TRASA - Sierpniowy Wypad

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 lutego 2009, 14:47

Na Hali przez jakiś okres w ogóle nie było gleby. Nie wiem jak jest teraz. Ceny na lato w Morskim Oku to 39 pln za podłogę /stan na lipiec 2008/.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 15:11

Czyli Ci ludzie którzy następnego dnia chcą wejść na Rysy muszą być ostro przy kasie :D
Wiecie może czy w schronisku w D5S jest przechowalnia?
Właśnie zabieram się za czytanie: P

Ps. W Zakopcu blisko centrum znalazłem przyzwoity pokój 3 os. za 25zł :o a Wy mi tu rzucacie 39Zł na glebie :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 15:21

Przed chwilą spoglądnąłem na mapę i jeśli spał bym w D5S i szedł z tamtego schroniska na Rysy to nie dość że wycieczka z odpoczynkami trwała by 12h to musiał bym mieć chyba "kosmiczną" kondycję :roll:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 15:42

Przemus_5 pisze:Przed chwilą spoglądnąłem na mapę i jeśli spał bym w D5S i szedł z tamtego schroniska na Rysy to nie dość że wycieczka z odpoczynkami trwała by 12h to musiał bym mieć chyba "kosmiczną" kondycję :roll:
Hehe...no raczej. Jedynym słusznym rozwiązaniem moim zdaniem jest nocleg w MOku, albo ewentualnie bardzo, ale to bardzo wczesny dojazd do Palenicy, z bucika nad Morskie Oko, i poźniej Rysy, ale taka przeprawa to też około 11-12h :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 16:12

Może nasz blog pomoże Ci w doborze i właściwej oceny tras. Jest sporo zdjęć:

http://3000.blox.pl/2008/09/Przelecz-pod-Chlopkiem.html
http://3000.blox.pl/2008/09/Rysy.html
http://3000.blox.pl/2008/09/Orla-Perc-o ... zyzne.html

w archiwum z sierpnia 2007 znajdziesz też Szpiglasową Przełęcz, oraz Zawrat ze Świnicą.

W kwestii bycia "przy tuszy". Ważę stowę i choć nie jest to w większości tłuszcz chodzę wolniej. Nadal jednak jestem w stanie wbić się prawie wszędzie.
Pozdrowienia i miłych wakacji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 17:35

Dzięki Wielkie! Blog Bomba:D na prawdę przydadzą mi się te informacje jeśli chodzi o Przeł. Pod Chłopkiem, Rysy i Orlą
Pozdrawiam : )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 20:24

Johny pisze:Hehe...no raczej. Jedynym słusznym rozwiązaniem moim zdaniem jest nocleg w MOku

Ja zawsze na Rysy ruszam ze schroniska Roztoka MoK omijam szerokim łukiem :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2009, 20:27

Mam niewielkie doświadczenie w schroniskach, ale po dwukrotnym noclegu w MOku (raz stare, raz to najnowsze) mam bardzo dobre doświadczenie. Piwo zimne, wieczorem stonka złazi z gor, a widok na poruszające się latarki na Mięguszu Pośrednim bezcenny. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2009, 7:41

Przemus_5 pisze: a jeden z kolegów jest "przy kości" wiec nie wiem czy damy rade tam wejść
W górach jest najważniejsza motywacja. Chyba że to jest bardzo duża nadwaga i kolega ledwo się toczy po miejskiej dżungli :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2009, 12:01

Dytwa pisze:Ja zawsze na Rysy ruszam ze schroniska Roztoka MoK omijam szerokim łukiem
I słusznie, Roztoka jest o wiele przyjemniejszym miejscem, niż Moko, jednakże trzeba wtedy dorzucić te 2h drogi więcej. My w ubiegłym roku byliśmy na Rysach w połowie czerwca, w sobotę wyruszyliśmy wcześnie z Palenicy (ok 6.00, jeżeli dobrze pamiętam) i w Moku nie uświadczyliśmy dosłownie - nikogo. Do schroniska wrócilismy chyba ok 15stej, plus minus.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2009, 13:35

Mooliczek pisze:Do schroniska wrócilismy chyba ok 15stej, plus minus.
Pati wróciła o 14 :D
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 02 lutego 2009, 13:53

Noel i ja pilnowalismy werandy już od 13 :D
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2009, 14:05

Noel i ja pilnowalismy werandy już od 13 :D
Boście profesjonaliści w każdym calu :lol:
Jak ja przykuśtykałem o 16 to już wszystko było wypite ;)
Pete

Post autor: Pete » 02 lutego 2009, 14:58

Johny pisze:Hehe...no raczej. Jedynym słusznym rozwiązaniem moim zdaniem jest nocleg w MOku, albo ewentualnie bardzo, ale to bardzo wczesny dojazd do Palenicy, z bucika nad Morskie Oko, i poźniej Rysy, ale taka przeprawa to też około 11-12h
Wystarczy o 6. rano. Ja tak wychodziłem i byłem z powrotem chyba właśnie o 18.

Pozostaje jeszcze wariant z wejściem na Rysy od strony słowackiej - trasa jest łatwiejsza i krótsza, co umożlwia wejście całej waszej grupie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2009, 15:33

Dzięki za porady, a swój "atak" na Rysy zacznę z Roztoki :D
ODPOWIEDZ