Strona TPN...potrzebna pomoc.

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Strona TPN...potrzebna pomoc.

Post autor: Anonymous » 18 lutego 2010, 18:54

Ostatnio moj znajomy zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc. Mianowicie, firma w której pracuje zajmuję się tworzeniem strony www.tpn.pl
Chciałbym abyście odwiedzili tą stroną, dokładnie przejrzeli i wypowiedzieli się na jej temat. Proszę o opinie, co wam się w stronie nie podoba, co byście chcieli aby na tej srtronie się znalazło oraz jakich informacji jako turyści i miłośnicy Tatr oczekujecie. Nasze opinie będą wziete pod uwage i mają za zaddanie ulepszenie portalu. Mam nadzieję, że moge na was liczyc.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 18 lutego 2010, 19:17

Może warto na stronie głównej zamieścić graficzną prognozę pogody, taka prognoza zweryfikowana na miejscu byłaby bezcenna.
Jest trochę portali z prognozami ale z rzetelnością informacji jest różnie, czasami sprawdzam jaką pogodę pokazują w moim mieście a jaka jest za oknem. :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 18 lutego 2010, 20:40

Cennika nie widziałem?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 lutego 2010, 21:00

Tego się nie da komentować :(
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Roman
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 73
Rejestracja: 01 marca 2009, 2:19

Post autor: Roman » 18 lutego 2010, 21:18

mi sie podoba :spoko:
ciekawe dane statystyczne o wejsciach do parku znalazłem tam ,
dla osób , ktore rozpoczynaja przygode z tatrami bedzie ok ,
a graficzna prognoza pogody na pierwszej stronie mogła by byc zamiast fotki!!!
pójde pod wiatr...jak najdalej.... nie ...ustane....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lutego 2010, 21:48

Pogoda w postaci graficznej jak najbardziej, ale ja jeszcze bym dorzucił jakiś krótki opis najbardziej popularnych szlaków i miejsc. A jeżeli chodzi o opis samego parku i przyrody jest super :spoko:
pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2010, 8:56

Tak na pierwszy rzut oka, to jak dla mnie dobór kolorystyki tła i tekstu nie jest najszczęśliwszy.
Pastelowe kolory, szary na białym są mało czytelne. Zwłaszcza przy takiej wielkości czcionki.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 19 lutego 2010, 9:28

Szczerze mówiąc nowa strona TPN-u budzi we mnie mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, estetycznie. Jednak jak dla mnie jest mało funkcjonalna. Żeby znaleźć jakieś informacje trzeba się bardzo naklikać. Poza tym bardzo nie podoba mi się to coś co znajduje się w prawym górnym rogu banera, co chyba miało przypominać góry. Poza tym średnio pasuje połączenie pastelowych kolorów (niebieski i zielony) z szarością. Poza tym, paskudnie wygląda taki pusty środek strony startowej z dwóch stron ograniczony kolumnami tekstu. Mało jasne są też według mnie nazwy zakładek w górnym menu. Można by je jakoś zmienić. Już jakiś czas temu od kiedy uruchomiono tę stronę to stwierdziłem, że jest średnia jeżeli chodzi o moje oczekiwania.
Michał

Post autor: Michał » 20 lutego 2010, 21:11

Na pewno lepsza niż poprzednia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lutego 2010, 16:26

Mariusz pisze:Może warto na stronie głównej zamieścić graficzną prognozę pogody, taka prognoza zweryfikowana na miejscu byłaby bezcenna.
Kiedyś na stronie TOPR-u bodajże były podawane bieżące warunki, co dziennie z samego rana (zachmurzenie, wiatr i jego kierunek, temperatura, opad) w kilku miejscach w Tatrach: na pewno w D5SP, chyba Gąsienicowa i jeszcze ze dwa popularne miejsca. Mogło by to wrócić, jeśli nie nastręcza dużych problemów.
tom-pi4 pisze:Poza tym bardzo nie podoba mi się to coś co znajduje się w prawym górnym rogu banera, co chyba miało przypominać góry.
Mnie też to razi w oczy. Jak tu który szczyt rozpoznać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lutego 2010, 20:24

Dzieki za wskazówki. NJapewno sie przydadza.
ODPOWIEDZ