Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 21:35

nosferatu7 nie musisz się martwić jedź w ciemno zawsze są wolne pokoje a zwłaszcza jak ktoś chce jechać na tydzień:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 23:50

Kwater jest pełno jedyny okres co ciężko jest coś zarezerwować to okres świąteczny i sylwester a tak po za tym to nie ma problemu z noclegiem.

Ja jak jeżdżę do zakopca to dzwonie na tydzień przed wyjazdem i zawsze coś znajdę może nie w centrum ale spacerkiem 15-25 minut do Krupówek
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 lutego 2010, 23:54

mithape pisze:szukam telefonicznie kwatery na 2-3dni przed wyjazdem..
Ja też tak robię, ale zazwyczaj 4-7 dni wcześniej i zawsze coś znajduję. :)
Awatar użytkownika
Roman
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 73
Rejestracja: 01 marca 2009, 2:19

Post autor: Roman » 12 lutego 2010, 1:04

Master pisze: Próbował ktoś kiedyś okładać się z jakimś lokalnym taksiarzem, żeby w zamian za parę kursów policzył sobie mniej?
taxiarz moze nie ale busiarz tak , byłem wiele razy w zakopcu poczawszy od imprezowania poprzez skoki , sylwestry a skonczywszy na miejscu wypadowym w gory lub miejscu pozostawienia auta na kilka dni i da sie zawsze zjechac z cana jak jest wiecej osób do przewiezienia , po nas pan busiarz przyjezdzał na godzine pod kwatere zawoził gdzie trzeba i wracał po nas i to wszystko na tel. i to taniej niz inni niewiele taniej bo co tu targowac wiele z 3zł od osoby za zawiezienie gdzies ( np za 8osób zamiast 24zł dogadane mielismy 20zł) ..ale jestem z poznania zawsze trzeba sie targowac to naszym lokalnym zwyczajem jest i nie jest to skapstwo bo starguje cene , pogadam z panem o tym i o tamtym i tak dam mu wiecej kasy niz było umówione bo był ok np opowiedział cos ciekawego , im trzeba tylko nadac temat i opowiadaja cała droge
pójde pod wiatr...jak najdalej.... nie ...ustane....
Awatar użytkownika
Roman
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 73
Rejestracja: 01 marca 2009, 2:19

Re: Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

Post autor: Roman » 12 lutego 2010, 1:16

nosferatu7 pisze:witam
Wybieram się po 20 czerwca w tatry na tydzień, z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować pokój, a może jechać w ciemno?
jesli nigdy nie byłes z zakopcu i chcesz wracac tam na noc po wedrówkach i poczuc klimat... to tylko dom turysty ,...polecam pokoje wieloosobowe jest tam klimat naprawde wart polecenia sa oczywiscie 1/2/3/ z łazienkami , bez itp .... gdy jest wiele osób jest o czym pogadac , mi sie podobało ale z kumplami tam bywałem..
z tamtad wszedzie busem dojedziesz i kuznice i na dworzec i na koscielisko , i jest tam najwiekszy w europie dach kryty gontem
http://www.domturysty.z-ne.pl/
ale z pokojami na ostatnia chwile jest ciezko nawet tymi wieloosobowymi rezerwacje sa na wiele miesiecy na przód :8) :8)
pójde pod wiatr...jak najdalej.... nie ...ustane....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2010, 8:21

Beta powiedział/a:
My od 3 lat wyjeżdżamy dokładnie w dzień, gdy dzieci odbierają świadectwa

A z jakim wtedy wyprzedzeniem rezerwujecie?, macie jakies ulubione miejsce noclegowania?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 12 lutego 2010, 8:37

W zeszłym roku wynajmowałem pokój w tym miejscu
http://www.zol.pl/noclegi/?action=obiek ... 0&opis=tak
Do Krupówek 300m. do ronda w Kuźnicach jakiś 1 km. Polecam serdecznie. Rezerwowałem chyba gdzieś miesiąc wcześniej a też jechałem w czerwcu tylko jeszcze przed wakacjami. Bardzo miła właścicielka, cena jeżeli dobrze pamiętam to było 40 zł ale z łazienką i TV w pokoju i extra warunki.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 12 lutego 2010, 8:49

Roman właśnie o to mi chodziło ! Zatem trzeba będzie spróbować takiego sposobu, bo nie dysponując własnym autem taki "własny" busiarz to dobra rzecz.

A skoro już polecamy sobie kwatery to ja mogę polecić tą :
http://www.zol.pl/noclegi/index.php?act ... 0&jak=solo
Byliśmy tam w zeszłym roku. Blisko do ronda kuźnickiego, prawie pod domem przystanek bus-a do Morskiego oka, w okolicy kilka dobrych knajp
(szczególnie ciekawa to "Marzanna" - czy coś podobnego, napis stylizowany na czcionkę Metallicy, polecam ze względu na dobre żarcie w dobrej cenie i przede wszystkim klimacik i Pana Ryszarda ;P).
W pokojach łazienki, internet przez WIFI, z właścicielem bardzo dobry kontakt, nie robi problemów, nawet gdy chcielibyście nieco "poświętować" po zdobywaniu szczytów. Cena - w tamtym roku roku było to 45zł. Do Krupówek ok 25min.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2010, 9:39

Roman napisał
,...polecam pokoje wieloosobowe jest tam klimat

Ja tam jadę z Żona w spuźnioną podróż poślubną, wiec raczej rozglądamy się za czymś małym i przytulnym no i 2 osobowym.
Tak do 40 zł to jeszcze jest ok.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2010, 14:31

nosferatu7 to ja Ci polecam Słowację -Tatry zachodnie -Zuberec -spokój -cisza-i jeszcze tanio:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2010, 22:09

Od zawsze jeździmy w to samo miejsce www.burtek.pl - cisza, spokój, przytulnie i dla mnie tanio bo za pokój z łazienką z dodatkowym pokoikiem dla dzieci na poddaszu płaciliśmy 30zł za osobę(to po znajomości z racji tego, że od 3 lat tam bywamy i zawsze kogoś ze sobą przywozimy)ogólnie ten pokój chodzi za 45zł. Zawsze dzwonię luty/marzec bo lubią podnosić ceny na sezon letni i płacę w tej cenie jaka była umówiona. Moja koleżanka w ostatniej chwili zdecydowała się z nami jechać dostała pokój bez problemu.
Oni mają dwa domy, my nocujemy w tym na Mrowcach. Ten drugi dużo tańszy ale warunki spartańskie, choć pokój dwuosobowy też tam jest-ale łóżka rozdzielone ( to chyba nie nadają się na podróż poślubną :zoboc: )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2010, 15:23

Nie powiem pozytywnie się nastawiłem na te pokoje zaproponowane przez beta
A jak tam z przedpłatą ?, ile procent trzeba wpłacić przy rezerwacji?
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2010, 15:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 15 lutego 2010, 15:24

Ja wpłacałem rok temu chyba 50 zł, jak dobrze pamiętam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2010, 15:45

Zaliczki to się płaci grosze w większości. Jak Ci napisał tom-pi4 jest to najczęściej od 50 do 100zł. Ja osobiście nie płacę, bo jeżdżę już zawsze w jedno miejsce i dobrze mnie znają i nie każą płacić zaliczki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2010, 17:45

Ja wpłacam ok 100zł. Jeżeli będziesz tam dzwonił to staraj się rozmawiać z właścicielką - z nią można dogadać się w sprawie zniżek, z jej mężem nie da się negocjować.
Czy już znasz termin Waszego pobytu w Zakopcu?
ODPOWIEDZ