Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2010, 19:18

Ja polecam Riwierę http://www.goralsko.pl/pokoje.html ale to typowo na wyjazd gdzie chcecie pożyć w luksusie, na co jeszcze mogę zwrócić uwagę na bardzo dobre jedzenie w karczmie która znajduje się pod pokojami owszem nocowałem tam raz ale na obiady zawsze tam chodzę po pierwsze cenowo za solidny obiad nie wyda się więcej niż 20 złotych, pokoje od osoby 50 złotych. Niestety jestem typem człowieka pedantycznego, tak więc lubię porządek, oraz to aby wszystko było estetyczne jak również poukładane pokoje mi bardzo przypadły do gustu, ale to raczej na krótki wyjazd ze względu na cenę pokoi, raczej zawsze staram się szukać pokoi w cenie do 40 złotych i jakimś trafem udaje mi się :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2010, 10:34

Beta napisał/a
Czy już znasz termin Waszego pobytu w Zakopcu?
Urlop mam od 19 czerwca do 4 lipca. Wypad w góry planuje już od 19 bo liczę na mniejsze ceny, mniejsze tłumy i łatwiejsze dostanie pokoju.
Heh. Gdybym miał jeszcze pewność że pogoda będzie wtedy ładna.
A tak apropo, od kiedy zaczyna się letni sezon turystyczny w Tatrach?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2010, 16:40

nosferatu7 pisze:A tak apropo, od kiedy zaczyna się letni sezon turystyczny w Tatrach?
Jak na Krupówkach nie można przejść :kukacz: A tak na serio to wtedy kiedy się zaczynają wakacje. Żeby mieć spokój i dobrą pogodę to dobrze pojechać we wrześniu
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2010, 18:10

najlepiej omijać Zakopane szerokim łukiem i fru w Taterki:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lutego 2010, 13:36

http://www.arnika-pokoje.pl/

byłem tu w zeszłym roku warunki b. dobre, cena 40 zł, do najbiższych busików 15min a do dworca z 30min
Przez 3 lata z rzędu ruszałem do Zakopca pod koniec czerwca, 2 razy pogoda nie dopisała, dośc obfite deszcze, ale po górach i tak połaziłem :D
pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2010, 23:07

Z noclegami w Zakopanym nie ma problemu. Zawsze jak wysiadam z autobusu to podbiegają do mnie jakieś kobiety i oferują tanie noclegi w centrum takie "pośredniczki". Ale tak w ciemno to bym raczej nie brała bo słyszałam różne opinie na ten temat. Dzwonię tak około 2 tygodni wcześniej. Zatrzymuję się albo w klasztorze sióstr sercanek na Krupówkach (30 zł) albo u takich ludzi których kiedyś znalałam na intrnecie. Jest to Chłabówka górna, jakieś 30 minut na piechotę od centrum, busem 10 minut (35 zł za nocleg). Jeżeli chodzi o drugą połowę czerwca to wtedy jest najlepsza pogoda, często jeżdżę w tym okresie i nigdy mnie pogoda nie zawiodła. Nie wiem czy mi się uda w tym roku bo mam obronę 2 lipca na studiach podyplomowych w Krakowie ale bardzo bym chciała. W lipcu byłam też i pogody za bardzo nie było, a pod koniec sierpnia to się już czasami robi zimno. ':D'
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 12:15

http://picasaweb.google.pl/112964479880 ... directlink

Tak wyglądały Tatry w 2 połowie czerwca w 2008 r.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 19:36

Jeśli nie schroniska,to coś co wymaga cieńszego portfela... czyli Murzasichle. Bezpośredni bus do Zakopanego,można przejś się również piechotką,od czego ma się nogi... pusem to jakieś 15 min. To dokładnie ulica Sądelska. Bardzo ładne pokoiki z łazienkami. Dopiero co wyremontowane. Byłam tam już dwa razy i warto :) Od osoby 25zł... na dole jest kominek i telewizorek... dla osób lubiących spędza przy nim czas... Ale bardziej polecam wybra się w góry,w końcu po coś człowiek tam jedzie... :) Zgadzam się,że nalezy się trzyma zdala od zakopanego. Co to za przyjemnośc mieszka w hałasie,gdzie nie słycha własnych myśli? A poza tym im bardziej w głąb Zakopanego tym... drożej... Obok Murzasichli są Małe Ciche... W ogóle te okolice są ciche i doś przytulne... Z mojego pokoju z okna na Sądelskiej miałm widok centralnie na Gerlach:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 19:38

Ale byki... chyba byłam głodna... ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 19:41

A i przystanek busa,15m od domku. I do najbliższego szlaku prowadzącymi przez Psią Trawkę... do Murowańca itd. jakieś 25min piechotką... tzn. do samego początku szlaku 25min:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 19:43

Mogę poszukac numer do kobiety,która wynajmuje tam pokoiki. Najlepiej zarezerwowac jakies 2 miesiące wcześniej.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 27 lutego 2010, 19:59

W 2008 stacjonowaliśmy w Poroninie - jeśli ktoś chce znaleźć fajną kwaterę, a nie lubi Zakopiańskiego zgiełku to polecam Poronin. Chociaż wg mnie tam lepiej szukać kwatery bliżej Zakopianki, bo łatwiej wszędzie dojechać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2010, 21:06

Poronin blisko Murzasichli...
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 27 lutego 2010, 22:30

Technicznie rzecz biorąc Murzasichle nalezą do Poronina :P
W każdym razie przyjemna okolica.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2010, 0:13

Murzasichle dobra miejscówka. Tylko busiarze z Palenicy na Brzeziny wołają tyle co do Zakopca :( Dobrze mieć auto bo butować asfaltem do Brzezin to też schodzi trochę czasu
ODPOWIEDZ