Wygonić taterników z Tatr.

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Wygonić taterników z Tatr.

Post autor: Anonymous » 20 marca 2009, 16:36

Znalazłam dzisiaj taki artykuł.... Zastanawiam się, czy to żart. Choć to nie 1 kwietnia...

http://mooliczek.x0.pl/photos/additional/tpn.jpg
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 20 marca 2009, 17:15

Nie to nie żart

http://www.npm.pl/forum/printview.php?t ... bf9ab6fc43

Tabor na Szałasiskach jeszcze w tym roku będzie działał.Nawet mi sie nie chce komentować bo i nie ma po co.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2009, 17:18 przez RafalS, łącznie zmieniany 1 raz.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 marca 2009, 17:16

Tak, to już dość pewne. Walki PZA toczy ale chyba nie do końca tak to powinno wyglądać.
Najbardziej podobają mi się teksty w stylu: 'Skoro stać ich na drogi sprzęt to na nocleg w schronisku też' albo 'Te budy to skaza na krajobrazie'...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 20 marca 2009, 21:24

Mosorczyk ja myślę że wszyscy taternicy przez cały rok nie narobią tyle syfu co "turyści" w ciągu jednego weekendu
Poza tym jak nie wiadomo dokładnie o co chodzi to pewno chodzi o kasę i coś mi się wydaje że kogoś serce boli że na taternikach za mało się zarabia, zresztą można to wyczytać miedzy wierszami
Nie rozumiem w czym problem jeżeli obozowisko pod Murowaniem faktycznie zanieczyszcza teren to dlaczego nie podłączą go do odprowadzenia ścieków w Murowańcu? ( nie spałem w tych obozach ale coś mi się nie chce wierzyć że to tak strasznie wygląda)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2009, 22:36

Ja nocowałem na taborze koło moka na Włosienicy i jakoś nie zauważyłem żeby zanieczyszczali środowisko. Dobre warunki i tanio, ale zapewne o to im chodzi żeby taternicy sypali po 3 lub 4 dychy w schronisku zamiast mieć taniej. A jak chcą sie wziąć za coś żeby środowiska nie zanieczyszczało to niech zaczną od Kasprowego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 8:23

Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 8:29

Gleba w morskim ( Jck ile się płaci za glebę ? ) będzie karmiła kieszenie właścicieli schroniska*.

* Ciekaw w ogóle jestem jak to jest z zyskami schronu, czy kasa idzie do TPN czy właściciele maja głównie zysk.

Jak już tak wspaniale oczyszczają Tatry i chronią przed ludzkim tłumem w postaci taterników, środowisko wspinaczkowe powinno wspaniałomyślnie zaproponować likwidację kolejki na Kasprowy i zwinięcie asfaltu do Moka. Trzeba chronić Tatry prawda ?!
Ostatnio zmieniony 21 marca 2009, 8:34 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Pati

Post autor: Pati » 21 marca 2009, 8:31

Brian OConnor pisze:A jak chcą sie wziąć za coś żeby środowiska nie zanieczyszczało to niech zaczną od Kasprowego
Dobrze powiedziane. Albo drogę do Moka, jak ją zamknęli na czas remontu jaki spokój i cisza była, każdy się zastanowi z 10 razy jak będzie tam musiał dojść przez choćby Szpiglasa.

I taki taternik będzie musiał noclegi 3 miesiące, albo pół roku wcześniej rezerwować, żeby mógł sobie wejść na jakąś górkę, bo mu w Murowańcu powiedzą, przepraszamy, ale nie dysponujemy na ten dzień miejscami w schronisku. A jak już dostanie to mu pewnie jeszcze zapieprzą parę kości, bo wiecie, to taka fajna zabawka...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 11:53

Ten artykuł to jest kpina :!: Najpierw chcą ogrodzić Giewont a teraz Tatry bez Taterników i likwidacja schronów.Kpina :!:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 21 marca 2009, 16:15

W zeszłym roku było 39 pln.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 21:58

Niedobrze. Działania ochrony TPN zmierzają nie w tym kierunku w jakim powinny zmierzać. Zamiast ograniczyć w rozsądny sposób dostępność tatrzańskich obszarów dla turystów, likwidują ostoje taternickie, gdzie w większości przebywają ludzie świadomi nietrwałości przyrody i jej ochrony.

Dlaczego podejmowane są tak nieuzasadnione decyzje? Czy to jest kwestia pieniędzy? Tak jak np. po stronie słowackiej- wielkie inwestycje w kompleksy wypoczynkowe lub ograniczenie wysokości n.p.m. do której można się swobodnie wspinać bez przewodnika.
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 21 marca 2009, 22:02

ja tego nie rozumiem. to zupełnie sprzeczne z naszą historią tatrzańską. tyle nazwisk, książek itp. a teraz już koniec? nie mogę tego zrozumieć...
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 22:40

To jest farsa tylko w wykonaniu polaków.Skandal!!! :zly:
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 22 marca 2009, 20:31

Najpierw chcą z Kasprowego zrobić kurort, teraz chcą wywalić , w zasadzie bez powodu, taterników z gór. W jednym i drugim przypadku może chodzić o pieniądz. A jeśli tak, to co będzie następnym krokiem ? Zamknięcie wszystkich szlaków i gór, gdzie nie da się postawić budek z kebabem? i skierowanie ludzi przez płatne szlaki do płatnych kurortów na kilku szczytach i dolinach?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2009, 22:03

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, o co chodzi...

Jakoś nie mają nic przeciwko temu, żeby ludzie się wspinali, chodzili po szlakach...

Boli ich (patrz: władze TPN, a co za tym idzie - agentów opiekujących się schroniskami na ich terenie), że nie mogą na tych dodatkowych 100-200 osobach zarobić... Przecież nie mają nic przeciwko ich działalności, pod warunkiem, że będą nocować w schroniskach... "np. w Morskim Oku"...

Jak o tym myślę, to się we mnie gotuje.

Parking na Palenicy - 15 pln, ale jak zostajesz "do rana" to od razu skasują Cię za dwie doby, tj. 30 pln...

Parking na Chochołowskiej 20 pln, jak zostajesz na drugi dzień, to dobrze by było zapłacić chociaż 1,5 doby...

Wejście do TPN 3,20 poza sezonem letnim, a w zamian brodzisz po kostki w gównie w Chochołowskiej, nawet kosza na śmieci nie uraczysz na najbardziej uczęszczanych szlakach, choćby w obu Dolinach - gdzie przemiał największy. I kto tu nie dba o Tatry ????

Płacimy, i nie dostajemy NIC w zamian.

A i tak ich boli, że są ludzie, którzy wychodzą na szlak ciemną nocą (vide: nie płacą przy kasie za wejście to TPNu), nocują za 9 pln, zamiast za 45 pln... i jeszcze mają swoje żarcie.

Trza mi jechać w Alpy chyba. Wrrrr....
Ostatnio zmieniony 22 marca 2009, 22:07 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ