Najwyższy nieoszlakowany szczyt w PL,a nie leżący na granicy

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Najwyższy nieoszlakowany szczyt w PL,a nie leżący na granicy

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 14:30

Szukam najwyższego szczytu tatrzańskiego, na który nie prowadzą szlaki a jednocześnie cały znajduje się po polskiej stronie (nie leży na granicy państwa). Czy ktoś może mi pomóc. Moim zdaniem może być to Zawratowi Turnia lub Miedziane?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 lutego 2010, 15:19

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 17:28

Góralka Zawratowa Turnia 2247 m n.p.m-tak mi się zdaje:)wygląda na to że masz racje:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 10 lutego 2010, 18:35

Góralka zapraszam do działu "Przedstaw się".
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 10 lutego 2010, 18:48

Góralka pisze:Szukam najwyższego szczytu tatrzańskiego, na który nie prowadzą szlaki a jednocześnie cały znajduje się po polskiej stronie (nie leży na granicy państwa). Czy ktoś może mi pomóc. Moim zdaniem może być to Zawratowi Turnia lub Miedziane?
http://www.naszetatry.republika.pl/szcz ... a_2000.htm
Z tego zestawienia wynika,że Niebieska Turnia - 2260m.Na wiki podają 2262.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 18:57

Cowboy pisze:Góralka Zawratowa Turnia 2247 m n.p.m-tak mi się zdaje:)wygląda na to że masz racje:)
A czy czasem miedzy Zawratem a Świnicą nie ma jakiegoś odejścia (szlaku) na Zawratową Turnię? Miedziane od lat pięćdziesiątych jest zamknięte i na pewno nie ma tam szlaku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 19:00

Góralka omija bokiem
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 19:03

Góralka mnie tu podpowiada Pati iż Gąsienicowa Turnia 2280 m jest wyższa i nie ma szlaku i ma chyba racje:)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 10 lutego 2010, 19:09

Biorąc pod uwagę MDW min 100m to jest to będzie to Miedziane. Jeśli liczyć punkt to też do głowy przychodzi mi Świnicka Kopa, ale to nic wiążącego. W każdym razie Zawratowa Turnia z pewnością nie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 19:13

jck pisze:Biorąc pod uwagę MDW min 100m to jest to będzie to Miedziane. Jeśli liczyć punkt to też do głowy przychodzi mi Świnicka Kopa, ale to nic wiążącego. W każdym razie Zawratowa Turnia z pewnością nie.
hmmm tyle że Miedziane był kiedyś oszlakowany, ... a potem zrobili z niego chyba po 1956r. ścisły rezerwat.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 10 lutego 2010, 19:16

Góralka pisze:na który nie prowadzą szlaki
Cowboy pisze:Miedziane był kiedyś oszlakowany
Analizując formę czasownika dochodzę do wniosku, że chodzi jednak o czasu teraźniejsze. Nie zmienia to faktu, że rację masz- takowy szlak był.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 19:19

jck zgadzam się z Tobą ale cholera po co właściwie jest potrzebna ta wiedza ??pytanie do Góralki po co Ci ta odpowiedź?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 lutego 2010, 19:33

Cowboy pisze:jck zgadzam się z Tobą ale cholera po co właściwie jest potrzebna ta wiedza ??pytanie do Góralki po co Ci ta odpowiedź?
Może chce tam wejść, może chce mieć tylko taką wiedzę?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2010, 6:48

Może to było pytanie konkursowe? Np. w milionerach? ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2010, 8:53

RafalS pisze: http://www.naszetatry.republika.pl/szcz ... a_2000.htm
Z tego zestawienia wynika,że Niebieska Turnia - 2260m.Na wiki podają 2262.
Dzień dobry. A czy Gąsienicowa Turnia nie leży całkowicie w Polsce ?
Góralka pisze:A czy czasem miedzy Zawratem a Świnicą nie ma jakiegoś odejścia (szlaku) na Zawratową Turnię?
Bez problemu ( w kilkanaście minut ) wejdziesz tam z Zawratu. Ładny widok ze szczytu, polecam.

jck pisze:Jeśli liczyć punkt to też do głowy przychodzi mi Świnicka Kopa, ale to nic wiążącego.
No właśnie. Wysokie prawie jak Świnica, oficjalnego szlaku nie ma, a leży w Ojczyźnie naszej kochanej.
ODPOWIEDZ