Kiedy w góry, by śniegu już prawie nie było, płaty śniegu

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2010, 12:14

ma może ktoś aktualne zdjęcia z orlej perci i innych podejść na szczyty w tatrach wysokich?
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 14 lipca 2010, 12:49

ssebastiann88 pisze:ma może ktoś aktualne zdjęcia z orlej perci i innych podejść na szczyty w tatrach wysokich?
Wal w ciemno, te resztki śniegu to teraz atrakcja.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2010, 12:26

pewnie tak tylko czy da się przez nie przejść
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 15 lipca 2010, 13:13

ssebastiann88 pisze:pewnie tak tylko czy da się przez nie przejść
Spokojnie, śnieg nie trzyma się na stromych skałach, najwyżej gdzieś w dole, w głębokich żlebach. Takie miejsca są raczej płaskie i łatwe do przejścia.

http://picasaweb.google.pl/zbigniew523/ ... 9629370386
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2010, 17:58

teraz to sie chyba nalezy cieszyc ze jest jeszcze troche sniegu zawsze to mozna sie ochlodzic, mysle ze jutro napewno mi sie przyda przy chodzeniu po orlej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lipca 2010, 11:24

Trochę śniegu leży jeszcze w Pustej Dolince i przy niebieskim szlaku na Zawrat z Murowańca. Ale to tylko 'pojedyncze płaty', nie powinny być problemem :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2010, 12:22

aby dojść do schroniska Chata Zbójnicka przez Przełęcz Rohatka należy uważać na leżący śnieg na szlaku ;)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 19 lipca 2010, 13:13

jadedobabadag pisze:Trochę śniegu leży jeszcze w Pustej Dolince
To prawda. W dwóch miejscach przez płaty przechodzi szlak ale nie ma tam żadnych problemów. A dodatkowo można się trochę ochłodzić :)
Płat śniegu zalega również w Bandziochu (jak zawsze) w drodze na przełęcz pod Chłopkiem ale można go spokojnie obejść bokiem.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 19 lipca 2010, 16:11

chiquita pisze:aby dojść do schroniska Chata Zbójnicka przez Przełęcz Rohatka należy uważać na leżący śnieg na szlaku
z której strony? i czy bardzo utrudnia przejście bądź stwarza zagrożenie...?
K4R

Post autor: K4R » 19 lipca 2010, 20:31

A jak tam Ż.Kulczyńskiego czysty?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2010, 23:04

Czysty, jedynie na samym dole pozostały małe płaty śniegu. Ale nie stwarzają zagrożenia.
Awatar użytkownika
kaśka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 57
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 20:40
Kontakt:

Post autor: kaśka » 24 września 2010, 11:31

ssebastiann88 pisze:a jeśli chodzi o najpewniejsza pogodę to jest w sierpniu? wiem że w górach pogoda nie jest pewna ale tak ogólnie pytam
tak :) po rezygnacji z próby przejścia z doliny pięciu stawów nad morskie oko w weekend majowy (1 maja 2010) ... rozmawiałam z góralami na krupówkach ... mam nadzieje, że to byli prawdziwi górale .... :D na ten temat ... tzn śniegu w górach ...

w każdym razie twierdzili oni, że śniegu nie ma faktycznie na 100 % tylko w sierpniu ... i tak też pojechałam ... wróciłam 28 sierpnia i trzy dni później słyszałam ze na kasprowym zrobiło się biało ... :D:D:D miałam szczęście :P

w załączeniu majowy widoczek z morskiego :D
Załączniki
DSC02014.JPG
(52.51 KiB) Pobrany 577 razy
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko. (A.Einstein)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 października 2010, 23:43

mam pytanie do wszystkich forumowiczów . otoż jestem ciekawy czy zalega już śnieg na orlej perci i innych partiach tatr powyżej 200 tys m n.p.m zwłaszacza na rysach prosze o szybką odpowiedz i zdjęcia:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2010, 10:00

ssebastiann88 pisze:czy zalega już śnieg na orlej perci
zalega
ssebastiann88 pisze:innych partiach tatr powyżej 200 tys m n.p.m
a mówią że Himalaje są najwyższe :)

ssebastiann88 pisze:zwłaszacza na rysach
też będzie śnieg
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2010, 16:39

czyli z pieszych wędrówek nici?:)
ODPOWIEDZ