Schronisko - MUROWANIEC

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 9:34

No nie wciskaj mi, że jak kto zejdzie z jakiej długiej trasy to nie będzie mógł przekimać na glebie albo jaka załamka pogody,
Niestety ale to prawda.Ja miałem sytuacje gdy zszedłem po 10 godzinnej wędrówce do Murowańca,z zapytaniem czy można zapłacić za pokój albo podłogę bo jest późno i chcę odpocząć,to usłyszałem że tu tylko się rezerwuje noclegi.Po czym wyszedłem bardzo wkurwiony i spałem z kumplem na parapetach betonowych pod schroniskiem.

Dlatego omijam to pseudo schronisko murowaniec i idę na Kozią Przełęcz spać w kolibie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 10:52

Kurdemol! Ja należe do PTTK-u, schronisko jest jego własnością i z założenia i wogóle z nazwy powinno dać schronienie każdemu, a nie zajebisty wypoczynek- relaks. Rozumiem przepisy UE, komerchę i wygodę "gości" ale mi tylko potrzeba byłoby kawałek podłogi i wrzątek (gwarantowany jest darmowy) i tyle no może jeszcze prysznic jakby deszczu nie było :kukacz:
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2008, 11:12 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
kleopa

Post autor: kleopa » 28 lipca 2008, 22:07

No dobra a w tych wieloosobowych pokojach to można zdobyć miejsce czy czy też odsyłają z kwitkiem????? Bo wybieram się z rodzinką a wiadomo że z dziećmi idzie się znacznie wolniej i na miejscu nie ma za dużo czasu na odpoczynek i podziwiania widoków bo trzeb się zbierać w drogę powrotną i dlatego chciałam tam przenocować tylko jedną noc jak myślicie mam szansę iść w ciemno i zdobyć wolne miejsca czy może sobie odpuścić????? :( :( :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 września 2008, 18:58

Wysadzić i zaorać. Co to za schronisko gdzie trzeba rezerwować noclegi z paromiesięcznym wyprzedzeniem?
Łobuz

Post autor: Łobuz » 02 września 2008, 21:22

Mazio pisze:Co to za schronisko gdzie trzeba rezerwować noclegi
rezerwowac nie trzeba ja w tym roku bez rezerwacji dostalem nocleg, tylko trzeba miec naprawde fuksa zeby bez rezerwacji sie tam wbic.

zanzara pisze:dlaczego do odwołania nie mozna nocować w Murowańcu?
a jesli o to chodzi to do odwolania nie mozna nocowac w Murowancu ale na podlodze, co tez jest bzdura, hotele sobie robia z "bylych" schronisk :zly:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 września 2008, 23:52

Najbardziej wkurza to, że pozostałe schroniska mają normalne podejście. Wbijałem się w tym roku do Moka, D5SP, Chochołowskiej bez rezerwacji. Zawsze coś się znalazło - choćby podłoga. A pan/pani? dyrektor z Murowańca to chyba sobie prywatny folwark tam otworzyli. Nie byłem osobiście bo ostrzeżony przez przyszłego szwagra wybraliśmy trasę na Orlą z Pięciu Stawów, ale podobno po prostu wyganiają wieczorem i tyle. :zly:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 18 września 2008, 16:06

a co się tam w weekendy dzieje :oczynoela:
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 18 września 2008, 16:07

zawiadomienie, że noclegów na podłodze nie udzielają, wisi zaraz przy wejściu do PN w Kuźnicach...
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2008, 22:20

Ja powiem tak, nie miałem przyjemności nocowac w Murowańcu, ale zaraz naprzeciwko drzwi wejściowych owszem jest adnotacja odnośnie braku noclegów na podłodze :(
Jedno wiem napewno, podczas mojego ostatniego pobytu w Tatrach (a zarazem pierwszego tak zaawansowanego)...Murowaniec i Hala Gąsienicowa najbardziej przypadły mi do gustu. Tam jest świetnie, przynajmniej moją subiektywną oceną.
Ale jedyne co mnie zdenerwowało.....i to nawet bardzo, to brak szarlotki w schronisku! Tak trafiłem właśnie na taki moment...Co druga osoba się o nią pytała, i padały odpowiedzi...Nie ma... :oczynoela:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 października 2008, 21:28

Tydzien temu bylem w Schronisku Murowaniec, placek po zbojnicku byl palce lizac i na szczescie szarlotka byla tak dobra jak o niej mowia :)

Ale powiem Wam ciekawa historie, po odpoczynku i naprawde dobrym posilku nadszedl czas na dalsza wedrowke, przed wejsciem jeszcze kilka fotek i wlasnie wtedy uslyszalem jak przewodnik opowiada grupie turystow historie tego schroniska, ja akurat lubie tego typu historie (akurat ta dobrze znalem ale chcialem posluchac co mowi bo zawsze mozna sie dowiedziec czegos nowego), pan opowiadal o pierwszym szalasie i pozniejszej budowie obecnego schroniska i nagle zaczal sie rozwijac ze schronisko bylo kilka razy podpalane itp, teraz nie wiem czy to ja gdzies czegos nie do czytalem czy ten pan troche podkolorowal historie, z tego co ja czytalem to raz wybuchl pozar ktory pochlonal dach i poddasze, ale zeby kilka "Podpalen" :shock: ?? Jezeli ten przewodnik lubi tak przeksztalcac historie to chyba lepiej samemu wedrowac z mapa i ksiazka...
Anonymous

Schronisko - Murowaniec

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 11:10

Chodzi mi o nocleg z soboty na niedzielę i w niedzielę przejście Orlej Perci. Termin 19-20 czerwiec. Co polecacie? Wiem że od piątki stoki wystawa południowa i raczej szybciej na grani niż z murowańca. Ale samochód zostawiamy w Zakopcu. Ja chyba wybrałbym spanie w piątce rano na zawrat i z krzyżnego przez Pańszczycę i Jaworzynkę na krupówki.
Pati

Post autor: Pati » 19 maja 2009, 11:27

Na pewno ze Stawów jest szybciej o około 2 godzinki, zresztą zależy jak kto idzie. Myśmy wybrali też ten wariant w zeszłym roku. Tutaj jest szybki opis: viewtopic.php?t=1650 Tym bardziej, że teraz jeśli chciałbyś zarezerwować miejsce w Murowańcu, to wszystko zajęte do końca sierpnia. Przynajmniej tyle mi powiedzieli jak się pytałam osobiście na majówce. No, oczywiście zawsze może sie coś zwolnić ;-) A w Pięciu Stawach dostaniesz miejsce choćby na podłodze (jak będzie natłok ludu, co wielce prawdopodobne w lipcu). Powodzenia :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2009, 14:15

W lipcu też będę ale to inna bajka. Interesuje mnie nocleg 19/20 czerwiec więc może się coś znajdzie :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2009, 19:15

Partycja pisze:A w Pięciu Stawach dostaniesz miejsce choćby na podłodze
Czyli nie ma tam jak w Murowańcu (schronisko tylko z nazwy :twisted: ), że podłóg nie udzielają?
radek83 pisze:Interesuje mnie nocleg 19/20 czerwiec więc może się coś znajdzie
Też może jakąś w czerwcu wykombinuję w te rejony wycieczkę, ale mnie interesuje piątek/sobota (którekolwiek w czerwcu).
Dlatego już z góry dziękuję za praktyczne informacje bywalców :D .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2009, 10:33

Dzięki za odpowiedzi. Narazie trzymam się planu. A w poprzednim poście się pomyliłem nie z 19 na 20 tylko z 20 na 21.
Waldek pisze:Też może jakąś w czerwcu wykombinuję w te rejony wycieczkę, ale mnie interesuje piątek/sobota (którekolwiek w czerwcu).
U mnie wogóle jest kilka warunków. Jak będę pracował w czerwcu to jest to sobota i niedziela. Jeżeli nie dostanę pracy to wybiorę się na GSB.
ODPOWIEDZ