Panoramy i Widoki na TATRY

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Panoramy i Widoki na TATRY

Post autor: Master » 02 stycznia 2010, 9:32

A więc zainspirowany tematem ssebastiann88, o najtrudniejszych szlakach w Tatrach Polskich, oraz pewnym, moim, krótkim przemyśleniem, postanowiłem założyć nowy temat pt. "Czy istnieje takie miejsce w Tatrach, z którego widać całe Tatry polskie?". Z grubsza chodzi o to, że stojąc w jakimś miejscu, możemy zobaczyć zarówno Grzesia, czy Wołowca, a z drugiej strony Rysy.
Teoretycznie z Gubałówki widać już sporą część Polskich Tatr, ale nie wszystko.
Pytanie może i głupie, ale w tym momencie mnie to ciekawi, a że bywam w górach niestety rzadko to i nie mam wystarczającej wiedzy nt temat.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 02 stycznia 2010, 9:46

Wszystkie punkty położone blisko Zakopanego nie dadzą pełnego obrazu, ze względu na perspektywę. Gubałówka czy Głodówka dają dobrą panoramę tylko na konkretny fragment. Zarówno Wołowiec jaki Rysy obejmuje panorama np z Giewontu.
Do pełnego widoku trzeba się od Tatr oddalić: z Babiej widać wszystko. Podejrzewam, że z innych, okolicznych wzniesień również.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 stycznia 2010, 15:48

Hmm z tej strony o tym nie pomyślałem. Zaraz poszukam w necie jakims panoram :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2010, 16:30

Z wieży kościoła w Łagiewnikach gdzieś widziałem panoramę ale tylko ze szczytami powyżej 2000 m i to Pl jak i Sk :kukacz:
Oscar

Post autor: Oscar » 02 stycznia 2010, 16:33

Zimowa panorama Tatr z Babiej Góry

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... j-gory.jpg
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 02 stycznia 2010, 16:41

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 stycznia 2010, 22:30

No to całkiem niezle. A z drugiej strony ,czy istnieje taki punkt (jakiś szczyt?),w samych tatrach, pozwalający zobaczyć Polską część w całości ?, jck wspominał o Giewoncie, trzeba będzie zaraz czegoś poszukać.
Iwon

Post autor: Iwon » 03 stycznia 2010, 9:41

jurekbl1 pisze:Na moim pcasie jest pare fotek,pzdr.
Masz imponujący dorobek - foty super ! Bajka!
Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 stycznia 2010, 10:42

Ja nie znam jak na razie takiego miejsca ale buszując po necie znalazłem coś takiego http://www.panoramy.wyprawy.org/tatry.php. Bardzo fajna stronka :)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 03 stycznia 2010, 14:24

http://www.panoramy.wyprawy.org/tatry.php
Poprawny link (bez kropki na koncu).
Pati

Post autor: Pati » 27 stycznia 2010, 14:11

Nie wiem, gdzie to wcisnąć, a panorama widoczna z Dąbrowy Górniczej, więc tutaj wrzucę ;)
Zdjęcie pewnie robione z górki gołonoskiej.

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... X%26um%3D1
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 14:30

Partycja pisze:panorama widoczna z Dąbrowy Górniczej
:shock: a ja myślałam, że to z KRK widać ładnie Tatry...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 15:48

Partycja pisze:panorama widoczna z Dąbrowy Górniczej, więc tutaj wrzucę
Zdjęcie pewnie robione z górki gołonoskiej.
Powiem tyle, !!masakra!!, nie wiedziałem, że mieszkam tak blisko Tatr! :oczynoela:
Iwon

Post autor: Iwon » 27 stycznia 2010, 16:05

dla mnie szok ! trudno uwierzyc :shock:
tymuś

Post autor: tymuś » 27 stycznia 2010, 16:07

Chris pisze:Powiem tyle, !!masakra!!, nie wiedziałem, że mieszkam tak blisko Tatr! :oczynoela:
200 km to blisko? :kukacz:
ODPOWIEDZ