Najwyższe tatrzańskie jeziora

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Najwyższe tatrzańskie jeziora

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2009, 0:11

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów jakie są najwyżej położone jeziora w tatrach polskich i słowackich na które prowadzi znakowany szlak turystyczny? chodzi mi nawet o takie okresowe małe stawy i o wysokość n.p.m na jakiej się znajdują z góry dziękuje za informacje;)
tymuś

Post autor: tymuś » 28 grudnia 2009, 0:34

Lodowy Stawek. Okresowe, Batyżowieckie Oka. Najwyżej położone w Polsce - Zadni Mnichowy Stawek. Wysoko są również np Wielki Staw Hińczowy i Wyżni Wielki Furkotny Staw

ps. zapomniałem - Capi Staw
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2009, 0:47

dziekuje za informacje wszystkie te stawy są na słowacji i na wszystkie prowadzi szlak oprócz "bartyżowieckie oka" a na ten stwawek po mnichem niestety nie można wejsc szlakiem turystycznym bo przed chwila sprawdzałem na wikipedi:/ wiec w takim razie jakie jest najwyżej położone polskie jezioro . Może Zmarzły Staw 1778 m n.p.p(o ile dobrze pamietam) w drodze na Orlą Perć
tymuś

Post autor: tymuś » 28 grudnia 2009, 1:02

chyba Zadni Staw
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2009, 11:13

"Od momentu skrzyżowania żółtego szlaku i naszego, niebieskiego do Zawratu powinniśmy dojść w 1h 05min. Zadni Staw Polski najładniej widać właśnie ze szlaku na Zawrat, dlatego warto przejść i ten kawałek szlaku. Jeśli chodzi o sam staw to do niego nie prowadzi żaden szlak, ponieważ ze wszystkich stron występują żleby kamienne, którymi zejście stałoby się niebezpieczne." czyli na Zadni Staw Polski również nie można się dostać.......
tymuś

Post autor: tymuś » 28 grudnia 2009, 11:17

Mea Culpa. Trochę się zdrzemnąłem wczoraj. Tak. Chyba Zmarzły Staw choć głowy sobie nie dam uciąć
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2009, 11:29

wynika z tego że jedynie na słowacji są stawy znajdujące się ponad 2000 m n.p.m a prowadzi na nie szlak turystyczny;)
tymuś

Post autor: tymuś » 28 grudnia 2009, 11:51

wywołałeś ciekawy temat bo szczerze mówiąc to zawsze był mi on dość obojętny. a paru geografów na forum jest więc na pewno mają coś ciekawego do powiedzenia na temat tatrzańskich jezior
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2010, 0:39

szkoda że temat się nie rozwinął bo byłem ciekaw tego wątku;)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 02 stycznia 2010, 9:40

Ale nad czym się tu rozwodzić? Na Słowacji jest to Barani Stawek, a dostępny Lodowy Stawek, w Polsce Zadni Mnichowy Stawek, a dostępny szlakiem (no może nie idealnie, ale kawałeczek od niego) Zmarzły Staw. Wyżej jest Zadni Staw Polski, ale ze szlaku na Zwarat nad taflę wody jest już kawałek.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ