Rusinowa Polana - Zima

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Rusinowa Polana - Zima

Post autor: Anonymous » 21 lutego 2010, 16:42

Nie wiece czasem jakie sa teraz warunki na szlaku na Rusinowa Polane i Gęsią Szyje? Czy mozna tam dojsc bezpiecznie bez rakow??
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 21 lutego 2010, 20:03

byłyśmy z Mamą w piątek, bez raków można spokojnie, raczki się Mamie przydały, ale ja nawet nie zakładałam i myślę, że spokojnie można iść bez :)) jedyną trudnością był straszliwy wiatr ;-) ale widoki niezapomniane :-)

jak chcesz zobaczyć, to tutaj są zdjęcia z piatku : http://picasaweb.google.com/zagatka.stw ... ka19Lutego#
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 22 lutego 2010, 12:51

http://www.tpn.pl/zwiedzaj/bezpieczenst ... erwszy-raz

Jak można wyczytać,szlaki polecane na pierwszy raz w zimę.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2010, 22:29

zagatka pisze:jak chcesz zobaczyć, to tutaj są zdjęcia z piatku : http://picasaweb.google.com/zagatka.stw ... ka19Lutego#

Jaaaaaaaa!!! Ale miałyście fantastyczną widoczność! Aż mi szczena opadła, ja też tak chcęęęęęę....
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 23 lutego 2010, 10:56

no, ten dzień był świetny ;-) ale jak wracałyśmy, to już padał deszcz i takie chmury deszczowe były wszędzie, co zresztą widać na ostatnich zdjęciach ;)
ale nie narzekam, na takie widoki można długo czekać ;-)
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 marca 2010, 19:42

Moze wiecie jakie warunki panuja teraz na Rusinowej duzo jest sniegu, mozna isc tam bez rakow ?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 marca 2010, 19:53

dorcia pisze:Moze wiecie jakie warunki panuja teraz na Rusinowej duzo jest sniegu, mozna isc tam bez rakow ?
Byłam w zeszłym tygodniu 2 razy. Śnieg nie jest żadnym problemem. Natomiast pewien kłopot sprawiały oblodzone ścieżki na niebieskim szlaku przez Wiktorówki. W okolicach kościółka stopnie były tak oblodzone, że wiele ludzi zjeżdżało na dół i nie mogło pokonać odcinka ze schodami. Ja miałam raczki i to mi pomogło. Być może teraz lód się bardziej rozpuścił?

Jeśli nie masz raczków polecam zielony szlak od Wierchu Poroniec - tam idziesz prawie po płaskim i nie ma żadnych przeszkód. Ja co prawda szłam w raczkach (zakupiłam ostatnio, to lansuję :lol: ), ale córka choć miała je w plecaku, nie włożyła, bo się jej nie chciało, a nie było takiej potrzeby.
ODPOWIEDZ