Droga na Morskie Oko

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 11:55

Dytwa pisze:Albo jakiegoś nowego schroniska bo troszku zaczyna brakować dach nad głową....w tych Tatrach polskich
Oj nienie , za małe te nasze Tatry na kolejne schrony. Pozatym jak teraz cos budują to to przypomina statek kosmiczny, a nie schronisko. Śląski Dom, Kalatówki to pierwsze dwa twory które bym zrównał z ziemią.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 12:30

Noel pisze:Śląski Dom, Kalatówki to pierwsze dwa twory które bym zrównał z ziemią.
Kolejka na Kasprowy to priorytet!!! :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2008, 12:46

Troche mi to krzyżuje plany, bo mimo wszytsko przydałaby mi się ta droga, podczas mojego wyjazdu we wrześniu. Cóż, trzeba będzie go przeplanować:)

Fajnie by było gdyby chociaz do zejscia do Doliny roztoki puszczali...

Gdzieś przeczytałem, że do wodogrzmotów będzie mozna dojść. Wie ktos coś o tym?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2008, 11:58

Cytat za strona TPNu:
Na drodze do Morskiego Oka Starosta Tatrzański prowadzi remont usuwisk. Na zagrodzonych odcinkach ruch pieszy i kołowy odbywa się wahadłowo. Dopuszczony jest tylko przejazd dla wozów konnych i pojazdów służbowych. Zezwolenia na wjazd innych pojazdów nie są wydawane. Po 20 sierpnia ( najpóźniej 1 września) cała droga od Wodogrzmotów Mickiewicza ( powyżej placu postojowego)dla ruchu pieszego i kołowego będzie zamknięta. Można będzie przejść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i Doliny Pięciu Stawów Polskich. Odcinek Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko będzie zamknięty.
Także, spoko, będzie można przejść Dolina Roztoki i dalej przez Świstówke.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2008, 23:12

Ale najważniejsze dobry robotnik to polski robotnik :breakdance:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2008, 10:05

Zajrzałem do mapy i zastanawiam się nad takim zastepstwem dla remontowanej drogi.
W Łysej Polanie, wchodzimy na niebieski szlak, po słowackiej stronie. Idziemy Dolina Bialki, az do momentu kiedy z prawej strony zobaczymy Rybi Potok, wpadający do Białki. I teraz trzeba zejść ze szlaku, czyli trochę nagiąć reguły... Albo idziemy wzdłuż Rybiego Potoku, i w pewnym momencie zauważamy ścieżkę leśną(mam taką zaznaczona na mapie), albo iziemy kawałek dalej niebieskim szlakiem, i gdzies ta sama ścieżka powinna z prawej strony łączyć sie z tym szlakiem. Tą ściezką, w zasadzie wzdłuż Ryiego Potoku można dojśc do samego Morskiego Oka.

Nie do końca legalnie, ale jakis sposób jest.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2008, 12:39

A jest tam jakiś mostek? A z resztą po co to robić skoro Dolina Białej Wody wg mnie jest o wiele ładniejsza niż nasze narodowe pastwisko mimo tego, że usunięto z niego na jakiś czas bydełko. A będąc po drugiej stronie Białki nie miałbym serca tam leźć :kukacz: :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2008, 13:28

Aha choćby po to, żeby iśc na Rysy..
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2009, 2:21

Zasłyszane na cb-radio w Zakopanem (słowa zmienione, bo nie zapamiętałem wszystkich, ale sens pozostał):
Pytanie: droga do Morskiego Oka jest otwarta?
Odpowiedź: Morskiego Oka już nie będzie. Spuszczają wodę i parking budują.
Anonymous

Zasypało drogę do Moka

Post autor: Anonymous » 20 marca 2009, 14:57

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 marca 2009, 16:56

Ciekawe czy to poleciało żandarmerią czy z okolic Turni nad Szczotami...to są najbardziej prawdopodobne miejsca.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2009, 17:00

[...]"- Potężna lawina o wymiarach 600 metrów i miąższości przekraczającej 5 metrów zeszła z Białego Żlebu, przecinając drogę do Morskiego Oka- powiedział dyżurny ratownik TOPR, Tomasz Witkowski."
za: http://www.rp.pl/artykul/232584,279322_ ... awine.html
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 marca 2009, 17:18

Czyli jednak Opalone. To dobrze, bo jak widać przy Wodogrzmotach to tam jeszcze nie wszystko posprzątane z ostatniego razu...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar

Post autor: Oscar » 16 kwietnia 2009, 12:57

16.04.2009.

W związku z remontem zamknięta jest droga prowadząca do Morskiego Oka - na dolnym odcinku od Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza.

Dla ruchu turystycznego udostępniono drogę gospodarczą do schroniska w Roztoce, skąd szlakiem turystycznym można przejść do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej do Morskiego Oka lub Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Remont osuwisk ma potrwać do 15 czerwca. W tym okresie nie będą kursowały wozy konne.

Po zakończeniu remontu osuwisk planowany jest remont nawierzchni drogi, który ma potrwać do końca października.
ODPOWIEDZ