Dolina Białej Wody - Zima

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

nina23q

Dolina Białej Wody - Zima

Post autor: nina23q » 24 listopada 2008, 19:10

Wybieram się z mężem na początku stycznia w Tatry. Chcielibyśmy odpocząć. Dlatego też chcemy pochodzić tylko po dolinkach. Jestem laikiem i chciałabym aby ktoś doradził mi jak najlepsze trasy po naszych dolinkach. Przyznam, że coraz bardziej interesuje mnie Dolina Białej Wody na Słowacji. Tylko czy dla zwykłych śmiertelników ta trasa w styczniu jest odpowiednia? Czy wogóle możliwe jest wejście o tej porze roku na słowacką część Tatr?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 listopada 2008, 19:17

nina23q Słowacy jak co roku 30.10, zamykają swoją część Tatr - szlaki powyżej schronisk są zamknięte dla turystów. Tak więc również turystyczne przejścia graniczne Tatry Polskie-Tatry Słowackie są zamknięte. Nie przejdziesz więc Tatrami na słowacką stronę nie łamiąc prawa. Jak chcesz zimą po słowackich to radzę jechać na słowacką stronę i przyatakować ich Tatry od uch strony. Wszystkie szlaki do schronisk są czynne, należy jednak wziąć pod uwagę lawinową 2. Również częśc Magistali Tatrzańskiej jest zamykana np. szlak z Osterwy do Popradzkiego Plesa i na odwrót. Więcej o lawinowej sytuacji w Tatrach Słowackich dowiesz się na:

www.hzs.sk

To strona ichniejszego TOPR-u

Pozdro.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 listopada 2008, 19:18

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 24 listopada 2008, 19:32

Dolina Białej Wody jest zamykana zimą nieco powyżej Polany Biała Woda- do tego miejsca możesz dojść zimą. To jakieś 4 km w jedną stronę z Łysej Polany.
Teoretycznie rzecz ujmując jest możliwe przekroczenie granicy w górach nie łamiąc prawa. Dotyczy to głównej grani Tatr Zachodnich- wejście na nią dozwolone jest w okresie zimowym jednak po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w TANAP.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 listopada 2008, 20:45

jck pisze:Teoretycznie rzecz ujmując jest możliwe przekroczenie granicy w górach nie łamiąc prawa. Dotyczy to głównej grani Tatr Zachodnich- wejście na nią dozwolone jest w okresie zimowym jednak po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w TANAP.
no fakt. zapomniałem o tym.
dzięki jck za przypomnienie
Oscar

Post autor: Oscar » 25 listopada 2008, 0:20

Królik pisze:Wszystkie szlaki do schronisk są czynne
Niestety, nie wszystkie.
nina23q pisze:najlepsze trasy po naszych dolinkach
Doliną ku Dziurze do Dziury, Doliną Strążyską do Siklawicy, Doliną Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak, Doliną Chochołowską do Schroniska na Chochołowskiej Polanie, Doliną Suchej Wody do Murowańca, Doliną Rybiego Potoku do Schroniska przy Morskim Oku, lub/i do Schroniska w Roztoce
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 listopada 2008, 14:06

Oscar pisze:Niestety, nie wszystkie.
Oscar które? bo jeśli myślisz o Chacie pod Rysami to oczywiście nie, bo Chata jest nieczynna zimą
Ok. Miałem napisać, że wszystkie szlaki do wszystkich czynnych zimą schronisk w Tatrach Słowackich są czynne.
:spoko:
ODPOWIEDZ