Łatwe szlaki i szczyty dla początkujących - Lato

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 26 sierpnia 2009, 8:47

Wszyscy leca na Giewont - w sumie jesli chcesz wstać rano ,tak, żeby na szczycie być najpóźniej koło 10, to idźcie.
Ale warte uwagi są też Czerwone Wierchy,Ornak,Wołowiec, a tam możesz dość przez doliny: Chochołowska i Kościeliską. Warto też odwiedzić Kasprowy. Z tras średnio-ciężkich (o ile nie spadnie śnieg) tras można polecić Świnice lub Rysy. I na początek chyba wystarczy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2009, 9:54

do tego co powyżej dodajmy Szpiglasowy Wierch dobry na początek, Grzesia, Rakoń, Dol. Strążyską
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 26 sierpnia 2009, 14:49

Cóż...standardy:
- Chochołowska
- Kościeliska (plus jaskinie, Smreczyński Staw i Stoły, jak dobra pogoda jest)
- Strążyska
- moja ulubiona Dolina Białego
Połącz to jakoś sensownie Ścieżką nad Reglami i będzie fajnie.
Jak Ci nie starczy czasu to daruj sobie Dolinę Lejowa, Staników Żleb, Ku Dziurze i Małą Łakę, choć ta ostatnie pewnie wskoczy Ci przy okazji ewentualnej wycieczki na Czerwone Wierchy (jeśli już to na Małołączniak, zejście z Ciemniaka).

Giewont we wrześniu to nie taki zły pomysł.

Hala Gąsienicowa. Możliwości mnóstwo, zostaw na później, bo tam najłatwiej o ewentualne tury szczytowe.

Morskie Oko i DPSP. Można połączyć, jak pisze gruby, przez Szpiglasową Przełęcz, ewentualnie Świstówkę. Moim zdaniem lepiej w kierunku z DPSP do Morskiego Oka.

Na koniec zostają jakieś cuda w stylu Rusinowej Polany czy Kopieńca Wielkiego. Fajne, ale jako dodatek.

Staruch pisze:widowiskowy szczyt
Widowiskowo to może być na Gubałówce, ale masz dziewczynę, wiec opalające się w bikini studentki nie będą w Twoim kręgu zainteresowań.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
K4R

Post autor: K4R » 26 sierpnia 2009, 22:04

Was starych wyjadaczy abyście polecili mi na 11 dni propozycje wycieczek z Zakopanego
Nie jestem aż tak stary jak inni użytkownicy forum ;) , ale trochę szlaków przeszedłem . Na 100% po górach nie będziesz chodził przez wszystkie 11 dni musisz przeznaczyć trochę na odpoczynek .
Na początek polecam
-dolinę Gąsienicowa + czarny staw gąsienicowy
-Giewont
-Czerwone Wierchy
-Dolina pięciu stawów polskich + Na Morskie Oko przez świstówkę
- + doliny kościeliska , chochołowska i mniejsze szczyty np nosal sarnia skala
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2009, 22:27

To ja polecę te dwie trasy które przeszłam wraz z dziećmi, nie za trudne, a bardzo widowiskowe (sam oceń po zdjęciach)
Tatry zZachodnie od Trzydniowiańskiego po Grzesia:
viewtopic.php?t=2821
Z Hali Kondratowej, grzbietem na Kasprowy:
viewtopic.php?t=2666
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 września 2009, 8:19

Na rozchodzenie kościw polecam Nosala, miło wspominam tą wycieczkę.
ODPOWIEDZ