TRASA - Szlaki w Dol. 5-ciu Stawów

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 10:17

Witam!
Wybieramy się z przyjaciółmi do Doliny Pięciu Stawów. Skąd najlepiej iść? Co polecacie ?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 11 sierpnia 2009, 11:50

Jak tylko do Piątki to najlepiej z Palenicy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:07

tom-pi4 pisze:Jak tylko do Piątki to najlepiej z Palenicy
to o co można jeszcze zahaczyć idąc z innego miejsca ?
K4R

Post autor: K4R » 11 sierpnia 2009, 12:07

palenica-wodogrzmoty-d5sp
wysil się trochę weź mape do ręki
K4R

Post autor: K4R » 11 sierpnia 2009, 12:09

nadi184 pisze:
tom-pi4 pisze:Jak tylko do Piątki to najlepiej z Palenicy
to o co można jeszcze zahaczyć idąc z innego miejsca ?
Zawrat , Kozią Przełęcz , Krzyżne , Świstówkę , Szpiglasową przełęcz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:14

nadi184 Czy Ty masz w ogóle mapę Tatr? Jeżeli nie, to kup koniecznie, przyda się nie tylko do planowania trasy, ale w terenie może okazać się niezbędna.
Pati

Post autor: Pati » 11 sierpnia 2009, 12:16

Do wyboru masz raczej 5 tras:
- Przez szpiglasową przełęcz, start Palenica, po drodze możesz zaliczyć tez Szpiglasa, czeka was asfalt do Moka, potem do przełączy łatwa droga, można zaliczyć też schron w Moku i pooglądać Mnicha, Mięgusze, itp. Zależy ile chodzisz/cie po górach, troszkę trudniejsza, niezłe widoki. Zejście z przełęczy z łańcuchami, sypko i przejście przy części stawów.
- przez Świstówkę, start palenica, niestety trzeba asfaltu do Moka, droga troszkę monotonna, lepsze widoki są za plecami na Tatry Słowackie. Polecam tą trasę raczej jako samo zejście ze Stawów.
- Przez Dolinę Roztoki, start Palenica, trochę asfaltu, duzo lasem, można na koniec wybrać czarny szlak kosówką, albo dalej zielony przy wodospadzie. Najszybsze dojście.
- Przez Krzyżne. Start Kuźnice, najdłużej, ale pod drodze jest Murowaniec. Ładna dolina, acz sie troche ciągnie na Krzyżne, potem zejscie. Ogólnie troche sypko.
- przez Zawrat. Start Kuźnice. Też minie sie Murowaniec, droga, całkiem niezła, dośc długa, widoki również przyjemne, końcówka to łańcuchy. Zejście ciekawe, przy wszystkich stawach. Teortycznie chyba najtrudniej, zależy jak dla kogo.
Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2009, 15:19 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:24

igi pisze:adi184 Czy Ty masz w ogóle mapę Tatr? Jeżeli nie, to kup koniecznie, przyda się nie tylko do planowania trasy, ale w terenie może okazać się niezbędna.
_________________
nie wymądrzaj się tak. Skoro nie masz ochoty to nie odpisuj! Ja mapę mam,chciałam poznać zdanie innych ,bo może mi coś umknęło! Po to min.jest właśnie to forum prawda? A jak Ci nie pasuje to nie czytaj TYCH tematów!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:35

Myślę, że na początek najlepsza będzie trasa od wodogrzmotów. Taka akurat :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:55

nadi184 pisze:Ja mapę mam,
Pytanie o drogę z Krupówek do Kuźnic raczej sugeruje co innego.
nadi184 pisze:nie wymądrzaj się tak.
nadi184 pisze:nie odpisuj!
nadi184 pisze:A jak Ci nie pasuje to nie czytaj
Daruj sobie.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 11 sierpnia 2009, 12:57

nadi184 pisze:nie wymądrzaj się tak. Skoro nie masz ochoty to nie odpisuj! Ja mapę mam,chciałam poznać zdanie innych ,bo może mi coś umknęło! Po to min.jest właśnie to forum prawda? A jak Ci nie pasuje to nie czytaj TYCH tematów!

fajny ton jak na pierwsze posty na forum :):):)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 12:58

nadi184 pisze:Ja mapę mam
Tylko się pogrążasz...

Dla Twojej informacji: istnieje coś takiego, jak Regulamin Forum. Najpierw go poczytaj, a potem tup nóżkami.

Na razie nie punktujesz dodatnio.
tymuś

Post autor: tymuś » 11 sierpnia 2009, 13:50

Mooliczek pisze:
nadi184 pisze:Ja mapę mam
Tylko się pogrążasz...

Dla Twojej informacji: istnieje coś takiego, jak Regulamin Forum. Najpierw go poczytaj, a potem tup nóżkami.

Na razie nie punktujesz dodatnio.
Moolik. nie pyskuj bo Ci jeszcze upomnienie da :lol: :lol: :lol:


edit


wybacz.juz dostalas.teraz ja czekam z niecierpliwoscia :lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 13:56

tymuś pisze:Moolik. nie pyskuj bo Ci jeszcze upomnienie da :lol: :lol: :lol:
edit
wybacz.juz dostalas.teraz ja czekam z niecierpliwoscia :lol: :lol: :lol:
Sądzę, że wątpię...
Mooliczek pisze:Nie mogę Ci pomóc. Jestem koniem.
... bo jakiż jest sens, kopania się z koniem :P

Zaraz mi się chyba oberwie... ;)
...a ślad moderatorskiej podkowy długo będzie piekł moje dupsko :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 13:57

tymuś pisze:wybacz.juz dostalas.
Żałuję, że tylko jedno - takie upomnienia mogę dostawać, tylko dodają mi uroku i uwydatniają moje najlepsze cechy charakteru.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2009, 14:00 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ