Panoramy i Widoki na TATRY

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 27 stycznia 2010, 18:47

Partycja pisze:Nie wiem, gdzie to wcisnąć, a panorama widoczna z Dąbrowy Górniczej, więc tutaj wrzucę
Zdjęcie pewnie robione z górki gołonoskiej.
Nie mogę to od nas widać Tatry:),teraz to się zdziwiłem.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2010, 14:08

Witam!

Osobiści chciałbym polecić tą stronkę , z której jest panorama Tatr z Dąbrowy: www.dalekieobserwacje.eu Osobiście kiedy ją odkryłem nie moglem uwierzyć , że coś takiego jest w ogóle możliwego:) Widok na Tatry z takich miejsc, że nawet się nie spodziewacie ;) Pozdrawiam ;)
Oscar

Post autor: Oscar » 31 stycznia 2010, 16:44

Co w tym dziwnego ?

Przeciez w linii prostej odległośc z Dąbrowy Górniczej do Rysów wynosi 140 km. Jeśli akurat nie ma chmur, mgły, smogu to normalnym jest że widoki są nawet jeszcze dalsze. Cały myk polega na znależieniu miejsca, z którego nic nam nie będzie przesłaniało widoku w wybranym kierunku.

W innym temacie była mowa o widokach z Pradziada, z któego czasami widać Alpy Północne a jest to odległośc 280 km w linii prostej.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 31 stycznia 2010, 18:01

Vektor fajna stonka. Parę ciekawostek nigdy nie zaszkodzi. Nawet nie wiedziałem, że takie fajne miejsca widokowe są w Polsce ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2010, 20:36

Panorama powala.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2010, 21:26

Mam pomysł aby na ścianie w pokoju wstawić panorame Tatr, nie wiem czy można kupić od razu gotową, czy samemu kombinować.

Wymiary przewiduje ~1-1,5m x ~2,5-3,5m.

Czy ktoś nie spotkał się może z czymś takim(sprzedawca/sklep)?

Będę pewnie musiał znaleźć fotkę w dobrej jakości i rozdzielczości no i iść do drukarni.
Pati

Post autor: Pati » 07 czerwca 2010, 21:43

Z tego co pamiętam Igi o czym takim mówił, że sobie sprawił, tyle, że chyba to były Alpy, ale też plakat.
Warto by spytać w sklepie podróżnika, albo załatwić sobie dobre zdjęcie i zapytać ile druk kosztuje.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2010, 10:40

Patrycja pisze:Z tego co pamiętam Igi o czym takim mówił, że sobie sprawił
To raczej nie ja. Mulik ma na ścianach panoramy, topa i inne górskie sprawy, kupuje je chyba w Krakowie w Sklepie Podróżnika.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2010, 13:11

Zapytam w weekend jak bede w Bielsku.

Znalazlem cos takiego narazie:
http://www.wit.piwniczna.com/wydawnictw ... noramy.htm
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 czerwca 2010, 13:23

Jak chcesz to w Łodzi mam taką firmę, która zajmuje się wydrukami wielkoformatowymi. Poniżej masz linka do ich stronki
http://www.ksero-tecza.pl/ z tym że nie wiem ile coś takiego by kosztowało no i fotka by musiała być w bardzo dużej rozdzielczości i jakości :) Może Ci się przyda link.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 21 lipca 2011, 10:55

Znalazłam dzisiaj bardzo ciekawą stronę, polecam do obejrzenia.
http://www.dalekieobserwacje.eu/?cat=19
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Montano

Post autor: Montano » 21 lipca 2011, 21:05

Co do panoramy na ścianę to ja jestem na etapie zamawiania wydruku z tym że 0,7x300 cm widoku Orlej i 5 Stawów z podejścia na Szpiglasową Przełęcz. Już pytałem i nawet przesyłałem plik do zakładu i mówią że będzie w wysokiej jakości wydruk, a druga panorama to widok z Polany Chochołowskiej lub Grzesia zimą. Wielkość podobna.

A z innej beczki czym złożyć panoramę mozaikową?
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 21 lipca 2011, 21:46

Można też iść na łatwiznę i kupić sobie taki plakacik, 5 panoram w 1 :)
Format 100cm na 70cm:

Obrazek
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Montano

Post autor: Montano » 21 lipca 2011, 22:10

Jasne że można :D hehe ale jaka radocha patrzeć na taką panoramę wykonaną własnoręcznie :hura:
Załączniki
Z Grzesia 2.jpg
(43.07 KiB) Pobrany 630 razy
Widok z Przełęczy Zawrat.jpg
(88.05 KiB) Pobrany 630 razy
Tatry.jpg
(16.2 KiB) Pobrany 630 razy
Gąsienicowa1.jpg
(28.59 KiB) Pobrany 630 razy
Chochołowska 2.jpg
(56.47 KiB) Pobrany 630 razy
5stawów.cz2.jpg
(44.17 KiB) Pobrany 630 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2011, 22:48

Montano pisze:Jasne że można :D hehe ale jaka radocha patrzeć na taką panoramę wykonaną własnoręcznie :hura:
Sama radość :)
ODPOWIEDZ