Droga na Morskie Oko

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

od 01.09 szlak z Palenicy do Morskiego Oka zamkniety

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 15:31

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1784850, ... kalne.html

Oto co wyczytałam dziś na Onecie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 15:33

Trzeba będzie to wykorzystać :D nie będzie już w Moku kolejek po piwo :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 15:57

Elik pisze:Oto co wyczytałam dziś na Onecie.
No to się klapki zdziwią, jak dorożki nie będą dojeżdżały przez D5SP :twisted: .

Ale jak zamkną, to chyba niezbyt legalne będzie tam wejście ot, tak sobie z Palenicy. Jak ktoś się będzie chciał tam dostać, to innym szlakiem.
Pati

Post autor: Pati » 08 lipca 2008, 17:06

To raczej dobra wiadomość :D Niech zamykają :D Byle potem nie wchodziło 2x więcej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 17:36

A ja aż jestem ciekawa jak to będzie obejrzeć w samo jesienne południe puste Moko :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 17:46

Ciekawe rzeczy tu widzę. Mam nadzieję,że nie zmodernizują tej drogi tylko po to żeby więcej ludzi mogło nią chodzić (chyba nie dołożą drugiego pasa :oczynoela: ).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 18:10

Od tej pory do Morskiego Oka można będzie się dostać górskim obejściem prowadzącym z Palenicy Białczańskiej do schroniska w Roztoce, dalej do Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliny Pięciu Stawów i przez Świstówkę do Morskiego Oka - donosi "Tygodnik Podhalański".

Trasę tą będzie można pokonać w ok. pięć godzin.


Szpileczki, klapeczki... :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 19:12

gruby pisze:Szpileczki, klapeczki...
...spadające Żlebem Żandarmerii, prosto na głowy robotników drogowych :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2008, 19:31

Trzeba do TOPRu i TPNu wysłać, niech zrobią z tego pożytek:

Obrazek

*ale się nakręcilem na te szpileczki dzisiaj ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2008, 8:52

Ja mam tylko nadzieję, że po tym remoncie zostanie jakiś niezaasfaltowany kawałek pobocza.. Bo przecież powrót tą droga w trekach po asfalcie to masakra, pobocze jest jedynym wybawieniem i przyspieszeniem, przynajmniej dla mnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2008, 10:58

Z tego co Ja słyszałem to droga ma być remontowana,ale że szlak zamknięty to nie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 9:13

A ja mam jedno pytanie, w związku z zamknięciem tej drogi..
Orientuje się ktoś może, czy na czas remontu schronisko przy Moku będzie zamknięte, czy będzie funkcjonowało normalnie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 9:26

Łukasz pisze:Orientuje się ktoś może, czy na czas remontu schronisko przy Moku będzie zamknięte, czy będzie funkcjonowało normalnie?
Schronisko będzie funkcjonowało normalnie,tylko aby sie tam dostać trzeba będzie przejść przez Świstówkę Roztocką,bądź przez Szpiglasową Przełęcz.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 28 lipca 2008, 8:49

McGregor pisze:Szczerze to się tym zbyt nie zmartwiłem, jak dla mnie mogło by tak być przez cały czas
Popieram w 100%. Ta droga powinna zniknąć na zawsze z tego miejsca a pieniądze przeznaczyć na zbudowanie pięknego szlaku nieasfaltowanego i na tyle wąskiego aby "wozid..." nie były w stanie się przecisnąć.
zdobyć świata szczyt...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 9:41

Grzegorz pisze:Popieram w 100%. Ta droga powinna zniknąć na zawsze z tego miejsca a pieniądze przeznaczyć na zbudowanie pięknego szlaku nieasfaltowanego i
Albo jakiegoś nowego schroniska bo troszku zaczyna brakować dach nad głową....w tych Tatrach polskich
ODPOWIEDZ