Tatry- natura zatrzymana w czasie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 12:41

Co do zwierząt na szlaku to "zwykły śmiertelnik" nawet może nie mieć pojęcia że motyl, robak, ptak cz jakaś roślina jest bezcenna dla naszej przyrody i jest w czerwonej księdze zwierząt i roślin (mam nadzieję że nie zrobiłem to błędu z tą nazwą)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 30 stycznia 2010, 13:07

radek83 o której jest ten film,tyle,ze chyba jest już po ;( ...
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 13:20

Fakt był film z cyklu "Dzika Polska". Był o 10:30. Nie pisałem bo nie wchodziłem na forum. A co do tematu to było sowach na Pomorzu Środkowym... Na tej stronie była błędna data emisji. Ale obejrzałem sobie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 13:27

bunio0107 :cry: Nie "nerwujsia", ja zrobiłam setki wycieczek, a tylko raz spotkałam w naszych górach taki okaz, a w Rumunii osiołki i zdziczałe świnie, wiec i na Ciebie przyjdzie czas. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 15:37

Miejmy nadzieję że przyjdzie czas na mnie droga Mirko a motylki owszem spotykałem ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 19:34

http://www.tvp.pl/wiedza/przyroda/100-t ... anow/wideo
Ten cykl najbardziej mi się podoba. Dzięki temu programowi mogę poczuć przyrodę. Jest to jedna z najlepszych produkcji naszej TVP (w ogóle). Jeżeli taki poziom mają mieć produkcje TVP to jak najwięcej. O Tatrach są odcinki bodajże 25 i 26 (sikory i kozice- lepszy niż w "Dzikiej Polsce") oraz 54 o TPN. Chociaż polecam obejrzeć wszystkie bo na prawde porównując ten cykl z ofertą TV wybór jest oczywisty.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2010, 20:28

http://chomikuj.pl/irysKa-21?fid=229289844

nie wiem, czy to to, ale tutaj mozna obejrzeć, czy ściągnąc.
Zaznaczam, że to nie mój chomik :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lutego 2010, 16:45

Adam pisze:Info ze strony TPN:
W Tatrach żyje obecnie ok. 50–60 niedźwiedzi, z czego po polskiej stronie stale przebywa kilkanaście sztuk.
Liczba liczbą. Ale jak oni rozpoznają te niedźwiedzie, że nie policzą tego samego parę lub kilka razy?

I znów na stronie TPN pisze, że w Tatrach znajdują się trzy watahy wilków.
Na nieszczęście trzeba mieć szczęście, żeby takiego wilka ujrzeć, prędzej ich ślady. Do wysłuchania pod stosownym linkiem wywiad z zastępcą dyrektora TPN-u na temat wilków.
Montano

Post autor: Montano » 21 lutego 2010, 18:15

Hej, ja oglądałem ten film tytułowy. Był produkcji Austriackiej. Było kilka ładnych ujęć ze szczytów, kilka panoram. Sporo o zwierzakach(niedźwiedzie kozice, ryś, świstaki).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2010, 17:53

I nikt już nie ma wątpliwości,że Tatry są najpiękniejsze...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 lutego 2010, 17:57

aga Witam i zapraszam do działu "Przedstaw się" :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2010, 0:15

Waldek pisze:Liczba liczbą. Ale jak oni rozpoznają te niedźwiedzie, że nie policzą tego samego parę lub kilka razy?
Myślę, że jak je liczą to nawet ich nie widzą bo patrzą na tropy jak jest śnieg a miśki jeszcze nie śpią albo się obudziły
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2010, 0:30

drago pisze:http://chomikuj.pl/irysKa-21?fid=229289844

nie wiem, czy to to, ale tutaj mozna obejrzeć, czy ściągnąc.
Zaznaczam, że to nie mój chomik :)
Dzięki :)
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 28 lutego 2010, 12:07

Czy ktoś już to ściągał? Ja przed chwilą ściągnęłam i... niespodzianka - sam dźwięk :oczynoela: może rzeczywiście z komputerem jestem trochę na bakier, ktoś mi powie, co zrobić, żeby ściągnąć z obrazem???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lutego 2010, 14:23

Ja ściągnęłam i jest ok :) Ale nie wiem dlaczego u Ciebie nie ma obrazu. Po prostu kliknęłam i poszło :D
ODPOWIEDZ