TRASA - Plan 5cio dniowy

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous Gallus7

TRASA - Plan 5cio dniowy

Post autor: Anonymous Gallus7 » 12 sierpnia 2009, 14:38

Witam!

Jadę w najbliższą niedzielę na 5 dni do Zakopanego. Nigdy wcześniej nie chodziłem po górach, dlatego jest to temat dla mnie całkiem nowy. Chciałbym spędzić te 5dni jak najbardziej aktywnie aczkolwiek bez forowania się. Przejrzałem forum i ustaliłem sobie plan wycieczki, proszę o ewentualne korekty. Chciałem żeby wycieczka odbywała się głownie po dolinach i niewymagających szlakach.

Plan 5cio dniowy:

1dzień: PRZYJAZD, Zakopane, Gubałówka - Butorowy Wierch.

2dzień: Kiry - Doliną Kościeliska(Jaskinia Mroźna) do schroniska Ornak - Iwanicka Przełęcz Dolina Chochołowska - schronisko na Polanie Chochołowskiej - Grześ - Polana Kryta.

3dzień: Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów - Świstowa Czuba - Morskie Oko - Palenica Białczańska

4dzień: Kuźnice - Schronisko Murowaniec - Przełęcz Świnicka - Świnica - Kasprowy Wierch(pieszo) - Myślenickie Turnie - Kuźnice.

5dzień: Rusinowa Polana - Hala Gąsienicowa; WYJAZD.


Co do dnia 5-tego, nie mam pojęcia jak dokładnie ułożyć plan wycieczki na rusinową polanę.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!
K4R

Post autor: K4R » 12 sierpnia 2009, 14:43

4dzień: Kuźnice - Schronisko Murowaniec - Przełęcz Świnicka - Świnica - Kasprowy Wierch(pieszo) - Myślenickie Turnie - Kuźnice.
Nie ma tam jakiś wielkich trudności , ale jak na pierwszy raz trochę wysoko :)

połowe planów i tak zmienisz na miejscu musisz się przygotować na to że nie zawsze będzie piękna pogoda no i nogi mogą odmówić posłuszeństwa :) no chyba że masz dobrą kondycję :0
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 15:09

Po 2 i 3 dniu plany na 4 wydają się dość śmiałe chyba, że faktycznie masz stalowe nogi ;) a skoro nie chodziłeś wcześniej po górach to przekonasz się o tym dopiero teraz.
Powodzenia i przede wszystkim sprzyjającej pogody :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 15:20

No faktycznie ten 4 dzień to możesz trochę zmienić. Szlak fajny, ale po trzech dniach chodzenia to trochę w dupę dostaniecie. Przestaw ten szlak na np 2 dzień
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 21:04

Co do 4 dnia dnia to polecałbym wejście na kasprowy, a potem w zależności od samopoczucia możesz albo podejść na świnice jeśli będziesz się czuł na siłach, albo wybrać sobie jakiś łatwiejszy szlak.
tymuś

Re: Plan 5cio dniowy

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 21:30

janek pisze:
4dzień: Kuźnice - Schronisko Murowaniec - Przełęcz Świnicka - Świnica - Kasprowy Wierch(pieszo) - Myślenickie Turnie - Kuźnice.
Moim zdaniem jeżeli nie siedzisz cały rok przed tv/pc nie masz się co obawiać Świnicy. Wchodzą nań dzieci-śmieci z dużych miast z "czipsami". Nie wiem jak z wrażliwością na ekspozycję ale z tego co rozumiem jedyne obawy tyczą przygotowania kondycyjnego.
janek pisze: 5dzień: Rusinowa Polana - Hala Gąsienicowa; WYJAZD.

Co do dnia 5-tego, nie mam pojęcia jak dokładnie ułożyć plan wycieczki na rusinową polanę.
w grę wchodzi tylko rejon Moka,Piątki i Gąsienicowej?
K4R

Post autor: K4R » 12 sierpnia 2009, 21:57

Moim zdaniem jeżeli nie siedzisz cały rok przed tv/pc nie masz się co obawiać Świnicy.
Ta trasa nie jest jakoś kondycyjnie wymagająca , ale jak wszystko pójdzie według planu to będzie już miał 2 dwa mocne dni w nogach ( kilkadziesiąt kilometrów ) A na Świnicy trzeba sobie jeszcze pomagać rękoma .
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 22:03

K4R pisze: Ta trasa nie jest jakoś kondycyjnie wymagająca , ale jak wszystko pójdzie według planu to będzie już miał 2 dwa mocne dni w nogach ( kilkadziesiąt kilometrów ) A na Świnicy trzeba sobie jeszcze pomagać rękoma .
wiem jaka jest Świnica i brałem pod uwagę to ze bedzie mial za soba 3 dni chodzenia w latwym terenie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 22:30

Ta trasa nie jest jakoś kondycyjnie wymagająca , ale jak wszystko pójdzie według planu to będzie już miał 2 dwa mocne dni w nogach ( kilkadziesiąt kilometrów ) A na Świnicy trzeba sobie jeszcze pomagać rękoma .
Ok, przekonaliście mnie że 4ty dzień wybrałem dość ciężki. Jakie ewentualne korekty polecacie po 3dniach w górach żeby się nie przemęczyć?

Pozdrawiam!
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 22:33

janek pisze: Ok, przekonaliście mnie że 4ty dzień wybrałem dość ciężki. Jakie ewentualne korekty polecacie po 3dniach w górach żeby się nie przemęczyć?

Pozdrawiam!
zadnych korekt.ocenisz sytuacje na miejscu po 3 dniach.warto miec plan awaryjny ale trzymaj sie tego co ustaliles na poczatku no i pytalem co z piatym dniem ale milczysz wiec ciezko tak pomoc
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2009, 16:28

tymuś pisze: w grę wchodzi tylko rejon Moka,Piątki i Gąsienicowej?

A sorki nie doczytałem wszystkiego. Oczywiście w grę wchodzi cokolwiek lekkiego, bo to już ostatni dzień i do tego powrotny pociąg mam o 18, wiec chciałbym o 16 najpóźniej zejść z szlaku. Czytałem o Rusinowej Polanie i jest bardzo zachwalana.


Pozdrawiam!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2009, 16:52

Rusinowa jest fajną polaną. Polecam
ODPOWIEDZ