Droga na Morskie Oko

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 17 maja 2009, 21:29

Tygodnik Podhalański

Mięgusze tylko w weekendy
Droga do Morskiego Oka będzie otwarta tylko w weekendy.

Ze względu na remont od 18 maja droga do Morskiego Oka będzie zupełnie zamknięta. Pod Mięguszowieckie Szczyty można więc dojść tylko w weekendy.

W pozostałe dni turyści, którzy chcą dotrzeć do Morskiego Oka będą się musieli natrudzić. Dojście oraz powrót będzie możliwy przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Dla ruchu turystycznego nadal jest udostępniona droga gospodarcza do schroniska PTTK w Roztoce.

Stamtąd szlakiem turystycznym można dojść do Wodogrzmotów Mickiewicza, a następnie do Doliny Pięciu Stawów Polskich i przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka. Do 31 maja zamknięty jest szlak z Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką. Na szlaku przez Szpiglasową Przełęcz zalega jeszcze dużo śniegu, dlatego powinno się być wyposażonym w zimowy sprzęt (raki, czekan).
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 maja 2009, 21:50

Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wydaje mi się że dla takich przeciętnych turystów jest to duże utrudnienie, szczególnie kiedy jeszcze jest dużo śniegu. Nie wiem jak tam wygląda przejście przez Szpiglasową, ale kiedyś widziałam stare płaty śniegu na przejściu przez Świstówkę. Wyglądało to dość niebezpiecznie bo można się było nieźle przejechać, a nie było się czego złapać. A to był czerwiec, jego druga połowa gdzieś koło 20 i ogólnie to były już upały...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 11:02

Dzisiaj o 8.00 w Wiadomościach podali, że... Morskie Oko tylko dla taterników, gdyż ponieważ asfalt remontują. Kurczę łażę trochę ale nigdy nie uważałem, że jak przeszedłem w czerwcu szpiglasową to jestem taternikiem
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 11:44

radek83 pisze:Kurczę łażę trochę ale nigdy nie uważałem, że jak przeszedłem w czerwcu szpiglasową to jestem taternikiem
noo...jak łazęgujesz po Taterkach to jesteś taternikiem ;)
Anonymous

Droga do Moka zamknięta

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2009, 16:33

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego w Zakopanem poinformował, że odcinek drogi Palenica Białczańska - Włosienica w terminie od 31 sierpnia do 30 września będzie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Utrudnienia spowodowane są koniecznością ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej.

To mam rozumieć że nie będzie sie dało wrócic z Moka asfaltem we wrzesniu ? :/
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 27 sierpnia 2009, 16:41

Będzie zejście przez schronisko w Roztoce i drogę dojazdową. W dół niewielka komplikacja, do góry mniej przyjemne.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2009, 16:44

Hm, ale do Roztoki trzeba jakoś dojśc..? a co z kawalkiem od Włosienicy ?
No załózmy ze schodzę z Moka, dochodze do Włosienicy i co dalej ? ;)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 27 sierpnia 2009, 16:47

Przez Pięć Stawów, tak jak było przed wakacjami zapewne.
Będzie pusto w Morskim Oku.
Inna kwestia, że wtedy jak droga była zamknięta to i tak można było normalnie wędrować, jeno wozy nie jeździły.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ