TRASA - 3dni w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 3:03

magda.ns pisze:jakim busem można dojechać do wyciągu na Butorowy Wierch?
Tym który jedzie do doliny Chochołowskiej ale przez Kościelisko (nie przez Krzeptówki i Kiry).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 9:08

tatromaniak13 pisze:Tak wyglądała kolejka do kolejki na Kasprowy w ten piątek o godz.8

amen w pacierzu
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 lipca 2009, 9:59

Czy im tam płacą za stanie w kolejce? Głęboki PRL.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 21 lipca 2009, 20:26

magda.ns pisze:jck mogłbys bardziej opisać zaproponowaną przez Ciebie trasę przez Murowaniec? czy chodzi o halę Gąsienicową? też wybieram sie niedługo do zakopanego i również układam sobie trasy i naczytałam się tyle o hali Gasienicowej, że taka ładna widokowa itd, tylko własnie nie wiedzialam gdzie ją "wcisnac" w moich trasach, a Kasprowy też mam w planie więc byłoby miło to połączyć :)
Spotkajmy się w sobotę o 6.00 pod kolejką na Kasprowy. Wjedziemy razem, przejdziemy kawałek ORLĄ i zejdziemy przez Gasienicową. Ma być piekna pogoda.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 22:09

andrzejwiesia, chcecie ciągnąć Magdę, która ma raczej niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o Tatry i planuje bardzo lekkie, proste trasy, na Świnicę i Zawrat? Chociaż wspominasz o Orlej, więc nie wiem, czy masz na myśli sam Zawrat jako jej początek, czy chcesz ją wyprowadzić jeszcze dalej? :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2009, 15:12

A ja już wróciłem z wojaży. Dzięki za podpowiedzi :)
Może trochę opowiem jak było..

Pierwszy dzien:
Do Zakopca dojechaliśmy chyba na 9:30. Wyjechaliśmy na Gubałówkę (mieliśmy ciężkie bagaże, więc piechota odpadała). Później pojechaliśmy busem do Kościeliska, gdzie byliśmy zakwaterowani. O 14 poszliśmy na nóżkach do Kir (czy Kirów?); no i przeszliśmy Dolinę Kościeliską po drodze wstępując do jaskini Mroźnej, aż do Smreczyńskiego Stawu, gdzie chwilę odpoczęliśmy. Raźnym tempem wróciliśmy do Kościeliska ( chyba na 20.45 byliśmy..) Trasa nie jest trudna, a bardzo ładna, ale do Kir trza dojechać, bo na nogach drałować, to ciężko..

Drugi dzień:
Wstaliśmy przed 6 chyba.. (ja chciałem wcześniej, ale kto słucha 13-latka..) Dziś mieliśmy zaplanowane Morskie Oko, wracając przez 5 i Roztokę. Na nogach doszlismy do Zakopca, później pojechaliśmy do Palenicy. Przeraziła nas cena dojazdu..ale takie życie :|
Byliśmy na miejscu dopiero o 8:40, więc trochę ludu było.. doszliśmy do Oka.. posiedzieliśmy chwilę,a poxniej powędrowalismy do Doliny Pięciu Stawów, przez Świstówkę. Moja mam ledwo, ledwo doszła i strasznie przeraziły ją zbocza.. (jeszcze dzis mnie wyklina za to). Nawet 10 min. nie posiedzieliśmy nad stawami, bo moim współtowarzyszkom strasznie (nie wiadomo gdzie) spieszyło się. Wrócilismy zielonym szlakiem (po drodze mijając Siklawę) Dolina Roztoki do Wodogrzmotów i stamtąd do Palenicy. W Palenicy byliśmy o 17:20 bodajże.. Wróciliśmy busem do Zakopca, później do Kościelska, gdzie w Karcmie (Holny?) zjedliśmy obiad. Zdechnięci wrócilismy do "domu".

Trzeci dzień:
Dziś chcieliśmy iść na Kasprowy, a dokładniej to wyjechać , a później zejść (współtowarzyszki nie chciały na nogach tam i z powrotem). Ciągle (pare dni wczesniej) powtarzalem im, ze muslimy byc w Kuznicach przed 6, ale oczywiscie 13-latka nikt nie slucha, wiec na miejscu bylismy po 7...
no i.. ku wielkim zdiwieni wspoltowarzyszek zastalismy ogromna kolejkę, poczekalimy pol godziny i zrezygnowaliśmy. iśc na nogach na Kasprowy nie chciały, więc zaproponowałem, ze pojdziemy do Czarnego stawu Gąsienicowego. Zgodziły się. Poszlismy żóltym szlakiem przez Jaworzynkę, a później chyba niebieskim do murowańca, skąd do Czarnego stawu. Wiem, że to prawie jak na Kasprowy, ale ja chchaiłem gdzieś iść a okłamałem, że to tylko w sumie 3h nam zajmie (a zajęło 5).
no i wrócilismy tym razem przez Boczań do kużnic (bylismy na miejscu chyba na 13). Później wrócilismy do Kościeliska, spakowalismy się, pojechalismy do Zakopanego, skąd autobusem do krk.

Ogólnie było Super! wszyscy (choc zmęczeni) tak twierdzimy. Chyba te trzy dni spędziliśmy najaktywniej jak sie dało. Oczywiście ciągle słysze pretensje, że na takie szlaki poprowadziłem.. (ja robilem plan wycieczki).

Pzdr Łukasz :]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2009, 15:30

Gratuluję postawy, przy takim podejściu będzie z Ciebie wytrawny górołaz, oby tak dalej :)
Co do ceny za dojazd do Palenicy to 8 pln nie jest chyba kwotą porażającą ;)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 24 lipca 2009, 15:32

Super, że Wam się udało. Trzeba było trochę fotek zamieścić a relację wrzucić do działu Relacje z wypraw. Ale fajnie, że wam się podobało. Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych wycieczek w góry i nie tylko :)
Anonymous

Tatry w 3dni

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 19:48

[/color

Witam wszystkich.
Jestem nowicjuszem i mam wielką prośbę czy ktoś może mi pomóc.
Jedziemy w 3osoby w Tatry i nie wiem co mogę zwiedzić.
dziękuje z góry

pozdrawiam i życzę powodzenia na szlakach :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 19:56

A co cie interesuje? Doliny, góry wysokie? Sprecyzuj. Bo tak to powiem ogólnie. Zwiedzić możesz np. Kościelec. Czerwone Wierchy, Świnica, Szpiglasowy Wierch. Tak można wyliczać. Czy masz lęk przestrzeni na duże ekspozycje? Napisz. A tak na marginesie to Kościelec jest bardzo fajnym szczytem, jak jest ładna pogoda to ślicznie widać Orlą Perć. Moja żona była kiedyś pierwszy raz w Tatrach i śmigała na Kościelec bez problemu.
Anonymous

odp

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 20:06

Masz racje.
Chcieliśmy zwiedzić napewno5 stawów, Rysy, kasprowy , giewont tylko nie wiem skąd rozpocząć i w jakich schroniskach odpocząć? :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 20:23

To najlepiej Tak jak w schroniskach będziecie spać. To do Morskiego Oka tam zostawiacie graty i na Rysy. Potem powrót do schroniska w Morskim Oku. Na drugi dzień idziecie do doliny Pięciu stawów najlepiej przez przełęcz Szpiglasową (śliczne widoki). I z doliny 5 stawów do Palenicy na busa. Nocleg w Zakopanym. Lub śpicie w dolinie Pieciu stawów i na trzeci dzień śmigacie wcześnie rano na Zawrat i potem na Świnice i na Kasprowy. Ale nie wiem czy tak dacie radę. Jest kawał drogi do przebycia A jak byście spali w Zakopanym to idziecie do Kuźnic potem albo bezpośrednio na Kasprowy , albo do Murowańca i na Kasprowy. Z Kasprowego w kierunku na Kopę Kondracką, z kopy na Giewont,z Giewontu polecam do zejścia szlak przez przełęcz siodłową do Zakopanego.
Anonymous

odp

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 20:25

wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 10 sierpnia 2009, 23:38

filipoo79  Moja rada, jeżeli jesteś nowicjuszem to zanim pójdziesz na Rysy przejdź sobie przez Zawrat lub przez przełęcz Szpiglasową :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 22:51

@Mariusz,

Ja będąc nowicjuszem (wcześniej chodziłem tylko po Bieszczadach) z Rysami nie miałem większego problemu, wszedłem tam dzień po Giewoncie ^_- Więc moim zdaniem filipoo79 dałby radę bez szczególnego przygotowania :)
ODPOWIEDZ