Ceny w słowackich Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Montano

Ceny w słowackich Tatrach

Post autor: Montano » 31 maja 2009, 12:22

Witam
W wakcaje wybieram się na Słowacje, czy mógłby ktos udzielić mi informacji jakie są ceny wstępu do parku, kolejki na Łomnice i ceny przejazdu ta elektrtczną kolejką pomiędzy miejscowościami (elektriczka??)
Będe wdzięczny za kazda informacje.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 31 maja 2009, 13:09

Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2009, 18:50

Nie wiem ile w tym prawdy ale już nie jest tak tanio jak było :(
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 31 maja 2009, 19:06

Romanosky pisze:Nie wiem ile w tym prawdy ale już nie jest tak tanio jak było :(
z roku na rok jest drożej niestety :/
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2009, 20:30

Prawda jest taka ze po wprowadzeniu euro jest dużo drożej niż było wcześniej. Teraz na Słowację się nie opłaci jechać, noclegi droższe niż w alpach
Montano

Post autor: Montano » 01 czerwca 2009, 20:32

Że drogo to wiem mniej więcej, ale i tak pojade tam, interesowały mnie tylko ceny zebym wiedział jakie fundusze zabrac. Jedziemy na 10 dni, a nocowąc bedziemy w namiocie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2009, 20:33

GoAway pisze:noclegi droższe niż w alpach
Noclegi na Słowacji, w Polsce i "w Alpach", kosztują dalej tyle samo, czyli 0Eur... Tylko że więcej, niż w dwie osoby śpi się w Kangurze już mało wygodnie ;)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 czerwca 2009, 20:36

igi pisze:Noclegi na Słowacji, w Polsce i "w Alpach", kosztują dalej tyle samo, czyli 0Eur... Tylko że więcej, niż w dwie osoby śpi się w Kangurze już mało wygodnie
4 osoby w Yarisie z plecakami na 3 tygodnie. Polecam ;)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Montano

Post autor: Montano » 01 czerwca 2009, 20:38

Wiem hehe:) w kiedyś w Ladzie a teraz w golfie IV też sie dobrze śpi:). Ale znalzłem pole namiotowe po 4E od osoby.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 czerwca 2009, 20:44

jck pisze:4 osoby w Yarisie z plecakami na 3 tygodnie. Polecam
_________________
nie możliwe Dowody proszę!!!!!

My w alpy we 3 trzech w Fordzie Focusie kombi ledwo się zapakowaliśmy :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 czerwca 2009, 21:53

Swoich zdjęć nie mam, a nie chcę wstawiać zdjęć kolegi na forum. Trzy plecaki do bagażnika /przesuwana tylna kanapa w Yarisie to dobry patent/, czwarty na tylne siedzenie do środka. Jakieś siatki pod nogi na dywaniki i dało radę. Tylko spędzanie tak nocy było naprawdę męczące. Zwłaszcza np po tygodniu bez prysznica :D
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Montano

Post autor: Montano » 10 czerwca 2009, 20:33

Plan wyprawy jest mniej więcej taki:
1. Szczyrbskie Jezioro--Krywań--Szczyrbskie Jezioro
2. Szczyrbskie Jezioro--Koprowy Wierch--Chata pod Rysami--Szczyrbskie Jezioro
3. Stary Smokowiec--Chata Rainera--Czerwona Ławka--Stary Smokowiec
4. Tatrzańska Polanka--Mała Wysoka--Wyżnie Hagi
5. Palenica Białczańska--5stawów--Zawrat--Przełęcz Krzyżne--Palenica
6. Dolina Żarska--Przełęcz Banikowska--Rohacze--Wołowiec--Jarząbczy Wierch--Dolina Żarska


Co myślicie o takim planie:)? Będziemy po słowackiej stronie 10 dni.
Montano

Post autor: Montano » 15 czerwca 2009, 19:57

A jak wyglądają ceny z parkingi przy dojsciach do szlaków, i za przejazdy kolejką?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 czerwca 2009, 20:22

Montano cena kolejki na Hrebienok 5,90 Euro we dwie strony od osoby.
Ceny parkingów 5,40 Euro ale jak płacisz na jednym parkingu to bierzesz kwitek i obowiązuje on na wszystkich innych parkingach Vysokich Tater w danym dniu, więc już drugi raz płacić nie musisz.
Ceny w sklepach nie porażają aż tak jak by można sądzić. Piwo można po 0,42 Euro - Steiger 12, 0,54 Euro - Topvar, więc wcale nie badziewie. W restauracjach i kawiarniach ceny też nie powalają. Są zbliżone do naszych. Daliśmy za: dwie Cafe latte + dwa dorodne ciacha 5,70 Euro, czyli jak u nas /dziś za dwie cafe latte w bielskiej Sferze zapłaciłem 18 zeta !!!/, za jedną obfitą kolację z 8-ma piwami i dwoma kieliszkami Becherovki zapłaciliśmy 23,80 Euro na dwie osoby. Za drugą kolację z dwoma piwami i trzema Becherovkami zapłaciliśmy 19,20 Euro. Dodam, że moja połowa nie pije piwa :) Piwo w knajpie, ale nie w "mordowni" od 1,30-1,80 Euro.
Gdyby kurs Euro był niższy, alebo żebyśmy my mieli też JEURO było jeszcze lepiej.
Ogólnie: PSYCHOZA Euro wygoniła Polaków, więc jest fajnie bo mniej tłumów.
P.S. dane cenowe z dnia 11-13.06.2008r. Smokovce i Tatranska Lomnica
Montano

Post autor: Montano » 15 czerwca 2009, 20:45

Króliku, a 5,4 za parking to cena za cały dzień tak?
ODPOWIEDZ