Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 15:28

witam
Wybieram się po 20 czerwca w tatry na tydzień, z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować pokój, a może jechać w ciemno?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 11 lutego 2010, 15:37

Ale chcesz rezerwować pokój w schronisku, czy pokój na prywatnej kwaterze w np. Zakopanem?
Mirek

Re: Z jakim wyprzedzeniem rezerwować pokój

Post autor: Mirek » 11 lutego 2010, 15:42

nosferatu7 pisze:witam
Wybieram się po 20 czerwca w tatry na tydzień, z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować pokój, a może jechać w ciemno?
W ciemno nie radziłbym. Sezon w pełni,początek wakacji.Radziłbym już dzwonić,pytać.Ale taka mała konkluzja,mamy dział ;Przedstaw się. :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 15:52

Prywatny pokój chciałem wynająć.
W zakopanym albo gdzies w pobliżu.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 lutego 2010, 15:56

Ja bym wcale nie rezerwował. Sam omijam Zakopane z daleka. Taka Bukowina na przykład jest o wiele przyjemniejsza. Samochodem można zawsze dojechać choćby w środku nocy albo i na Słowację. tyle że parking do zapłacenia i w sumie wychodzi drożej. Ale w Zakopanem też jest pełno kwater. I koniec czerwca to jeszcze nie jest ten największy sezon, chociaż wakacje.
Mirek

Post autor: Mirek » 11 lutego 2010, 16:03

zbig9 pisze:Ja bym wcale nie rezerwował.
Szkoda czasu na łażenie i szukanie,znaleźć w necie.,porównać ceny i rezerwować.Minusem jest czasem zaliczka wymagana przez włascicieli. :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 16:03

zbig9 pisze:Ja bym wcale nie rezerwował.
Ja najczęściej tak robię, jadę i zawszę coś się znajdzie i zawsze w okolicy która mi pasuję, czyli okolice Kuźnic. Mam jedną kwaterę, do której najczęściej jeżdżę, ale jeśli tam nie ma miejsc to zawsze są jakiś wolne. Nawet w środku wakacji :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 16:26

z rezerwacją to jest problem, że pewnie właściciele zażądają przedpłaty. Gorzej jak pogoda będzie kiepska, to wtedy szkoda jechać.
A czy w końcówce czerwca można spodziewać się tłumu turystów?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 16:37

No pewnie w końcówce to tak, bo to już jak się nie mylę będą wakacje i pierwsze turnusy zaczną się zjeżdżać. Chociaż dokładnie nie wiem, bo nie byłem nigdy w czerwcu. Zawsze staram się jechać jakoś w kwietniu i potem wrzesień, ewentualnie sierpień.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2010, 16:38 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 lutego 2010, 16:37

nosferatu7 pisze:z rezerwacją to jest problem, że pewnie właściciele zażądają przedpłaty. Gorzej jak pogoda będzie kiepska, to wtedy szkoda jechać.
A czy w końcówce czerwca można spodziewać się tłumu turystów?
Pogoda bywa złośliwa i jak zarezerwujesz to może tydzień lać. A jak wybierzesz sobie pogodę i zrobisz spontan to w jeden dzień zobaczysz więcej gór niż przez cały deszczowy tydzień. Tłumami się nie martw, są w pewnych miejscach i o pewnych porach. Miejsca te omijaj, na trasę wyruszaj przed świtem, będzie pusto.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 16:40

zbig9 pisze:Miejsca te omijaj, na trasę wyruszaj przed świtem, będzie pusto.
Dokładnie, tak zwani turyście co przyjeżdżają do Zakopanego to raczej o 9-10 się budzą i na szlaku są ok 12 :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 17:03

ja tam planuje cały tydzień w górach przesiedzieć, a zdarzyło się komuś nie znaleźć noclegu?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 17:35

od czasu, gdy zarezerwowałem kwatere na tydzień z 2miesięcznym wyprzedzeniem i trafiłem na powódź w zakopanem, zawsze jade w ciemno, albo szukam telefonicznie kwatery na 2-3dni przed wyjazdem...

A co do tłumów, to raz byłem w środku lipca na szczycie Giewonta sam... o 9 rano... więc, wystarczy, dosłownie, troszke wcześniej wstać i tłumy bedziesz mijał schodząc
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 11 lutego 2010, 20:22

Raz rezerwowaliśmy kwaterę prawie pół roku wcześniej, a raz nie cały tydzień(a było to w sierpniu, więc...). Jednak, w tym drugim przypadku, był to fart. Ja bym rezerwował tak z miesiąc wcześniej, no chyba, ze masz jakaś ulubioną kwaterkę i chciałbyś akurat tam.
A co do miejsca to Zakopiec jest ok, tylko zależy gdzie (i gdzie chcesz łazić najwięcej.). Po za Zakopcem to proponuje Poronin, ceny niższe, z dojazdem nie ma jakiś wielkich problemów, a jak ktoś jedzie pkp to tym bardziej. Do tego niskie ceny i spokój.
Próbował ktoś kiedyś okładać się z jakimś lokalnym taksiarzem, żeby w zamian za parę kursów policzył sobie mniej?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 20:56

nosferatu7 pisze:A czy w końcówce czerwca można spodziewać się tłumu turystów?
Idzie wytrzymać. My od 3 lat wyjeżdżamy dokładnie w dzień, gdy dzieci odbierają świadectwa. Wzmożony ruch można zauważyć w miejscach zawsze obleganych.
W tym roku jedziemy do Zakopca również w czerwcu i będziemy przez tydzień ale od 26.06.10( wakacje tak późno w tym roku)
ODPOWIEDZ