Prywatyzacja PKL

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Prywatyzacja PKL

Post autor: Anonymous » 22 marca 2009, 14:44

Ostatnio jakieś czarnowidzenie się pojawiło (tunel pod Kasprowym i to z taternikami). Co się tyczy Kasprowego tunel pozostanie pewnie tylko w sferze projektów, ale to już na pewno nie:
http://malopolska.naszemiasto.pl/turyst ... 57640.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=17b6f

W radiu też o tym mówili, łącznie z obawami, że Kasprowy przejdzie w prywatne ręce i zostanie ogrodzony...
Ale należy zauważyć, że PKL to nie tylko trzy kolejki na Kasprowy(m) ale też wiele obiektów w innych górach a także duża firma do zarządzania z perspektywami na przyszłość.

A, i napisałem to w tym temacie, bo jakoś PKL zawsze kojarzy się z kolejką na Kasprowy i głównie o tym się mówi.

Sama prywatyzacja nie ma żadnego wpływu na przyrodę, byleby tylko ludzie z PKL i TPN potrafili się dogadać pod tym względem.
Pati

Post autor: Pati » 22 marca 2009, 19:57

To, co, bilety zdrożeją, czy zamkną poniżej zielony szlak? Jak to pierwsze to mało mnie to interesuje,
jak to drugie, to chyba trochę przesadzą... Zresztą tak jak poniżej tematu, ostatnie same dziwne niusy,
chyba przedłużenie zimy niektórym szkodzi :-)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 22 marca 2009, 20:13

Świetnie, też Kasprowy, jutro cały góry. Jednak nie bardzo ,chce mi się wierzyć, żeby coś takiego jak góra mogło przejść w prywatne ręce.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 22 marca 2009, 20:19

PKL oprócz rejony Kasprowego obsługuje też:
- kolejkę na Gubałówkę
- identyczną na Górę Żar w Beskidach
- kolejkę na Górę Parkową w Krynicy
- kolejkę na Butorowy Wierch
oraz - kolejkę na Palenicę w Pieninach

Tak więc jest to bardzo łakomy kąsek do prywatyzacji :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ODPOWIEDZ