Tatry- natura zatrzymana w czasie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 28 stycznia 2010, 20:18

w takim razie w tym filmie dokumentalnym,który leciał dzisiaj na dwójce,oszukiwali?
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 28 stycznia 2010, 20:40

igi pisze:Na początku naszego wieku było ich wg badaczy 600-800, wg obrońców przyrody 350, natomiast wg myśliwych 1467 sztuk :)
Rozmnożyły się jak klapkowicze w weekend :lol:
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 stycznia 2010, 22:42

Otylia Nie jestem "exportem" w tej sprawie ;) więc bardziej bym jednak zawierzył danym podawanym na stronach TPN, które przytoczył Adam.

Tak na chłopski rozum jeżeli w Tatrach słowackich żyłoby 800 niedźwiedzi, to przynajmniej raz dziennie człowiek by musiał się na takiego napatoczyć i szarpać o chlebak z tuszonką ;) Aczkolwiek mogę się mylić, choć TPN już raczej nie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 stycznia 2010, 22:52

Też o ile dane z TPN są aktualne, ale wątpię, żeby się pomylili o 750 niedźwiedzi. Przecież cały czas na bieżąco monitorują sytuację. Także raczej ich dane są aktualne. A jak napisał Igi jest to nie możliwe, bo przecież każdy chyba by spotykał niedźwiedzia przynajmniej raz na dzień.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 stycznia 2010, 23:29

Adam Myślę, że na stronach TPN po prostu ktoś autoryzuje wpisy i temu bym zaufał. Choć z drugiej strony... jeżeli w ogóle można ufać Internetowi - największemu śmietnikowi informacyjnemu :lol:
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 29 stycznia 2010, 9:37

Tutaj informacje dotyczące niedźwiedzi
http://www.wwf.pl/informacje/publikacje ... iedzie.pdf.

http://www.poznajtatry.pl/index.php?str ... 7,ant.html

W lesie w nocy tętni życie przebycie 30 kilometrów w ciągu jednego dnia nie stanowi dla niedźwiedzia większego problemu tak samo jak dla jelenia 60-80 kilometrów.
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2010, 14:45

Nie ma czegoś takiego jak "misie tatrzańskie". Jeden może pierwszego tygodnia jeść jagody na Babiej, drugiego w Chochołowskiej się opalać a czwartego łazić po Spiszu. Ludzie mogą tylko w przybliżeniu określać liczbę niedźwiedzi i to w różną w różnym czasie. Inwigilacja nie doszła do takiego stadium rozwoju, ale kto wie jakby sprawą zainteresować IPN i CBA? :twisted:

W sobotę oglądnę sobie na TV Polonia ten filmik
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 stycznia 2010, 21:36

a o której ma być?
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2010, 21:41

Dokładnie o której godzince będzie nadawany ten program bo również z ciekawością sobie obejrzę. Być może każdy sprawdzi to w programie telewizyjnym albo na stronie TVP ale dobrze by było jakby ktoś informował o programach odnośnie gór które są nadawane w telewizji
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 7:44

No wreszcie jakies ciekawe informacje. A ja w ubieglym roku miałam miłe spotkanie w okolicach Kondratowej. Piękny okaz i zachowywal się nadzwyczaj spokojnie spogladając na turystów.
Załączniki
mmmmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg
mmmmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg (26.96 KiB) Przejrzano 1132 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 7:46

Aż dziwne, że nie uciekał :shock: Może już się oswoił z turystami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 7:46

Ja jeszcze nigdy w górach nie spotkałem żadnego zwierzęcia, i dlatego nie wiem czy mam się cieszyć czy raczej smucić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2010, 7:57

Nie ma się co smucić, na pewno kiedyś Ci będzie dane. Najważniejsze to uszanować ich naturę i pozwolić normalnie funkcjonować. Niestety niektórzy tzw turyści nie zdają z tego sobie sprawy. Nie mają pojęcia, że wypłoszenie zwierzęcia w zimie i zmuszenie do długiej ucieczki może zakończyć się jego śmiercią :(
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 30 stycznia 2010, 9:23

bunio0107 pisze:Ja jeszcze nigdy w górach nie spotkałem żadnego zwierzęcia, i dlatego nie wiem czy mam się cieszyć czy raczej smucić.
A inne żyjątka, pszczółki motylki itp
Mnie wybitnie podobają się mróweczki :lol:
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 30 stycznia 2010, 9:25

bunio0107 pisze:Ja jeszcze nigdy w górach nie spotkałem żadnego zwierzęcia, i dlatego nie wiem czy mam się cieszyć czy raczej smucić
Może po prostu przestań spiewać na całe gardło idąc szlakiem ;) ;) :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ