Schronisko - ORNAK

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Schronisko - ORNAK

Post autor: Anonymous » 16 marca 2009, 8:54

a jak się sprawy miewają w schronisku na ornaku? też można liczyć na jakiś nocleg bez wcześniejszych rezerwacji?


Link do Schroniska na Ornaku:
http://www.ornak.tatrynet.pl/strona.html
Moderator. Patrycja
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 marca 2009, 16:04

Khatz pisze:też można liczyć na jakiś nocleg bez wcześniejszych rezerwacji?
można i to za darmo(w krzaczorach) :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 marca 2009, 16:19

Khatz pisze:a jak się sprawy miewają w schronisku na ornaku? też można liczyć na jakiś nocleg bez wcześniejszych rezerwacji?
Jak będziesz miał szczęście to może się załapiesz na jakiś pokój z łóżkiem bez rezerwacji.Podłoga będzie raczej na pewno.
Jeśli będziesz chciał pokój na 100% to zarezerwuj wcześniej z miesiąc to będzie na bank.......

Generalnie radził bym ci poszukać noclegu koło parkingu na dole na miejscówce o nazwie Groń,tam jest kilka kwater i są w miarę tanie 25 pln w porównaniu do hoteli tatrzańskich.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2009, 20:39

Dytwa pisze:Generalnie radził bym ci poszukać noclegu koło parkingu na dole na miejscówce o nazwie Groń
NOcleg "na dole" to ja mogę miec w każdej chwili, chodzi mi właśnie o schroniska, i nie koniecznie o pokój - gleba w zupełności w razie czego wystarczy. Tylko czy w tych schroniskach jest taka opcja, bo z tego co wiem to np. w murowańcu podobno nie ma opcji noclegu na glebie - ale to już inna historia ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2009, 21:35

Khatz pisze:gleba w zupełności w razie czego wystarczy. Tylko czy w tych schroniskach jest taka opcja,
Na Ornaku jest taka opcja.....ja kimałem wielokrotnie.....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 9:17

Ok, to już wszystko jasne.
Teraz jeszcze jedno pytanko bym miał. Jak wygląda sprawa z natłokiem ludzi - wiadomo weekend majowy - ale przecież w Tatrach to wtedy jeszcze raczej zimowe warunki chyba panują? Jeszcze nigdy w tym okresie w górach nie byłem i nie bardzo wiem czego się spodziewać (tzn. ze strony ludzi, bo pogodę zawsze można wcześniej sprawdzić ;) )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 10:39

Tego się właśnie obawiam najbardziej :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 14:01

Przerażające jest to co piszesz ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 15:45

Khatz pisze:Przerażające jest to co piszesz
To norma, nie pamiętam kiedy na ten przykład byłem w wakacje w polskich Tatrach. W słowackich jest wtedy luz :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 15:48

No to recepta jest prosta. NIe chodzić. Będzie mniej ludzi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2009, 7:45

Mosorczyk pisze:Ja mam inną zasadę. Jechać tam, gdzie jest mniej ludzi, albo w ogóle.
Tyle tylko, że w takim przypadku w polskie tatry najlepiej byłoby wcale nie jeździć ;P
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Schronisko - ORNAK

Post autor: Dżola Ry » 18 sierpnia 2009, 17:09

Nigdy dotychczas nie spałam w górskim schronisku, a wybieram się wkrótce, mam w związku z tym pytanie:

Czy powinnam mieć ze sobą śpiwór i karimatę, czy miejsce w Murowańcu, Ornaku jest w łóżku z pościelą?

A może tylko śpiwór?


Nt. Murowańca, odpowiedź w temacie Schronisko - MUROWANIEC.
Modelator. Pati
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 17:46

JolaR Ja brałbym jakiś cienki śpiwór. Zawsze można gdzieś przebidować, choćby na ławce (np. w Ornaku na świetlicy).
ODPOWIEDZ