Łatwe szlaki i szczyty dla początkujących - Lato

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 czerwca 2009, 16:04

O zdanie jej lekarki pytałyśmy zanim z decydowałyśmy się jechać w Tatry. Powiedziała, że możemy jechać bez najmniejszych problemów, tylko trzeba umiarkowanie dozować wysiłek i odpowiednio dobrać trasy. Dlatego zalogowałam się tutaj...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 czerwca 2009, 16:22

Ja bym wybrał Gąsienicową - można podjechać kolejką na Kasprowy. Jeżeli nie jesteście rozchodzone, to zostanie więcej sił na podejście gdzieś. Hala jest łatwo dostępna, dostarcza jednak spektakularnych widoków: Świnica, Kościelec, Orla Perć... Jest co fotografować. Dodatkowo jeżeli by się coś działo (odpukać), to bardzo blisko jest do Murowańca, gdzie stacjonuje TOPR. Jeżeli chciałybyście nocować w Murowańcu, to niestety rezerwować trzeba dużo wcześniej a na podłodze nie pozwalają spać. Miejcie więc na uwadze przymus powrotu do Zakopanego na noc. Ogólnie bawcie się dobrze i powodzenia, a po powrocie skrobnijcie relację w odpowiednim dziale :) Może komuś innemu, z podobną przypadłością przyda się informacja.
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 22 czerwca 2009, 16:42

Polecam Rusinową Polanę. Przejście mało męczące, a w sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej warto "pomedytować" chwilę przy tablicach upamiętniających Tych co z Górach zostali. Na Polanie jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry i pomimo że na pewno będzie sporo turystów znajdziecie dla siebie kawałek łąki na odpoczynek. W szłasie można skosztować żętycy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 czerwca 2009, 16:47

A ja polecam szlak na Nosala:):) Mysle ze nie jest zbyt wymagajacy a widok tez bardzo ladny. a Póniej na Olczyska:)
Anonymous

Wakacje, a Zakopane

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 16:36

Mam mały problem. Chciałbym się wybrać w środku wakacji do Zakopanego, wiem nie zbyt trafny pomysł, ale przyjechała do mnie siostra i chciałbym wziąść ją w Tatry. Mam pytanie jakie miejsca mi polecacie... Oczywiście Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów i Giewont odpada za dużo ludzi (chociaż mogę się mylić). Szukam jakiejś średnie wymagającej górki/ szlaku, gdzie mógłbym pokazać jej okolice i nie czekać na szlaku, a nawet jakąś jaskinie też z przyjemnościa zobaczę.

Z góry dzięki za pomoc:)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 lipca 2009, 19:24

Idźcie na Nosal i Sarnią Skałkę. Zwykle jest tam mało ludzi a widoki bardzo ładne. Trudność wycieczki też jest mała, także jak najbardziej polecam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 21:21

hala stoly i smerczynski staw:)
my tam sie wybieramy

i jescze polecam wrota chalubinskiego.... tam napewno jest bardzo malo ludzi:)
K4R

Post autor: K4R » 20 lipca 2009, 21:47

Hala Gąsienicowa-krzyżne-D5SP
wcześnie rano nie tak duzo ludzi :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 23:02

elsiete pisze:hala stoly i smerczynski staw:)
my tam sie wybieramy
i jescze polecam wrota chalubinskiego.... tam napewno jest bardzo malo ludzi:)
Omijajcie staw w godzinach szczytu, bo tłumy również :kukacz:
A Wrota, to może być dobry pomysł...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 8:20

zimekk pisze:Szukam jakiejś średnie wymagającej górki/ szlaku, gdzie mógłbym pokazać jej okolice i nie czekać na szlaku, a nawet jakąś jaskinie też z przyjemnościa zobaczę.

Z góry dzięki za pomoc:)
Proponuje trasę widokową Grześ Rakoń Wołowiec mało ludzi i przyjemnie...

elsiete pisze:i jescze polecam wrota chalubinskiego.... tam napewno jest bardzo mało ludzi:)
w to ci nie uwierze ........na wrotach nie ma nic ciekawego i ludzi jest sporo bo wyskakują see z Mok-a na przechadzkę :lol:
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 21 lipca 2009, 8:30

Rozważ też Czerwone wierchy.
Dytwa pisze:Proponuje trasę widokową Grześ Rakoń Wołowiec mało ludzi i przyjemnie...
Jak tu już jesteśmy to można też pomyśleć o Ornaku.
Pomysłów jest więc sporo :)
Pati

Post autor: Pati » 21 lipca 2009, 8:39

Jak piszesz, że mogą być też jaskinie to i idźcie do schronu Ornak, podejście łatwe, podziemi tam po drodze najwięcej, a ze schronu jest niedaleko na przełęcz Iwanicką i sam Ornak. Ewentualnie jak kolega pisał do Stawu Smreczyńskiego, jakby Wam się czas kończył, albo nie chciało się iść bardzo pod górkę. Wyjdźcie tylko zdecydowanie wcześniej na szlak, mało ludzi = małe kolejki gdziekolwiek ;-) Powodzenia :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 11:12

O ile nad Smreczyńskim może być sporo ludzi, to na Halę Stoły już takie tłumy się nie wybierają. A samo miejsce jest bardzo urokliwe i odsłania piękne widoki. Potem możecie pójść dalej Kościeliską, gdyby tłumy Was nie odstraszały :)
Anonymous

Łatwe szlaki dla początkujących

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 0:19

witam serdecznie :) jestem nowa na tym forum, więc za ewentualne pomyłki z góry przepraszam :) jestem początkującą taterniczką (;)) i już niedługo wybieram się z równie początkującymi znajomymi w góry. Chciałabym prosić Was o doradzenie jakichś łatwych, w miarę krótkich szlaków dla osób mojego typu - ludzi ze słabą kondycją, niewprawionych w zdobywaniu szczytów, ale mimo wszystko chcących popodziwiać ;) Z góry dziękuję :)

PS. Najtrudniejszy szlak jaki miałam okazję zaliczyć w zeszłym roku (podczas pierwszego epizodu w górach) to trasa mniej więcej od Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Dolinę Pięciu Stawów do Morskiego Oka.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 1:52

Dolina Kościeliska(uwaga na tłumy)+jaskinie, Czerwony Wierchy, może trasa Grześ-Rakoń-Wołowiec? Możecie też przejść się z Doliny Gąsienicowej do Doliny Pięciu Stawów przez Krzyżne.
ODPOWIEDZ