant dojścia bezpośredniego z Doliny Lejowej na Stoły . Od ścieżki nad reglami , blisko Polany Kominiarskiej , prowadziła krótka i dobrze widoczna ścieżka , prosta jak drut , którą w 15 min. można było dojść na Stoły. Wariant ten pozwalał uniknąć podchodzenia i schodzenia tym samym niebieskim szlakiem chcąc odwiedzić Stoły , a dzięki temu wycieczka była bardziej urozmaicona. Pytanie : czy ta ściężka jeszcze istnieje. Dodam ,że na dokładniejszych mapach jest dość dobrze widoczna. Jeszcze jedno : czy jest możliwość , że szlak z Przełęczy Iwaniackiej na Kominiarski będzie znowu czynny. Może ktoś coś więcej wie na ten temat.
Pozdrawiam
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 15 marca 2010, 11:40

Co do szlaku na Kominiarski to nie sądzę, gdyż z tego co wiem to jest tam ścisły rezerwat przyrody i raczej się to nie zmieni.
Co do dojścia na Stoły od Ścieżki nad Reglami to na mojej mapie też widoczna jest tas ścieżka ale oficjalnie szlaku tam nie ma, także podejrzewam, że nie ma takiej możliwości, żeby dojść tą drogą.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2010, 11:46 przez tom-pi4, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 marca 2010, 11:44

Ścieżka cały czas istnieje :) Przynajmniej w tamtym roku była :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 marca 2010, 1:13

Ja też sądzę, że nie ma szans na ponowne otwarcie szlaku na Kominiarski Wierch. Rezerwat - siedlisko Orła Przedniego
ODPOWIEDZ