Przewodniki Tatrzańskie WHP, Cywiński, Chmielowski, Świerz

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

tymuś

Przewodniki Tatrzańskie WHP, Cywiński, Chmielowski, Świerz

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 11:15

czy ma ktoś te przewodniki? najlepiej w pdfach? albo jakis skan? zalezy mi przedewszystkim na rejonie Moka, MS(Czarnego i Wielkiego). bylbym dozgonnie wdzieczny za pomoc
Pati

Post autor: Pati » 12 sierpnia 2009, 12:24

http://redpoint.50webs.com/biblio.html tu jest małe co nieco do ściągnięcia
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 12:30

Partycja pisze:http://redpoint.50webs.com/biblio.html tu jest małe co nieco do ściągnięcia
dziękuję Patrycja
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 sierpnia 2009, 18:58

Co Ty tam chcesz robić, że Ci Cywiński albo WHP potrzebne?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 19:03

przez najblizszy tydzien MS i Kieżmarski. mniej wiecej droge znamy ale chcemy info z chyba najlepszych polskich przewodnikow
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 sierpnia 2009, 19:05

No ale to jakieś cesty solidne? Topo szukasz? Czy po prostu wczłapać na wierzchoł?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 19:12

jck pisze:No ale to jakieś cesty solidne? Topo szukasz? Czy po prostu wczłapać na wierzchoł?
chcemy to zrobic swiadomie. nie zywcowac. rysunki/zdjecia topo plus opis bo nie zawsze widac do gory jak cos jest przewieszone


a mozesz cos doradzic jck,pomoc? :kukacz:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 sierpnia 2009, 19:34

Cóż, jeśli Was interesują drogi normalne to tam filozofii nie ma. Kiezmar jest prosty jak czajnik z gwizdkiem, na samym MSW nie byłem, aczkolwiek znam trochę ten masyw. Całe trudności są na grani nad Hińczową Przełęcza, za I.
Jakieś zdjęcia dróg normalnych z topo znajdziesz na summitpost. O Kieżmarze ja pisałem też na summiterze.

Jeśli szukasz jakiś poważnych cest to pojedyncze topo znajdziesz necie. Południową ścianę Kieżmarskiego znajdziesz na tatry.nfo, północną Małego Kieżmara też, dobre topo. Południowa Kiezmarskiego jest też na góryonline, solidny opis każdej z dróg plus schematy.

Z MSW jest gorzej, o ile czołówka jest dobrze rozrysowana to potem jest cieżko. Jest w necie na pewno topo zimowych dróg na ścianie północnej. Jest też opisana graniówka (plus topo), na stronie szkoleniowej pezety. Widziałem też jakieś pojedyncze topo np Mączki.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
tymuś

Post autor: tymuś » 12 sierpnia 2009, 19:38

dzieki wielkie jck.na pewno poszukam tam gdzie mowisz :spoko:
Anonymous

Przewodniki Tatrzańskie

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2010, 11:16

szukam przewodnika po Tatrach według WHP czyli Paryskiego tom. XII w pdfie bądź w innym pliku byleby do pobrania:)

sam mogę udostępnić tom nr. 7
Pati

Post autor: Pati » 08 lutego 2010, 11:23

Może ktoś ma skany albo pdf, wiem tylko tyle, że są w KW do wypożyczenia i w Bibliotece Ślaskiej. Ale jak potrzebne są na już, to wiadomo, do biblioteki nikt nie będzie latał ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2010, 11:26

Partycja pisze:Może ktoś ma skany albo pdf, wiem tylko tyle, że są w KW do wypożyczenia i w Bibliotece Ślaskiej. Ale jak potrzebne są na już, to wiadomo, do biblioteki nikt nie będzie latał ;)
o tym to ja wiem że są w KW , problem tylko taki że ja nie jestem w Polsce a chciałbym co nieco poczytać, może mi zrobisz kilka skanów???
Pati

Post autor: Pati » 08 lutego 2010, 11:27

Oni mi raczej nie wypożyczą - nie należę akurat do KW Katowice.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2010, 11:33

Pamiętajcie o prawach autorskich: głównie z tego powodu większość skanów WHP'a zniknęła z sieci. Jeżeli ktoś coś ma, to lepiej wymieniać się na PW, bez publicznych komunikatów :zoboc: Aczkolwiek sama chętnie bym z kilku skorzystała :D

EDIT: a szukam np. Cywińskiego, Tom X (Mięgusze), ktoś ma?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2010, 12:03

Mooliczek pisze:Pamiętajcie o prawach autorskich: głównie z tego powodu większość skanów WHP'a zniknęła z sieci. Jeżeli ktoś coś ma, to lepiej wymieniać się na PW, bez publicznych komunikatów :zoboc: Aczkolwiek sama chętnie bym z kilku skorzystała :D

EDIT: a szukam np. Cywińskiego, Tom X (Mięgusze), ktoś ma?

mam tylko Paryskiego tom 6 :)
ODPOWIEDZ