Schronisko - DOLINA PIĘCIU STAWÓW POLSKICH

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Schronisko - DOLINA PIĘCIU STAWÓW POLSKICH

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 7:43

Orientujecie się jak w tych miejscaxh z noclegami w połowie lipca? Chodzi mi o Roztoke sob/nd i nd/pon następnie 2x "5" i później Ornak. Można liczyć na coś wolnego w te dni? Jak tam jest z tzw. noclegiem zastępczym? Jak sobie poradzić z bagażem?



Link do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich:

http://www.piecstawow.pl/

Modelator. Patrycja
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 20:09

W Roztoce powinno być najluźniej. Możesz tam na pewno zostawić sprzęt (są szafki dla taterników). Zadzwoń i pogadaj są nowi, bardzo fajni dzierżawcy, na pewno pomogą. Za "ornakiem" nie przepadam, mam np. złe doświadczenia ze znikającą rezerwacją. W 5, jak to w 5, lepiej zadzwonić, wcześniej i zarezerwować. Spałem tam też na glebie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 20:17

radek83 pisze:Orientujecie się jak w tych miejscaxh z noclegami w połowie lipca?
igi pisze:W 5, jak to w 5, lepiej zadzwonić, wcześniej i zarezerwować. Spałem tam też na glebie.
w tym okresie jest nawet problem z glebą,.poprzedniego lipca spali nawet w kiblu bo była masakra.Ja przespałem się nad stawem i było miło i świeżo....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 20:20

Dytwa pisze:poprzedniego lipca spali nawet w kiblu bo była masakra
poprzedniego lipca tamtejsze kible to była masakra ;) ale teraz to już szeraton :)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Ahoy

Post autor: Jędral » 27 lutego 2009, 7:19

Koniecznie trzeba mieć spiwór, a wtedy spanie na dworze np pod okapem dachu jest bardzo przyjemne nawet w deszcz.
Pati

Post autor: Pati » 16 lutego 2010, 13:15

Informacja ze strony internetowej, dla osób, które planowałyby się tam pojawić w najbliższym czasie:
W terminie 15.03 - 15.05.2010 schronisko będzie nieczynne.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2010, 14:02

A na stronie TPN jest podane tak:
Od 1.03.2010 z powodu remontu będzie zamknięte schronisko w Dol. Pięciu Stawów Polskich. Zakończenie remontu przewiduje się na 15.05.2010.
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Piątka zamknięta

Post autor: bikmen » 03 marca 2010, 21:48

Zamieszczam tę informację http://pejzaze.onet.pl/68399,gr,1,27,0, ... leria.html , bo wiem że wielu Forumowiczów planuje wypad w Tatry zimą.
Pati

Post autor: Pati » 25 października 2012, 11:30

Schronisko nieczynne w dniach 04-09.11.2012
Informujemy ze z przyczyn technicznych w dniach od 4 listopada od godziny 18:00 do 9 listopada do godziny 8:00 rano schronisko w Dolinie Pięciu Stawów będzie zamknięte (nie będzie można skorzystać z bazy noclegowej ani zaplecza gastronomicznego).
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.


Zródło
http://www.piecstawow.pl/index.php?acti ... ews&news=0
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2012, 19:55

uffff my wybieramy się do '5' - 9 listopada :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 października 2012, 10:46

Witam!
Ja właśnie o Dolinę Pięciu Stawów chciałem zapytać... Jak przedstawia się trasa? Ciężko/ łatwo? Ile czasu zajmuje pokonanie? W jaką pogodę opłaca się tam wybrać? Bo nie chciałbym, żeby mgła przesłoniła mi widoki... :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 października 2012, 11:05

gęsia_szyja pisze:Jak przedstawia się trasa?
Która ? Ja kojarzę z siedem tras.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 października 2012, 12:15

gęsia_szyja pisze:Witam!
Ja właśnie o Dolinę Pięciu Stawów chciałem zapytać... Jak przedstawia się trasa? Ciężko/ łatwo? Ile czasu zajmuje pokonanie? W jaką pogodę opłaca się tam wybrać? Bo nie chciałbym, żeby mgła przesłoniła mi widoki... :)
Są i łatwe i trudniejsze warianty, łatwiejszy jest np. z Palenicy asfaltem lub np. z Wierchporońca przez Rusinową a potem tym samym asfaltem do Doliny Roztoki a następnie chyba zielonym w górę do "Piątki", można też jeszcze dłużej asfaltem do Morskiego Oka a stamtąd przez Świstowkę do D5S lub ceprostradą przez Szpiglasową. Można wybrać trudnieszą opcję przez Zawrat, mozolnieszą prz Krzyżne, trudniejszą, mozolniejszą przez Kasprowy, Świnicę i Zawrat itp. Co do tych trudniejszych opcji to wszystko zależy od pogody, teraz podejrzewam, że na tych szlakach mogą pojawić się oblodzenia. Moim zdaniem każdy z wariantów jest ciekawy bo każdy jest inny. W jaką pogodę się wybrać, oczywiście, że w najlepszą :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 października 2012, 14:46

gęsia_szyja pisze:Ja właśnie o Dolinę Pięciu Stawów chciałem zapytać... Jak przedstawia się trasa? Ciężko/ łatwo?
Skoro nigdy tam nie byłeś to zacząć powinieneś od wejścia z Palenicy Białczańskiej. Trasa w normalnych letnich warunkach nie jest trudna.
gęsia_szyja pisze: Ile czasu zajmuje pokonanie?
Od parkingu ok. 3 godziny. do schroniska
gęsia_szyja pisze: W jaką pogodę opłaca się tam wybrać? Bo nie chciałbym, żeby mgła przesłoniła mi widoki... :)
W ładną ;) Musisz śledzić na bieżąco :)
ODPOWIEDZ