Łatwe szlaki i szczyty dla początkujących - Lato

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 9:10

Sarnia Skała, Nosal->Olczyska
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 10:00

Dol. Kościeliska- Iwanicka Przełęcz - Ornak - Siwa Przełęcz - Dol. Chochołowska
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 23 lipca 2009, 10:09

Dolina Strążyska - Wodospad Siklawica - Droga Nad Reglami - Sarnia Skałka - Dolina Białego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 11:06

A ja bym poszedł z palenicy na gęsią dalej na psią trawkę i kopieniec a zejście w kuźnicach lub jaszczurówce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 17:49

a jak trudne jest dojście do jaskini Dziury? znacie jakieś prostsze szlaki na Słowacji?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 20:16

W dojściu do jaskini Dziury nie występują żadne trudności. Można ją śmiało "plądrować" ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 21:55

Idź koniecznie na Rusinową Polanę, najkrocej doliną Złotą i Filipka - zobaczysz po drodze śliczny kościoł, a potem piękną panoramę Tatr Wysokich.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2009, 10:39

Czarodziejka pisze: znacie jakieś prostsze szlaki na Słowacji?
Proponuję przejść się do schronisk - Terycho Chata w malej Studenej Dolinie, Zbójnicka Chata w Velkej Studenej, Chata pri Zelenom plesie w Kiezmarskiej. Można odwiedzić też Vielicką i Batyżowiecką dolinę, Popradske Pleso - dojście w te miejsca nie przedstawia żadnego problemu a widoki naprawdę piękne. Jak ktoś lubi kolejki to można wjechać z Tatrzańskiej Łomnicy na Skalnate Pleso (pod Łomnicą) przejść Magistralą Tatrzańską na Hrebienok zahaczając po drodze o Zamkovskeho Chate i zjechać kolejką do Smokovca.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2009, 13:02

Nie wiem czy porywanie się na Terycho Chatę dla "ludzi ze słabą kondycją" jest dobrym pomysłem.
Na Słowacji to polecam przełom Hornadu w Słowackim Raju - fajne przeżycie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2009, 13:37

słaba kondycja to pojęcie względne, nikt nie każe gnać w górę na złamanie karku a idąc do Terinki poza oczywiście pokonaniem pewnej wysokości mamy brak innych trudności... a efekt wizualny po dotarciu na górę przy dobrej pogodzie rekompensuje wszelkie niedogodności :) No i spotykając po drodze nosicza z pełną paką na grzbiecie weryfikujemy trudność szlaku ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 13:19

zdecydowaliśmy się m.in. na szlak Grześ - Rakoń - Wołowiec. Gdzie można zostawić samochód, żeby się wybrać tą trasą i móc potem tam w miarę szybko wrócić?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 17:09

Przeczytałam kilka przewodników i chciałam zapytać o Wasze opinie na temat takiego planu pobytu:

DZIEŃ 1 - podróż do Zakopanego, Krupówki, Gubałówka, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Muzeum Tatrzańskie, Wielka Krokiew, przejazd na Cyrhlę do pensjonatu

DZIEŃ 2 - Doliną Suchej Wody do Murowańca i nie wiem którą trasą wracać, aby było w miarę łatwo i niezbyt męcząco..

DZIEŃ 3 - Dolina Kościeliska, Hala Ornak, Smreczyński Staw, powrót tą samą trasą

DZIEŃ 4 - Dolina Filipka, Dolina Złota, Rusinowa Polana i tu mam problem - czy wrócić tą samą trasą czy wybrać się przez Gęsią Szyję, Waksmudzką Rówień na Polanę pod Wołoszynem i dopiero potem wracać - nie wiem o ile wydłuży to trasę i jak podniesie jej trudność...

DZIEŃ 5 - Wielki Kopieniec, Jaszczurówka, kwalifikacje do LGP w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi :)

DZIEŃ 6 - z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka, powrót tą samą trasą

DZIEŃ 7 - Siwa Polana, Polana Chochołowska, Siwa Polana

DZIEŃ 8 - spacer Krupówkami, zrobienie zapasów oscypków ;), podróż do domu
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 18:55

Samochodem na parking na Siwej Polanie, potem można do schroniska na piechotę albo można sobie życie ułatwić jadąc kawałek tzw. kolejką turystyczną na Polanę Huciską, potem można rower wypożyczyć chociaż niewprawionym pod górę nie polecam ;) (z powrotem jak najbardziej) alternatywą są góralskie dorożki pod same schronisko ale ceny bandyckie zapewne więc też nie polecam. Tak czy inaczej jeśli ktoś chce zaoszczędzić czas na przemieszczaniu się w Dolinie Chochołowskiej ma kilka możliwości do wyboru.
Wracając do sedna sprawy, start i koniec powyższej wycieczki jest na Siwej Polanie i tam trzeba zadekować samochód.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lipca 2009, 18:15

Jeśli szlak Piatka- morskie szliście przez świstówke to pelcam przejście przez szpiglasową przelęcz z obowiązkowym wejściem na szczyt. To co moze sprawic wiekszy problem to drobny zwir przed lancuchem od strony Piatki.
Anonymous

11 dni w tatrach pierwszy raz:)

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2009, 0:20

Mam prośbę do Was starych wyjadaczy abyście polecili mi na 11 dni propozycje wycieczek z Zakopanego. Pierwszy raz jadę w Taty z dziewczyna(dziewczyna też 1 raz) i chcielibyśmy pochodzić po górkach i dolinkach po szlakach łatwych wliczając jakiś średnio ciężki i widowiskowy szczyt. :)

Jedziemy 3-14 Wrzesień

Pozdrawiam Wszystkich :)
ODPOWIEDZ