TRASA - Pięć Stawów - Szpiglasowa Przelecz - Morskie Oko

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

TRASA - Pięć Stawów - Szpiglasowa Przelecz - Morskie Oko

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2009, 19:37

witam ! mam pytanie odnosnie trasy Doliny Pieciu Stawow - Szpiglasowa Przelecz - Morskie Oko, mianowicie o ktorej trzeba byc w Palenicy aby uniknac powrotu po ciemku ? Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2009, 19:57

Tutaj masz opcję "zaplanuj trasę"

http://www.tatry.topografia.pl/index.php

Weź poprawkę na swoją kondycję, warunki pogodowe, fakt, że praktycznie każda mapa podaje inne czasy przejść ;) długość odpoczynków i opcję podziwiania widoków po trasie. Na koniec sprawdź o której jest zachód słońca w dniu w którym planujesz wyprawę i będziesz miał odpowiedź... chyba że ktoś walnie Ci "gotowca" ;)
Anonymous

Je

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2009, 20:02

Dzieki wielkie ! a widoczki jak ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2009, 23:22

Widoczki wspaniałe :).

Byłem na Szpiglasowym kilka dni temu - zapiera dech w piersiach :)
K4R

Post autor: K4R » 08 sierpnia 2009, 13:35

jak będziesz o 8 w Palenicy to bez problemu zdążysz wejść posiedzieć na przełęczy i spokojnie zejść .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 22:16

Ja zaczynalem dzisiaj o 7.00 i ludzi na szczycie bardo dużo, jeszcze wiecej wchodzilo od stroany D5S i byl problem z zejciem bo oczywiscie z dolu kazdy wskakiwal na lancuchy. Tak wyglada podroz weekendowa.
Czym predzej wyjdzziesz tym bedzie latwiej
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2009, 10:16

K4R pisze:jak będziesz o 8 w Palenicy to bez problemu zdążysz wejść posiedzieć na przełęczy i spokojnie zejść .
Całkowicie się zgadzam. Ja jak wyszedłem o 8 z palenicy to to powrotem byłem przed 18, w tym miałem około 2,5 h przerwy ( na samym szpiglasie siedziałem około godziny)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 10:13

Mosorczyk  no robi wrażenie :D :hura: jutro jade do Zakopanego, wracam za tydzien w sobote. Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku ! :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 14:37

Fajna łatwa i widokowa trasa, polecam
ODPOWIEDZ