TRASA - 10 dni w Tatrach Słowackich

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 czerwca 2009, 10:00

Z hrebienoka na hulajnodze najlepiej:)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 czerwca 2009, 11:58

MACIEJBERJA pisze:dalej jezdzi do 18
01.07.2009 - 30.11.2009 08:30 - 19:00 h
wg.: http://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=82
Montano

Post autor: Montano » 16 czerwca 2009, 12:14

Dzięki za rady:), mam nadzieje ze pogoda się uda:), co by nie spłynąć z campingu razem z namiotem hehe :D
Montano

Post autor: Montano » 25 czerwca 2009, 19:32

Takie małe pytanie, czy ntakie buty na Słowacje ( koprowy, rochacze, Sławkowski) będą dobre?
http://ngt.pl/152,asolo-afx-520-gtx.html
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 25 czerwca 2009, 19:43

Montano pisze:Takie małe pytanie, czy ntakie buty na Słowacje ( koprowy, rochacze, Sławkowski) będą dobre?
http://ngt.pl/152,asolo-afx-520-gtx.html
moim zdaniem bdb :spoko:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Montano

Post autor: Montano » 25 czerwca 2009, 19:47

Dzieki Janek:), zastanawiałem się nad czymś lżejszym bo tez mam lżejsze buty, ale wziałem pod uwagę to że jedną kostke mam 2 razy wieksza( po grze w piłke pekła mi torebka satwowa i wylał się płyn, i pozostała mi taka większa:)) i teraz wole mieć ją mocno usztywniona.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 czerwca 2009, 20:59

Te buty starczą ci i na Rohacze i na Blanka, jeżeli chodzi o konstrukcję i materiały. Kolega w gorszych (z overbootami) atakował Elbrus w kwietniu :)
Jeżeli zaś chodzi o rozlane torebki, to na pewno wolałbym używać butów o wyższej i sztywniejszej cholewce. Niestety minusem ujemnym sztywnych butów, jest tzw. katowanie stopy :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 25 czerwca 2009, 22:09

igi pisze:Jeżeli zaś chodzi o rozlane torebki, to na pewno wolałbym używać butów o wyższej i sztywniejszej cholewce.
dokładnie

igi pisze:Niestety minusem ujemnym sztywnych butów, jest tzw. katowanie stopy
i to jeszcze w lecie....masakra
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Tatry Słowackie

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2009, 18:05

Na przełomie lipca i sierpnia wybieram się kolejny raz w Tatry, na 10 dni. Polską stronę poznałam prawie w całości, w tym roku pewna jest wyprawa na Przełęcz pod Chłopkiem. Ze Słowackimi Tatrami zaczęłam zapoznawać się dopiero w ubiegłym roku. Czy możecie polecić ciekawe trasy (chodzi szczególnie o Słowację)? Kondycja dobra:-)
Żeby przybliżyć mój profil, podam kilka przykładowych tras, które pokonałam:
1. Roztoka- M.Oko- Wrota Chałubińskiego- Ciemnosmreczyńskie Stawy-Zavory - Liliowe-Hala Gąsienicowa-Kuźnice

2.Ku� �nice- Murowaniec-Krzyżne-5 Stawów-Palenica

3.Strbske Pleso- Popradske Pleso-Rysy- M.Oko-Palenica

4. Trzy Źródła-Dol. Koprowa-Zavory- Gładka Przełęcz- 5 Stawów
Będę wdzięczna za wszystkie ciekawe pomysły od bardziej doświadczonych, jakich tu nie brakuje, zwłaszcza że na Słowacji nie znam praktycznie więcej szlaków
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Tatry słowackie

Post autor: tatromaniak » 12 lipca 2009, 18:45

Jak masz ochotę możesz do nas dołączyć. ruszamy 2 sierpnia /niedziela/
o godz8,00 z parkingu w Dolinie Chochołowskiej na Siwą Przełęcz, Liliowy Karb Błyszcz i Bystrą. Schodzimy Doliną Gaborową i Raczkową na Autokemping"Raczkowa" i tam nocleg. Następnego dnia szczytami Otargańcow przez Jakubinę i Jarząbczy Wierch powrót na parking do Doliny Chochołowskiej.
Idziemy w 4 / 3 panie w średnim wieku i ja jako dodatek do tego pęczka/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2009, 18:47

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to mapa. Tam są wszystkie szlaki zaznaczone.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2009, 10:40

Ta szlaki i nie szlaki :kukacz:
K4R

Post autor: K4R » 28 lipca 2009, 15:14

Ile kosztuje ubezpieczenie na 1 dzień ?
Gdzie je można kupić ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 16:42

K4R pisze:Ile kosztuje ubezpieczenie na 1 dzień ?
Gdzie je można kupić ?
Turystyczne? Jakieś 0.50 Eur. Full opcja 1.33 Eur.
https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 28 lipca 2009, 17:52

K4R  w naszym PZU też można wykupić ubezpieczenie, minimalny okres to 3 dni, w opcji standard z akcją poszukiwawczą wychodzi ok 3 zł/dzień
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ